АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -6°C
Днепр: -2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -7°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Російська анафема Мазепи є неканонічною – Константинополь

Російська анафема Мазепи є неканонічною – Константинополь
Російська анафема Мазепи є неканонічною – Константинополь

Анафема була накладена на Івана Мазепу з політичних причин, заявив архієпископ Тельміський Іов Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему, яка була накладена на українського гетьмана Івана Мазепу Російською православною церквою.

Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча).

За його словами, вона була накладена на гетьмана з політичних мотивів. «Не дивлячись на накладення Російською Церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена з політичних мотивів, як засіб політично-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських чи канонічних причин», - сказав він.

Архієпископ Іов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорозької Січі в 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулось під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом із Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив. «На еміграції в м. Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони напутствували його на смертному одрі і відпустили від гріхів, а потім і відспівували. Його тіло було покладене в православній церкві містечка Варниці, яка перебувала у юрисдикції Вселенського патріархату, а згодом його перепоховали у місті Галац на Дунаї, де в центральному соборі Свято-Георгієвського монастиря місцевий митрополит відслужив заупокійну службу за спочилим гетьманом. Цей митрополит був ієрархом Вселенського патріархату.

Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату!», - наголосив ієрарх Вселенського патріархату. Архієпископ Іов (Геча) - доктор богослов’я, професор Інституту вищих досліджень в галузі православного богослов’я при Православному центрі Вселенського патріархату в Шамбезі (Швейцарія) і Паризького католицького університету (Франція), постійний представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві, співголова Об’єднаної міжнародної комісії з богословського діалогу між Православною та Римо-Католицькою церквами.

З благословення Вселенського патріарха Варфоломія був одним із головних спікерів Святого і Великого Собору Православної Церкви на Криті 19-26 червня 2016 року. Володіє англійською, французькою, грецькою, українською, російською та італійською мовами. Глибоко знається на українській церковній історії. Докторську дисертацію захистив на тему «Літургійна реформа митрополита Киприяна Київського (1330 — 1406 рр.)». 


Теги статьи: РосіяРПЦ МПАнафемаМазепа Іван

Дата и время 17 сентября 2018 г., 23:40     Просмотры Просмотров: 1618
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Залишилась лише одна формальна процедура отримання томосу – це буде контрольний постріл у голову ідеологів "русского мира"
Раскольники: УПЦ МП исключила митрополитов, участвовавших в Объединительном соборе
Обратной дороги нет: перед Объединяющим собором УПЦ КП и УАПЦ самораспустились

Порошенко гарантировал защиту священникам и верующим УПЦ МП, которые решат присоединиться к Украинской церкви
РПЦ пообещала, что УПЦ МП продолжит работу в Украине после автокефалии
В РПЦ заявили, что участники Объединительного собора "будут стерты из исторической памяти"

В РПЦ заявили, что считают объединительный собор в Киеве "канонически ничтожным"
Навальный о соборе: То, что создавалось сотни лет было разрушено Путиным и его идиотами за четыре года
’’Вокруг шеи затягивается удавка’’: в России изошлись желчью из-за независимой УПЦ

Накануне Собора в Украине: в Константинополе неожиданно объявился фанат РПЦ
Тымчук: РПЦ пытается убедить грузинского патриарха Илию II в нецелесообразности поддержки и признания УППЦ
В РПЦ назвали “злочином” обмеження на в’їзд чоловіків-росіян до України

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.476751