АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 26°C
Харьков: 24°C
Днепр: 21°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 23°C
Львов: 31°C
Ужгород: 36°C
Луцк: 28°C
Ровно: 28°C

НАБУ розслідує зловживання НКРЕКП на користь компанії Ахметова

НАБУ розслідує зловживання НКРЕКП на користь компанії Ахметова
НАБУ розслідує зловживання НКРЕКП на користь компанії Ахметова

Солом’янський районний суд Києва надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до документів "Ощадбанку", з можливістю їх вилучення, в яких міститься банківська таємниця про борги ДП "Енергоринок". Про це йдеться в ухвалі суду від 14 вересня, – інформує «Економічна правда» із посиланням на Liga.Net.

Згідно з матеріалами суду, НАБУ проводить досудове розслідування про зловживання представників НКРЕ, які діяли в інтересах енергетичного холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, що призвело до тяжких наслідків для інших виробників електроенергії.

НАБУ підозрює, що протягом 2016-2017 років, на виконання постанов регулятора підприємствам ДТЕК "Західенерго", ДТЕК "Дніпроенерго", ВАТ "Київенерго" і ТОВ "ДТЕК Східенерго" необгрунтовано надавалися переваги перед іншими виробниками електроенергії.

Зокрема підприємствам перераховувалися кредитні кошти ДП "Енергоринок" для здійснення авансових платежів за товарну продукцію в загальному розмірі понад 10 млрд гривень, зазначається в матеріалах суду.

"Дії посадових осіб НКРЕ кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України як зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної або юридичної особи використання посадовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки", – йдеться в документі.

В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі постанов НКРЕ протягом 2016-2017 років між ДП Енергоринок і Ощадбанком було укладено ряд кредитних договорів відповідно до яких підприємствам енергетичного холдингу ДТЕК перераховувалися кредитні кошти.

В результаті НАБУ вилучило копії договорів між Ощадбанком і ДП Енергоринок для проведення судово-економічної експертизи та встановлення їх обгрунтованості та економічної доцільності.

«З метою встановлення всіх обставин можливого скоєння злочину, пов’язаного з наданням кредитних коштів структурам ДПЕК відповідно до регуляторного акту НКРЕ, а також забезпечення проведення судово-економічної експертизи необхідно отримання тимчасового доступу до інформації, власником якої є "Ощадбанк"», - наголошується у визначенні суду.

Воно не може бути оскаржене і діє протягом місяця. У разі відмови його виконувати слідчий-суддя вправі винести постанову про проведення обшуку.


Теги статьи: НКРЕКПБоргиОщадбанкЕнергоринокНАБУ

Дата и время 21 сентября 2018 г., 15:10     Просмотры Просмотров: 1211
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.429716