АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 3°C
Харьков: 6°C
Днепр: 7°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 3°C
Сумы: 4°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 6°C
Ровно: 6°C

Страх і лють Володимира Путіна

Страх і лють Володимира Путіна
Страх і лють Володимира Путіна

На тлі масштабного відновлення бойових дій на сході України відхід військових частин від того, що колись було Донецьким аеропортом, сьогодні здається лише одним з епізодів нескінченного протистояння з російськими військами та їхніми найманцями на Донбасі.

Але насправді це протистояння увійде в історію. Протягом довгих тижнів невелика, постійно обстрілювана, погано озброєна, майже оточена ворогом група військових утримувала у своїх руках стратегічних об’єкт, відбиваючись від армії ядерної держави, яка постійно одержувала підкріплення зі сходу. І не важливо, як називали себе атакуючі – армією «ДНР», «відпускниками», збройними силами Новоросії або як-небудь ще. Ми чудово розуміємо, кому протистояли наші хлопці – Збройним силам Російської Федерації. І здолати їх вдалося тільки після повного зруйнування залишків будівель Донецького аеропорту.

Політичні та військові спостерігачі ще довго будуть міркувати, навіщо Москві потрібно було витрачати такі сили на захоплення зовсім марної для неї зі стратегічної точки зору позиції. Хтось буде говорити про випрямлення лінії фронту, хтось – про «життєздатність» «ДНР» і «ЛНР», хтось про перший етап нового наступу Володимира Путіна. Але шукати великого сенсу у діях російського президента я б не став. Навіщо йому потрібно було захоплювати Крим? Навіщо потрібно було починати війну на Донбасі? Навіщо потрібно було штурмувати аеропорт? Заради рейтингу? Заради тиску на Україну? Заради рівного становища із західними лідерами? Так рейтинг Путіна і до Криму був високий. Важелів тиску на Україну після втечі Януковича було предостатньо. А рівного становища із західними лідерами після початку війни з Україною Путін позбувся – його просто виставили за двері.

Ні, причиною всьому – страх і лють Путіна. Страх перед можливим зараженням вірусом громадянської свідомості і гідності жителів власної країни. І лють через те, що йому не вдалося зберегти на чолі України маріонеткового правителя, що продався Кремлю за кілька мільярдів доларів.

Донецький аеропорт – це теж лють. Скажений Захарченко – це і є лють Путіна, яка витягнута з господаря і спрямована істерити в залиті кров’ю донецькі степи. Якщо ви хочете знати, що насправді відчуває Путін, і як він поводиться, коли поруч з ним немає телекамер і навіть Лаврова з Медведєвим, просто простежте за тим, що робить і що говорить Захарченко.

Українські герої розлютили Путіна своєю готовністю чинити опір і стояти насмерть. Він просто не може зрозуміти – чому? Та й не хоче зрозуміти. Боягузливий чиновник, який заслужив владу догідливістю і готовністю виконати будь-які побажання свого тодішнього господаря Бориса Єльцина, він навіть не знає, що на світі є щось важливіше за владу і гроші – честь і доблесть. Для Путіна це порожні слова, а для українських військових і добровольців це і є їхнє життя.

Сьогодні Путін балансує не між війною і миром, а між страхом і крахом. Дуже важко сказати, який саме сценарій подальшої поведінки вибере він і що вирішить його лють. Але вже сьогодні зрозуміло одне: в історії людства не залишиться жодного Путіна з його вічним страхом. А захисники Донецького аеропорту залишаться.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

http://www.radiosvoboda.org/


Теги статьи: Путин

Дата и время 25 января 2015 г., 09:30     Просмотры Просмотров: 2291
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Путин может пойти вперед, – Климкин
Прививка от миролюбия
"Либо Владимир Зеленский примет решение по Ермаку, либо он такая же аморальная мразь, как и его глава ОП", – Борислав Береза

И 30 тысяч танкистов не помогут: Путин попал с Украиной в собственный капкан, – российский политолог
Макрон после встречи с Зеленским поговорит с Путиным об Украине
Байден применяет по отношению к Путину тактику кнута и пряника — Le Temps

Если завтра – война
Путину можно дать разве что под дых: Кравчук о компромиссах с Россией
Единственный компромисс – приговор Путину в Гааге, – Притула срезался в эфире с Бойко

В Кремле утаили, что Байден говорил с Путиным о Навальном
Под посольство РФ в Праге принесли "голого Путина" на золотом унитазе
"Это решит ряд вопросов", - Зеленский поддержал желание Байдена встретиться с Путиным

Комментарии:

comments powered by Disqus
18 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.18145