АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 14°C
Днепр: 17°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 14°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

Суд понад п’ять місяців не може закінчити допит ключового свідка у справі «діамантових прокурорів»

Суд понад п’ять місяців не може закінчити допит ключового свідка у справі «діамантових прокурорів»
Суд понад п’ять місяців не може закінчити допит ключового свідка у справі «діамантових прокурорів»

Голосіївський суд Києва 24 жовтня не зміг продовжити допит ключового свідка у справі у справі «діамантових прокурорів».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

У засідання не з’явився свідок Валентин Рак, який є ключовим свідком обвинувачення. Саме він, за матеріалами справи, у 2015 році передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

3 травня 2918 року суд почав допит Рака. Він дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір засідання жодного разу не вдалося провести. Тричі у справі не вдалося забезпечити склад суду. На четвертий раз не з’явився Рак.

Суд направляв свідку Раку повістку. Зі слів прокурора, перед засіданням телефон Рака не відповідав.

Суд призначив наступне засідання на 3 грудня на 16.00.

Крім того, у справі відбулася заміна судді. 24 вересня Вища рада правосуддя відсторонила від посади  суддю у  Олександра Бойка у зв’язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності за водіння у нетверезому стані. Розглядається питання його звільнення.

У справі «діамантових прокурорів» суддю Бойка замінила суддя Галина Бондаренко.

Сторона захисту і прокурори наполягали продовжити слухати з тої стадії, на якій зупинилися.

Суд оголосив перерву, щоб суддя Бондаренко ознайомилась з матеріалами справи.

Нагадаємо, що свідка Рака почали тільки після застосування до нього примусового приводу. Суддя назвав 10 дат, починаючи з кінця 2016-го, в які свідок Рак не з’являвся без поважних причин.

Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

Водночас відомо, що у 2014 році Валентин Рак за шахрайство в особливо великих розмірах був засуджений Вінницьким міським судом до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна (текст вироку). За матеріалами справи, Рак та його спільник переконали одного чоловіка позичити їм 200 тис. доларів. Наразі вирок оскаржується у Верховному суді.

Раніше зі справи «діамантових прокурорів» була виділена так звана «сміттєва справа», де Корнієць також є обвинуваченим у захопленні частки підприємства «Ніколсан», що займається вивезенням сміття. Екс-прокурор начебто змусив засновника компанії переоформити 50% на його сестру Ларису Прокопенко. 17 липня суд долучив усі письмові докази обвинувачення і має приступити до їх дослідження.


Теги статьи: ПрокурорШапакин ВладимирКорниец АлександрГибаленко Валерийдіамантові прокурориРак ВалентиндопитСуд

Дата и время 24 октября 2018 г., 19:26     Просмотры Просмотров: 1650
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.164081