АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -1°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: 0°C
Львов: -4°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

’’Охматдит’’: схеми на ліках та цькування лікарів

’’Охматдит’’: схеми на ліках та цькування лікарів
’’Охматдит’’: схеми на ліках та цькування лікарів

Скандал, пов’язаний із реорганізацією головної дитячої лікарні країни "Охматдит", продовжується.

Після службових перевірок у серпні цього року було звільнено керівника відділення Трансплантації кісткового мозку (ТКМ). Завідувачці ж Центру замість адміністративної роботи, було запропоновано посаду лікаря-гематолога в "Охматдиті". Оскільки завідувачка відмовилася від цієї посади, 20 серпня її було звільнено. Разом з ними звільнилися низка лікарів, медсестер відділення та працівника діагностичної лабораторії.

Нагадаю, у травні цього року МОЗ спільно із керівництвом "Охматдиту" приступив до реорганізації лікарні з метою покращення якості обслуговування та фінансування відділень. Лікарям, що обіймали керівні адміністративні посади, запропонували зайнятися лікарською практикою.

Цікаво, що реорганізація "Охматдиту" стосується не тільки відділення ТКМ, а й усіх інших 59 відділень лікарні. Лікарі, що обіймали адміністративні посади в інших відділеннях чомусь погодилися на умови МОЗу та керівництва клініки та продовжили займатися лікарською практикою у медзакладі. Єдине "проблемне" відділення – дитяча онкогематологія. Чому так сталося?

Насправді, мотив такої поведінки керівництва відділення ТКМ зрозумілий. Гроші! Великі гроші, які держава направляє на це відділення. Саме з цим Центром пов’язано багато корупційних схем, через які привласнювалися кошти, що виділялися на лікування важкохворих дітей. Протягом 10 років саме керівництво Центру опікувалися закупівлями ліків для дитячої онкогематології. Наразі перевірки виявили низку порушень з боку керівництва відділення ТКМ, зокрема введення батьків в оману, через що батьки за власний кошт вимушені були купували ліки, за які платила держава.

Але це далеко не перший скандал, пов’язаний з діяльністю Центру. Відділення було помічене у тому, що через "сірих" дилерів за заниженими цінами продавало ліки, що були придбані за державний кошт, іншим медзакладам країни. Одна з перевірок виявила, що відділення ТКМ "Охматдит", що розраховано на 14 стаціонарних місць, закуповувало ліків у кількості, яка б покривала потреби 30% онкологічних закладів країни! Зрозуміло, що надлишок продавався на чорному ринку.

Таким чином, вводилися в оману і платники податків. Напряму впливавши на формування попиту на певні лікарські засоби у регіонах, Вони умисно "малювали" попит, який зовсім не відповідає реальності, знову ж таки задля реалізації зазначеної схеми.

Ще одна кричуща корупційна схема – закупівля за державний кошт ліків, що безкоштовно надаються фармацевтичними компаніями. Працює це наступним чином. Фармкомпанія "Х" провела клінічні дослідження нового препарату і впевнена у його якості та ефективності. Задля отримання позитивних відгуків, фармкомпанія "Х" передає безкоштовно препарати певним лікарням, ба навіть доплачує лікарням за те, що вони погодилися взяти ці ліки. Це абсолютно легальна практика і нічого "кримінального" в тому немає. І відділенню ТКМ в "Охматдиті" іноземні фармкомпанії надавали такі ліки, але цікаво те, що чомусь ці препарати закуповували за державний кошт!

Окрім цього, були виявлені обурливі факти порушення протоколів переливання крові. Керівник просто відмовлявся робити тести на сумісність, що потенційно могло призвести до смерті пацієнтів.

От тому керівництво Центру ТКМ вдалося до відвертого саботажу. Звільнення лікарів відбувається під тиском колишніх керівників. Але хороша новина у тому, що декілька медсестер і лікарів, все ж, забрали свої заяви і відмовилися від звільнення. Наразі громадськість має підтримати цих лікарів, які опинилися у непростих умовах. Більше того, за моєю інформацією, тиск також вчиняється і на батьків хворих дітей. Витрачаються великі гроші на "потрібні" месиджи від лідерів громадської думки. Маємо зупинити це, адже брудні гроші, що робляться на життях важкохворих дітей – найаморальніша практика, яка тільки може бути у суспільстві.

Тимофій БАДІКОВ


Теги статьи: КорупціялікарімахінаціїМОЗСкандаллікарняОхматдит

Дата и время 05 сентября 2018 г., 20:28     Просмотры Просмотров: 879
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Командир военных складов, обвиненный в домогательствах, приказывал ставить клизмы военным и снимать на видео
Герман нагло пригрозила Украине из-за России
В Киевсовете чуть не подрались из-за “сексуальной ориентации”

Собчак внезапно приехала в Киев и сразу оскандалилась
Битва за кров’яні ліки
Студенты ОНМедУ с плакатами и венками требуют отставки Супрун и Линчевского

В Киеве “прокладке” без торгов добавили еще 65 млн на достройку “Охматдета”
КДКП звільнила прокурора, який підозрюється в збиранні хабарів разом з водієм
В Житомирской области свободовцы при участии главы сельсовета захватили храм УПЦ

Буллинг в Украине стал более изощренным: «Мальчика пытались продать»
Сарган: За перші два тижні нового року правоохоронці затримали 110 хабарників. Працюємо далі
’’Стать на колени’’: вокруг Зеленского разгорелся новый скандал

Комментарии:

comments powered by Disqus
18 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.079686