АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -8°C
Днепр: -11°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: -1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 1°C

Кулик: Януковичеві нічим крити, тому в його адвокатів істерика

Кулик: Януковичеві нічим крити, тому в його адвокатів істерика
Кулик: Януковичеві нічим крити, тому в його адвокатів істерика

Вчора, 16 серпня, мали початися дебати між захистом і звинуваченням у справі держзради Віктора Януковича. Проте інформація із зали суду нагадувала стрічку новин жовтої преси.

"Між адвокатами Януковича та поліцією в будівлі суду сталася бійка. Приватні адвокати екс-президента перешкоджали допуску в суд державного адвоката Януковича Юрія Рябовола"; "адвокати перекрикували прокурорів, використовуючи звукопідсилювальну апаратуру"; "адвокати Януковича намагалися спровокувати бійку із прокурорами"...

Я вже писав про те, що команда захисників Віктора Януковича із компанії Aver Lex свідомо, невмотивовано затягує розгляд справи, порушуючи в такий спосіб ст. 44 Правил адвокатської етики (2017 року), де зазначається, що "адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи".

Зараз ми маємо справу із пробиванням адвокатами Януковича чергового "дна". Хоча застосовувати термін "етичне дно" щодо цих осіб немає сенсу. "Дна" в них не існує, є лише розмір гонорару.

Адвокати намагаються остаточно перетворити розгляд справи про держзраду у фарс і шоу абсурду. Їхня поведінка адвокатів виходить за межі будь-яких етичних норм і процедур.

Впродовж кількох годин суддя оголошував перерви в засіданні, щойно воно відновлювалося, п’ятеро захисників колишнього президента голосно вимагали зупинити судове засідання. Згодом з’ясувалося, що вони користувалися звукопідсилювальною апаратурою. Попри вимоги судді винести динаміки із зали, помічники адвокатів ховали їх під столом.

Тривалий час прокурор Руслан Кравченко й адвокат Віталій Сердюк виступали одночасно. Адвокати не реагували на зауваження суддів і виявляли відверту неповагу до суду.

Проте обвинувачі Руслан Кравченко й Максим Крим усе ж виступили в рамках дебатів, хоча це було досить складно. Попри молодий вік, прокурори трималися гідно.

У своєму виступі прокурори зазначили, що "підтвердженим фактом є те, що 1 березня 2014 року В. Ф. Янукович, перебуваючи на території Російської Федерації, склав, підписав і звернувся з письмовою заявою до президента Російської Федерації В. В. Путіна із проханням використати збройні сили цієї держави на території України та з письмовою заявою до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ, якою підтримав звернення самопроголошеного "голови ради міністрів" Автономної Республіки Крим С. В. Аксьонова від 01.03.2014 до Президента Російської Федерації Путіна про надання всебічної допомоги та захисту кримчан.

Водночас звернення підсудного до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ було однією з основних підстав для прийняття Постанови № 48 СФ "Про надання згоди Президенту Російської Федерації на використання Збройних Сил Російської Федерації на території України". Ухвалення цього рішення і стало тією юридичною підставою, яка створювала уяву нібито законності дій підрозділів ЗС РФ, що на той час вже здійснили вторгнення в Автономну Республіку Крим і продовжували її окупацію.

А заява Януковича до Президента Російської Федерації Путін Із проханням використати збройні сили цієї держави на території України була єдиною підставою для скликання 3 березня 2014 року Постійним представником Російської Федерації при ООН В. І. Чуркіним 7125-го засідання Ради безпеки ООН. Необхідність демонстрації цієї заяви було єдиним виправданням агресії Російської Федерації у Криму, що була засуджена майже всіма представниками країн світу під час засідань 28 лютого та 1 березня 2014 року”.

Також представники обвинувачення вказали, що "становленим фактом є те, що підсудний Янукович усвідомлював суспільно небезпечний характер свого діяння і передбачав його суспільно небезпечні наслідки, тобто, звертаючись до президента Російської Федерації та до Ради Федерації Федеральних Зборів РФ із проханням використати збройні сили цієї держави на території України, діяв умисно. Вказані обставини підтверджуються сукупністю наступних доказів:

– розсекреченим листом Служби безпеки України від 15.01.2013 №8/5-163 "Щодо російської експансії", адресованим особисто Януковичеві, яким підтверджено, що більш ніж за рік до початку використання російських військ у Криму підсудному було відомо про загрозу національній безпеці нашої держави з боку РФ, яка полягала в економічній, гуманітарній і політичній інтервенції;

– розсекреченим листом Служби безпеки України від 17.02.2014 №44 "Щодо ролі урядових та недержавних структур РФ у консолідації вітчизняних проросійських сил", адресований до АП України, відповідно до якого підсудний Янукович не тільки щонайменше з початку 2013 року розумів, що діяльність РФ становить загрозу територіальній цілісності України насамперед у південних і східних її регіонах, а й усвідомлював, що його звернення до президента РФ є особливо небезпечним для національної безпеки України;

– протоколом огляду відеозапису – інтерв’ю підсудного Януковича під назвою "Інтерв’ю Януковича 02.04 полная версия", де підсудний визнає факт свого звернення про використання військ РФ на території України, повідомляючи, що він нібито був змушений це зробити, і лише фразою "Я был не прав" обвинувачений пояснює свій заклик застосувати війська іншої держави проти власного народу (том 35 арк. 1-9)...

Жоден доказ обвинувачення стороною захисту спростований не був".

Власне останнє речення і пояснює істеричну реакцію адвокатів Януковича. У них не має контраргументів. Януковичеві нічим крити. Залишилися лише маски клоунів, матюгальники й "темники" із Кремля. А ще можуть і гонорар відібрати...

Віталій КУЛИК


Теги статьи: Кулик ВиталийРябовол ЮрийСудбійкаАдвокатдебатиДержзрадаЯнукович

Дата и время 17 августа 2018 г., 11:33     Просмотры Просмотров: 795
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На Рівненщині екс-начальника поліції виправдали від «кришування» бурштинокопачів
Битвы коммунальных рейдеров за ЖК «Ультра» в харьковских судах
Денисова рассказала, как пленные украинские моряки шокировали российских судей

Имущество Фирташа арестовали по иску российского банка
Украинец получил приговор за дачу взятки польскому пограничнику
Судилище над украинскими моряками в Москве: оглашены вердикты по всем воинам

Московский суд продолжает рассматривать дело пленных украинских моряков
Докопаться до правды: стало известно о неожиданном прорыве в деле Зайцевой
В Киеве неизвестные "заминировали" Оболонский райсуд

На киевлян начали подавать в суд из-за долгов по коммуналке
Пленных моряков вывели из зала суда в Москве под крики “Слава Украине”
Сина депутата від БПП затримали п’яним за кермом. Суд скасував штраф і повернув права

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.104437