АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 18°C
Днепр: 20°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 17°C
Сумы: 17°C
Львов: 15°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 16°C
Ровно: 15°C

Департамент образования Запорожского горсовета закупает продукты питания по завышенным ценам

Департамент образования Запорожского горсовета закупает продукты питания по завышенным ценам
Департамент образования Запорожского горсовета закупает продукты питания по завышенным ценам

Департамент образования и науки, молодежи и спорта Запорожского горсовета 5 января текущего года заключил ряд соглашений с различными предприятиями и частными предпринимателями на поставку продуктов питания в детские сады и школы города на сумму 49,54 млн гривен.

Проанализировав тендерную документацию данных тендеров, общественники выяснили, что цены на некоторые продукты питания были явно завышены по сравнению с рыночными ценами.

К такому мнению общественники пришли после сравнения цен, указанных в договорах с поставщиками, и мониторингом потребительских цен на социально значимые товары, которые размещены на официальном сайте Министерства экономического развития и торговли Украины.

Так вот, сахар в компании «Торглайн-плюс» заказали по 14,86 гр/кг. В то же время средняя розничная цена на сахар в Запорожской области, согласно мониторингу Минэкономразвития, составляет 8,48 гр/кг. Картофель покупают по 6,98 гр./кг, тогда как по данным Минэкономразвития, картофель в области стоит 3,5 гр/кг. В компании «Торглайн-Плюс» филе куриное замороженное покупают по 52,84 гр/кг. В то время, как оптовые цены на филе по Украине составляют 44,50 гр/кг.

Так же следует отметить, что масло департамент образования закупал у разных поставщиков и по разным ценам. Хотя, как сообщается в тендерной документации, речь идет о масле одного вида - 72,5% жирности. Естественно причина таких действий департамента образования в тендерной документации не поясняется.

Сам факт проведения закупки по завышенным ценам свидетельствует о проявлениях коррупционных действий со стороны должностных лиц тендерных комитетов заказчика и злоупотребления властью или служебным положением при организации и осуществления государственных закупок.

Вследствие чего общественники обратились в правоохранительные и контролирующие органы с соответствующим заявлением о проведении проверки.

Ниже приводим текст обращения общественников

____________________________________________________________________________________________________________________________________


Генеральному прокурору України
Яремі Віталію Григоровичу
01601, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Прокурору Запорізької області
Шацькому Олександру Леонідовичу
69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29а

Начальнику Держфінінспекції в Запорізькій
області
Ващенко Геннадію Владиславовичу
69057, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 129

Начальнику ГУМВС України в Запорізькій
області
Ольховському Віктору Івановичу
69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29

23.01.2015 р.
№ 01/01-15

 

ЗАЯВА 
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради 05.01.2015 р. уклав низку угод на постачання продуктів харчування на суму 49,54 млн грн.
 

Джерелом фінансування закупівлі є кошти місцевого бюджету.
 

Згідно з тендерної документації поставка продуктів харчування передбачена протягом 2015 року у дитсадки і школи міста.
 

Найбільше підрядів отримали ТОВ «Торглайн-плюс» на 15,33 млн. грн., ТОВ «Мегаторг Запоріжжя» на 13,95 млн. грн., ТОВ «Вільнянський молокозавод» на 8,23 млн. грн. та ТОВ «ТПС-ХХ» на 6,77 млн. грн.

Разом з тим, якщо проаналізувати дані моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари станом на 12 січня 2015 року, які розміщені на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, то стане зрозумілим, що ціни на деякі продукти харчування зазначені в договорах з ТОВ «Торглайн-плюс», значно перевищують їх вартість від ринкових.
 

Так, наприклад, цукор у ТОВ «Торглайн-плюс» замовили по 14,86 грн/кг. Водночас середня роздрібна ціна на цукор в Запорізькій області згідно з моніторингом Мінекономрозвитку, становить 8,48 грн/кг. Картоплю купують по 6,98 грн/кг, тоді як за даними Мінекономрозвитку, картопля в області коштує 3,51 грн/кг. Філе куряче заморожене замовили у ТОВ «Торглайн-плюс» по 52,84 грн/кг., тоді як оптові ціни на філе по Україні складають від 44,50 до 47,80 грн/кг. (http://flagma.ua/s/филе-куриное-o-1.html).
 

Масло департамент освіти закуповував у різних постачальників і по різних цінах. Хоча, як повідомляється у тендерній документації, йдеться про масло одного виду – 72,5% жирності.
 

Так, найдешевше масло замовили у ФОП Зінаїда Соловей – по 55 грн/кг. Того ж дня підписано договори з «Вільнянським молокозаводом» на масло по ціні 65-71 грн/кг. Найдорожче масло купують по 79,82 грн/кг. у «Мегаторг Запоріжжя» і по 79,96 грн/кг (73% жирності) у «ТПС-ХХ».
 

Аналогічна ситуація склалася із закупівлею молока і сиру. Про інші характеристики молочних продуктів, що могли зумовити таку різницю в цінах не повідомляється. Водночас відомо, що дорожчі продукти закуповують для закладів освіти прямого підпорядкування департаменту освіти і науки, а також закладів Ленінського і Хортицього районів м. Запоріжжя.
 

Відповідно до преамбули ЗУ «Про здійснення державних закупівель» основною метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
 

Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, замовник зобов’язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов’язку є перевитрачання державних коштів.
 

Сам факт проведення закупівлі по завищеним цінам свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів замовника та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель. Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.
 

Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.
 

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.
 

Вважаємо, що замовлення послуг по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.
 

Згідно ст. 42 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника (генерального замовника), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.
 

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.
2. Додатково ГУМВСУ у Запорізькій області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

Президент                                                                                                                                                                                                                                               В.М. Букач

 

http://verhovenstvo.com/


Теги статьи: Департамент образованияЗапорожье

Дата и время 26 января 2015 г., 22:48     Просмотры Просмотров: 4403
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Запорожье СБУ разоблачила руководство вузов в незаконной легализацией иностранцев
«Деньги на солнце»: запорожские соратники беглого Януковича продолжают зарабатывать на украинцах
’’Много вас хероев’’: в Запорожье произошел скандал с бойцом АТО

Скончался легендарный украинский режиссер
Бизнес с агрессором и другие «скелеты» замглавы Запорожской ОГА Виктора Скобликова
В Запорожье охотники за металлом демонтировали городской забор: появилось видео

В Запорожье из-за ДТП маршрутка застряла в сквозной дыре посреди моста: фото
В Запорожье бабушка пошла за медом с 200 тыс. грн и золотом в сумке. Ее обокрали
В Запорожье водитель маршрутки выгонял детей из салона

В Запорожье прямо на остановке загорелся трамвай
Глава Госкино заявил о попытках сорвать показ фильма о Петлюре в Запорожье
СБУ разоблачила дельцов, нанесших госбанку ущерб в 1 млрд

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.062417