АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Управление образования Кировоградского горсовета не экономит на еде

Управление образования Кировоградского горсовета не экономит на еде
Управление образования Кировоградского горсовета не экономит на еде

12 января 2015 года Управление образования Кировоградского городского совета заключило договора с предприятиями ООО «УкрПродДонСервис» и СТ «Добра» на поставку продуктов питания в образовательные учреждения Кировограда. Стоимость продуктов питания согласно с договорами составила 31 254 126,70 грн. та 7 433 060,00 грн., соответственно.
 

Проанализировав имеющиеся в открытом доступе тендерные документы и сравнив указанные в них цены с рыночными, общественники пришли к выводу о необоснованно завышеных ценах на закупленные продукты питания.
 

Например, стоимость покупки какао составила 92,00 грн/кг, в то время как другие фирмы предлагают какао по цене от 35,00 до 50,00 грн/кг. Куриное филе обошлось горсовету по 61,00 грн/кг, в то время как рыночные цены составляют от 45,00 до 48,00 грн/кг.

Прилично переплатили чиновники также за молоко, сахар, картофель и другие продукты.
 

Для того, чтобы выяснить являются ли действия чиновников халатностью по отношению к государственным средствам, либо же имеют место коррупционные деяния, общественники обратились в компетентные органы Кировоградской области для проведения проверок законности действий чиновников из мэрии Кировограда.
 

Ниже приводим текст обращения.

________________________________________________________________________________________________________

Прокурору Кіровоградської області
25006, м. Кіровоград, вул. Велика Пермська, 4

Начальнику ГУМВС України у Кіровоградській області
Вітюку Анатолію Івановичу
25006, м. Кіровоград, вул. Віктора Чміленка, 41

Начальнику Держфінінспекції у Кіровоградській області
Солтисюку Олегу Йосифатовичу
25006, м. Кіровоград, вул. Дворцова, 64/53, а/с № 2/45


28.01.2015 р.
04/01-15

ЗАЯВА
щодо порушення законодавства в сфері державних закупівель

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управлінням освіти Кіровоградської міської ради 12 січня 2015 року за результатами тендерів було укладено низку угод з ТОВ «УкрПродДонСервіс» та СТ «Добра» на постачання продуктів харчування на загальні суми 31 254 126,70 гривень та 7 433 060,00 гривень, відповідно.
 

Джерелом фінансування закупівлі є кошти місцевого бюджету.
 

Згідно  тендерної документації поставка продуктів харчування передбачена протягом 2015 року у заклади освіти міста Кіровограда.
 

Разом з тим, якщо проаналізувати дані моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари станом на 12 січня 2015 року, які розміщені на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, то стане зрозумілим, що ціни на деякі продукти харчування зазначені в договорах з ТОВ «УкрПродДонСервіс» та СТ «Добра», значно перевищують їх вартість від ринкових.
 

Як приклад, вартість какао згідно цінової пропозиції переможця - СТ «Добра» становить 92,00 гривні за 1 кілограм, у той час як у відкритих джерелах існує інформація про вартість какао по 35,00 гривень (http://harkov.flagma.ua/kakao-poroshok-naturalny-optom-o1831809.html ) та 50,00 гривень (http://sumy.flagma.ua/kakao-poroshok-naturalny-gost-o1790973.html) за 1 кілограм.
 

Філе куряче згідно цінової пропозиції переможця - СТ «Добра» коштує 60,60 гривні за 1 кілограм, у той час як у відкритих джерелах існує інформація про вартість товару по ціні від 45,00 гривень (http://flagma.ua/s/филе-куриное-o-1.html) до 48,00 гривень та за 1 кілограм.
 

Також молоко з жирністю 2.6 % купують по 10,50 гривень за 1 літр, цукор купують по 11,95 гривень за 1 кілограм, а картоплю купують по 4,80 гривень за 1 кілограм, у той час як за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України молоко з жирністю 2.6 % коштує по 9,24 гривень за 1 літр, цукор коштує по 8,95 гривень за 1 кілограм, а картоплю купують по 3,75 гривень за 1 кілограм.
 

Аналогічна сутиація склалась по всім іншім закупленим продуктам.
 

Відповідно до преамбули Закону України «Про здійснення державних закупівель» основною метою цього Закону є запобігання проявам корупції у цій сфері, забезпечення раціонального та ефективного використання бюджетних коштів.
 

Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, замовник зобов’язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов’язку є перевитрачання державних коштів.
 

Сам факт проведення закупівлі за завищеними цінами свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів замовника, та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель. Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.
 

Згідно статті 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.
 

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.
 

Вважаємо, що замовлення послуг за завищеними цінами є навмисним розкраданням бюджетних коштів.
 

Згідно статті 42 Закону України «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.
 

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», пунктами 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, статтею 5 Закону України «Про прокуратуру»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Управлінням освіти Кіровоградської міської ради Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.
2. Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Про результати перевірки та про хід досудового розслідування письмово повідомляти громадську організація «Верховенство права» за адресою: 65012, м. Одеса, а/с № 47, при наданні відповіді посилатись на вихідний номер заяви.

 

З повагою,

Президент ГО «Верховенство права» Букач В.М.

 

http://verhovenstvo.com/


Теги статьи: ООО УкрПродДонСервисКировоградЕдаСТ Добра

Дата и время 30 января 2015 г., 10:44     Просмотры Просмотров: 3757
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Стало известно, как кормят солдат на полигоне “Десна”
Порошенко поел в солдатской столовой: фото меню президента
Деликатесы для депутатов по 6 гривен: меню столовой вас точно шокирует

Супрун рассказала украинцам, как часто нужно есть "первое" и какую пользу это приносит
Супрун объяснила украинцам, как правильно готовить полезный суп, который можно не есть каждый день
Запах за версту: Чем травят киевлян в киосках с шаурмой

Пицца с лопаты и "картошка" на голову: россияне устроили давку из-за еды на празднике
Креветки и красная икра: какие цены в столовой Верховной Рады
Омелян заявил, что мало ест

В Киеве насчитали уже 83 случая отравления уличной едой
Совести у них нет: выпечка с жуткой находкой разгневала украинцев
Мороженое с луком и рыбой: чем будут угощать гостей на встрече Трампа и Путина, курьезные фото

Комментарии:

comments powered by Disqus
11 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.07292