АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -3°C
Днепр: -3°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

Мер Конотопа назвав ім’я «церковного Медведчука»

Мер Конотопа назвав ім’я «церковного Медведчука»
Мер Конотопа назвав ім’я «церковного Медведчука»

Міський голова Конотопа Артем Семеніхін – ветеран війни і політик із загальноукраїнським рейтингом. Його «фішка» - резонансні відеоблоги, які він викидає в мережу через свою сторінку Фейсбук й збирає від 10,000 до 500,000 переглядів кожен.

Семеніхін не підбирає слів, називає речі своїми іменами, прямо оголошує прізвища топ-ворогів, серед яких  – путінські «шістки» локального й всеукраїнського масштабу.

Цими днями улюбленець соціальних мереж знову не мовчав. Він  чотири (!!) рази виходив в ефір. Двічі у Конотопі - ганяючись за вождем місцевих тітушок  Огрохіним та демонтовуючи паркани, які заважали роботі «народного ринку». І ще двічі - у сусідньому місті Батурині Чернігівської області – старовинній гетьманській столиці.

Батурин – трагічне місце, де 1708 року росіяни вирізали усіх городян – скориставшись зрадою полковника Носа. Семеніхін зібрав десятки тисяч переглядів, порівнявши кума Путіна Віктора Медведчука – із отим полковником Носом. А перемістившись з-під цитаделі до Палацу Розумовського вказав ще й на «церковного Медведчука», такого собі архієпископа Євстратія Зорю – представника не Московської, здавалося би, а саме Київської патріархії.

Як з’ясувалося, Євстратій Зоря – колоритна персона, яка ще чекає на талановитого біографа. Цей єпископ очолює Чернігівську єпархію Київського патріархату з 2012 року. Водночас він – голова прес-служби УПЦ КП і в самому Чернігові буває рідко, а тим більше у таких «не хлібних» і  скучних місцях як гетьманська столиця – Батурин.

Семеніхін вилив увесь свій запал проти бездіяльності «пана Зорі» на церковній ниві: «Тут в Батурині є три престоли Київського Патріархату, один з них, доречі, знаходиться за моєю спиною і ви його зараз бачите. Патріарх Філарет освячував тут престол і тут потрібно проводити богослужіння. Чому так? Та тому що  немає жодного священика Київського Патріархату в українській гетьманській столиці Батурин. Бо пан Євстратій Зоря займається чварами в КП, йому десь щось неприємно, щось не подобається і він в такий спосіб підсидівши когось іншого, я не заперечую, може той хтось інший не правий і згрішив так би мовити, але робити це зараз, в переддень того, коли потрібно нам згуртуватися, потрібно нам всім об’єднатися  і підтримувати один одного, ну це дорівнює зраді. Це дорівнює отому вчинку який зробив полковник Нос в Батурині кількасот років тому».

Але очільник Конотопа знає набагато більше – про самого Зорю. І, як сам каже, може б і на цей раз змовчав – в інтересах «не винесення сміття із хати». Проте «чвари й непорозуміння», які сіє архієпископ Чернігівський і Ніжинський у межах Київської патріархії – напередодні отримання Томосу Вселенської Патріархії, примусили Семеніхіна говорити жорстко і тикаючи пальцем.

Томос – справді історичний документ, який має бути буквально днями узгоджений членами Синоду цієї Церкви. Вона перша по честі й єдина у православному світі, яка має право надавати автокефальний статус Помісним Церквам – це популярно пояснили ЗМІ й сам Президент Порошенко, який зробив цю тему наріжним каменем своєї ідеології. 

Спроби Євстратія зіграти «на протиході», отримавши чи то ситуативні вигоди, чи навіть сам патріарший клобук справді скидається на зраду – у стилі полковника Носа і скандального політика Віктора Медведчука.

Експерти  упевнені: сам Євстратій Зоря, будучи назовні затятим глашатаєм української автокефалії, веде давню приховану гру в інтересах Москви.

Поточна мета Росії полягає в тому, щоб нейтралізувати ефект від отримання Томосу та привести на об’єднавчому соборі  Української Церкви «свойого патріарха» - ним мав би стати хто завгодно, але не діючий предстоятель УПЦ КП Філарет.

Звісно, на таку роль пасував би самозакоханий «говорун», мандрівник по Бельгіях і Китаях, а головне - контрольований Москвою - Євстратій Зоря. Дарма, що молодий. Головне - щирий москвофіл. Любитель почитать молитовники «церковно-славянским языком» і подивитися в рота Геббельсу Московської патріархії – Іларіону Алфєєву. Кажуть, в архієрейській юності Євстратій навіть катався на прийом до Алфєєва -  «поговорить о православии».

Євстратій Зоря також великий приятель іншого митрополита Московської патріархії -  Олександра Драбинка. Цей юний архієрей удає з себе великого українофіла й чинить всілякі показові фронди наміснику патріарха Ґундяєва в Україні - Онуфрію Березовському. Але то таке, оперетка – у стилі Зорі. Насправді – ще один лояльний претендент на главу Помісної Церкви.

Є й третій претендент на престол Церкви, що отримає Томос – недавній місцеблюститель УПЦ КП Епіфаній Думенко, який, як то кажуть, у церковних розкладах завжди «ходив парочкою» із архієпископом Вишгордським Агапітом Гуменюком.

За дивним збігом обставин, саме на цих двох архієреїв тиждень тому було вилито «корито бруду» - Епіфанія й Агапіта засікли у специфічній компанії аж  в Італії, прямо говорячи про їх «голубі нахили». Але що воно там насправді  - свічку ніхто не тримав.

Проблема в тому, що ці двоє впливових церковників виїхали за кордон всупереч строгому наказу самого патріарха Філарета – не полишати меж України до рішення Константинопольського Синоду. Самоволка!

Звісно, битва «павуків у банці» шкодить репутації Київського Патріархату. Але спроба зірвати сам процес підтвердження автокефалії Української Церкви або поставити його в залежність від своїх амбіцій – це підлість, яка не має виправдань. І в цієї підлості є імена – Євстратій Зоря.

Чи саме ці факти мав на увазі Семеніхін  – він не скаже. Свої джерела інформації не розкрив. Але дав зрозуміти: саме архієпископ Зоря сьогодні працює проти України, проти Української Автокефалії і проти стратегії Президента України Петра Порошенка.

«Пане Євстратій, я ніколи не звертався до священників Київського Патріархату, ніколи нічого їм не говорив, але зараз це вже межа, це червона лінія яку ви перейшли і яку ви не мали права переходити ні в якому разі. Почитайте Євангеліє від Матвія, то що я вам зараз сказав, передивіться цей ролик. Не робіть того, що може нашкодити нашій державі отримати Томос. Ми можемо по різному ставитися до Порошенка, ми можемо по різному ставитися до якихось політиків, але Томос це є фактично вирвати нашу свідомість і нашу духовність з лап московських царів, з лап московських уродів і вбивць», - підсумував Артем Семеніхін.

Чи не забагато як на одного інтригана й нездару, який «утопив» прикордонну Чернігівську єпархію в обіймах «русского міра»? Невже з таким багажем – та й у патріархи?

Про це незабаром ми дізнаємося. Як тепер знаємо про роль політика Медведчука у долі українського поета Стуса.

Автор: Максим Петренко

 


Теги статьи: автокефалияавтокефалія Української Православної ЦерквиПорошенкоБатуринЗоря ЄвстратійМедведчук ВікторПолітикаРейтингКонотопСеменихин Артем

Дата и время 15 августа 2018 г., 18:02     Просмотры Просмотров: 5071
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Фриз Ирина: нелегкий путь «вишенки» ROSHEN. Часть 2
«Кирилл сделал ложный выбор»: ученик российского патриарха рассказал о фатальной ошибке своего учителя
"Во втором туре у моего оппонента нет ни единого шанса", - Тимошенко уверена в победе над Порошенко

Бунт в команде Порошенко: политтехнолог назвал причины
Президент Грузии объяснила, почему могла поздравить Украину с Томосом, но не стала
Приятель Порошенко, рассказал, как его кинули на $200 тысяч на инаугурацию Трампа

Кернес рассказал, почему поддерживает Порошенко на выборах
Порошенко назвал 2018 год рекордным по росту ВВП Украины
Депутат Криворожского горсовета показал плохие дороги и предложил Порошенко проехать через них с Томосом

На зустріч з Порошенком у Луцьку завезли бюджетників
Порошенко с Кернесом поздравили харьковчан открытками с Лениным — СМИ
"Должны удовлетворять нужды своим газом". Порошенко обещает за 5 лет сделать Украину энергонезависимой

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.22517