АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -4°C
Днепр: -2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -5°C
Львов: -4°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Facebook та YouТube мають змінити правила модерування українських сегментів мереж

Facebook та YouТube мають змінити правила модерування українських сегментів мереж
Facebook та YouТube мають змінити правила модерування українських сегментів мереж

Днями лише після масових звернень українців було відновлено забанений акаунт народного депутата Юрія Берези. Блокували його за пост про ватників. І це не вперше, коли адміністрація Facebook стає на бік сепаратистів та російських тролів.

Страждають цим й інші популярні інтернет-ресурси. Напередодні Водохреща про блокування своєї сторінки на YouТube заявив канал 1+1. І також за патріотичний контент. Модерується український сегмент популярного відеоресурсу з… Москви.

Ці випадки підтвердили правоту популярних українських блогерів Зена Антипопа та Дмитра Іванова, які напередодні в Українському кризовому медіа-центрі заявили, що політика модерування українського сегменту в соціальній мережі Facebook викликає дедалі більше запитань. Зокрема Зен Антипоп розповів про блокування його сторінки через публікацію уривка з «Катерини» Тараса Шевченка («Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями»). Вочевидь, модератори, які не знають ні нашої мови, ні нашої історії, оцінили цей текст як… ксенофобський.

«Ситуація досить курйозна, але це симптом набагато більшої проблеми. Із минулої весни адміністрація Facebook неодноразово блокувала акаунти українських блогерів, які писали на політичні теми», — розповів Зен Антипоп. Попри те, що український сегмент Facebook модерується з Дубліна, а не з Москви, блогери висловили сумніви в незаангажованості модераторів. Так, серед доступних мов для спілкування з представниками технічної підтримки соціальної мережі нема української, але є російська, що може вказувати на те, що український сегмент все одно перебуває під контролем росіян.

Нагадаємо, що торік у вересні Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення звернулася до представників Facebook із проханням змінити адміністратора соцмережі, оскільки він громадянин Російської Федерації й підтримує російську пропаганду в Україні. У відповідь Facebook заявив, що «не має представництва ані в Україні, ані в Росії. Наша міжнародна штаб-квартира розміщується у Дубліні, в Ірландії. Там працюють співробітники з різних країн, які надають об’єктивну підтримку користувачам Facebook з України».

Про особливу любов адміністраторів Facebook до Путіна повідомляла й засновник інтернет-співтовариства «Груз 200: из Украины в Россию» росіянка Олена Васильєва, яку теж банили адміністратори мережі: «Модерує Facebook у Росії й Україні дама з Росії, переконана послідовниця Путіна. Але наш проект не вийшло зняти, оскільки люди в групі не намальовані, а живі. І уявіть, що за 10 годин на центральний офіс Facebook надійшло 30 тисяч вимог її повернути. І нас розблокували менш ніж за добу».

Не так важливо, де працюють адміністратори, хто саме ці незалежні судді соцмереж. Ми можемо й мусимо домагатися врахування саме українських, саме справедливих інтересів. Блогери навели приклад ізраїльського художника, якого заблокували після численних скарг арабських користувачів. Проте адміністрація сайту перепросила і розблокувала акаунт після успішної кампанії представників ізраїльської діаспори, які відстояли свого художника. 

«В умовах інформаційної війни з Росією нам потрібно консолідувати суспільство і нарешті почати захищати свої політичні та культурні інтереси», — підсумував Дмитро Іванов. Він виступив з ініціативою відправити петицію в головний офіс соціальної мережі зі скаргою на необ’єктивну оцінку повідомлень українських користувачів. Для розв’язання цієї проблеми Facebook міг би відкрити один з офісів у Києві або найняти більше працівників, обізнаних з українською специфікою. Телевізійники з 1+1 планують так вчинити щодо YouТube. 

http://www.ukurier.gov.ua/


Теги статьи: FacebookYouTube

Дата и время 27 января 2015 г., 11:38     Просмотры Просмотров: 2643
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Если вы пользуетесь Facebook, то обязательно должны знать об этом мошенничестве
Facebook задумывается об использовании криптовалют
Ботоакция в Facebook по посмертной дискредитации Ноздровской – пожалуй, самое аморальное, что произошло после победы Майдана, — Муждабаев

"Как собак!" Журналист призвал убивать детей за русский язык
Скандал с сигаретами "ДНР" в Запорожье: СБУ раскрыла правду
Жительнице Ялты дали два года за посты в Facebook

Кива публично признался в содеянном преступлении
Встреча Порошенко и Трампа: журналиста поймали на феерическом проколе
У Путина прокомментировал блокировку аккаунтов Кадырова в Instagram и Facebook

Московские власти заплатили 300 миллионов рублей за посты в соцсетях - СМИ
Facebook запустил инструмент, который позволит отслеживать посты "фабрики троллей"
Аккаунты Кадырова в Instagram и Facebook больше недоступны

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.109853