АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 2°C
Ровно: 1°C

Як отцю-депутату зірвали приватизацію дитсадка

Як отцю-депутату зірвали приватизацію дитсадка
Як отцю-депутату зірвали приватизацію дитсадка

У п’ятницю, 30 січня, на засіданні Коцюбинської селищної ради на Київщині  мали б розглянути одне-єдине питання тарифів на опалення “Мастер-Енерго”.

Проти ночі депутати довідались, що отець Микола (він же депутат Ільницький) хоче протягнути питання приватизації землі дитсадка, яку тільки проти нового року взяв в оренду. Про це пише Ольга Матюшина наСайті Громади Приірпіння.

За документами БТІ – це дитсадок. Це підтвердив прокурор області. Отже, питання приватизації – компетенція Кабміну. Але селищній раді Коцюбинської народної республіки до цього не звикати. Тут депутати можуть собі дозволити голосувати за найабсурдніші рішення навіть не задумуючись.

За нашою інформацією, більш-менш лояльних депутатів, з якими ведеться системна робота, почали схиляти до чергового етапу приватизації. Так напередодні лобістам було відомо, хто згоден підняти руки “за”.

Ті ж місцеві урядники, які категорично не поділяють приватизації дитсадка, повідомили активістів, а ми вже заходились оповіщати громаду.

Про те, що в громади забирають останнє, дізнались навіть ті коцюбинчани, які були на фронті. Ось пост Олександра з Меблевої 11б, який залишив вдома дружину з двома дітьми й пішов на фронт мінометником.

Безымянный

Нам стало відомо, що для підтримки приватизації залучать знову Володимира Давидюка,який разом із камуфляжниками вже допомагав з незаконним будівництвом паркану. Але згодом Давидюк запевнив, що у це питання не втручатиметься.

Сценарій на сесії мав розгортатись за добре налагодженою схемою. Попередню сесію проти Нового року не закрили. І коли рада мала б розглянути лише бюджетні питання, за кілька годин до сесії засіла комісія й прийняла рішення про те, що слід винести на засідання питання оренди землі дитсадка строком на 25 років.

Така схема підступна тим, що депутати не знають про те, що розглядатимуть аж до сесії й не можуть оповістити громаду. А Ільницький традиційно водить на сесії переселенців, які, не шкодуючи власних дітей, змушують їх сидіти годинами у задусі й верхньому одязі.

Фото0167

“І це парадокс. Виходить, громада нічого не знає. А люди, які не належать до територіальної громади лобіюють інтереси депутата в рясі, які йдуть врозріз з інтересами коцюбинчан,” – дивується активіст Андрій Скіпальский.

Ільницький виступив проти того, щоб його на сесії фотографували, бо з фотоапаратом ходила депутатка Ірина Федорів. Переконував, що ніхто не має права фотографувати без згоди. Оце уявляю, як нардепам у ВРУ треба брати дозвіл, щоб у сесійній залі на відкритому засіданні брати дозвіл на те, аби знімати роботу в сесійній залі.

Федорів рекомендувала Ільницькому читати закон і звернутися за роз’ясненням до Інституту медіаправа.

“Робота органу місцевого самоврядування – є публічною. Засідання рад – гласними. Як і за яких умов працює рада – це те, що повинні знати виборці. Це їхнє право. Якщо депутат стверджує, що не можна знімати – він порушує права журналістів й або не знає закон, або вдає, що не знає закон. Той, хто не хоче, щоб його знімали – не ходить на засідання рад, бо тоді його право на приватність не може бути дотриманим,” – роз’яснює директор Інституту медіаправа Тарас Шевченко.

Знаково, що депутат у рясі Ільницький говорить одне, а робить, як повелось, зовсім інше. Ось на цьому відео він у лісі просить зняти активістів, які йому не давали згоди на те, щоб він знімав їх у непублічному місці. Люди просто стоять і пояснюють, що паркан заливають з порушенням закону, знищують зелені насадження і незроблена геодезія – винесення меж в натуру.

Що ж виходить? У лісі людей можна знімати, а в сесійній залі не можна знімати навіть депутатів? Це той випадок, коли в людини слова розходяться з діями. А для богослова це геть неприпустимо. Але отця Миколу все більше людей вважають бізнесменом.

“Який це батюшка? Нормальний батюшка віддав би громаді садок, а не забирав у дітей і сіяв розбрат! Переселенці поїдуть, а нам що робити? А так – це бізнесмен. Люди після війни працювали і будували. Для чого? Щоб під час іншої війни хтось собі це до рук прибрав?” – Питає одна з двірничок Коцюбинського, яка перестріла нас дорогою на сесію і знала про те, що готується на сесії черговий етап приватизації.

Відстоювати дитсадок на сесію прийшов Правий сектор та дружина загиблого комбата Гуменюка, чиї слова на одній із сесій Ільницький назвав провокацією.

“А что вы для общины сделали,” – спитала пані Гуменюк одна з захисниць отця Ільницького.

Вдова комбата фактично скромно промовчала, а мені так хотілося цій жінці сказати, що поки ви тут під мирним небом ця жінка віддала за це життя свого чоловіка. Регулярно їздить на фронт, віддає те, що люди жертвують їй, і постійно готує передачі у зону АТО.

Безымянный

У неї на руках троє осиротілих дітей. А депутат Ільницький, якого Ви, пані, так старанно захищаєте, за 5 років каденції ЖОДНОГО разу не підняв іншого питання на сесії. І повірте, на цій сесії йому тарифи не боліли. Як і на інших сесіях.

І виборці Ільницького геть не чули, щоб він звітував про роботу в окрузі. І при цьому люди ще мають нахабство питати у вдови Гуменюка про те, що вона зробила для громади… Роз’яснити цій жінці, на жаль нічого не вийшло. Бо тривала сесія.

До того, як затвердили порядок денний у депутатів було дві версії того, що попросять приватизувати. Одні стверджували, що попросять приватизувати частину другого корпусу, яку влітку Ільницький попросив в оренду, хоча обіцяв у 2013-му році лишити для гуртків. На графіці – зеленим.

Безымянный

Або землю під будівлею й довкола неї, яку на минулій сесії взяв в оренду. Загальна площа близько 45 соток.

“На першому пленарному засіданні ми мали домовленість про те, що даємо тиждень тимчасовій контрольній комісії на виконання своїх функцій – перевірки відповідності тарифів з централізованого теплопостачання,” – виголосив з президії секретар коцюбинської селищної ради Олександ Ковтач.

Далі Ковтач почав зачитувати прізвища відсутніх. З-поміж них був і депутат Сергій Черніков – голова тимчасової комісії та ініціатор її створення.

“Нада наказать,” – пролунала репліка одного з депутатів.

Самовидці заначили, що перед засіданням Черніков, якого вважають лобістом інтересів “Мастер-Енерго”,  був у раді і кілька годин обговорював це питання.

“Він псіханув і пішов геть,” – розповідає один із працівників селищної ради.

До порядку денного внесли ще два питання, з-поміж яких не було питання Ільницького про приватизацію.

“Більше немає доповнень до порядку денного?” – запитує Ковтач.

Безымянный

Так всі зрозуміли, що питання приватизації на цей раз не піднімають. Таким чином основною проблематикою на засіданні стала таки проблематика тарифів.

“Я так розумію, голови комісії немає. До засідання були такі бурні-бурні дебати. Я не зможу поставити питаня на голосування,” – пояснює Ковтач депутатам, чому те, заради чого вони сьогодні прийшли, не відбудеться.

“Микола Якович надасть нам таку інформацію, бо він працював в комісії. Пропоную все таки на наступному пленарному засіданні.., щоб голова комісії все таки прозвітував. Не заперечуєте? Протокольно я так і прописую,” – резюмує Ковчтач.

Так замість Чернікова щодо тарифів виступив депутат Микола Мамчич, який на минулому засіданні заявив, що комісія під головуванням Чернікова не працює і голову комісії назвав балаболкою.

Безымянный

Мамчич зазначив, що не вбачає необхідності піднімати тарифи для населення. тим більше, що температура трималась у районі 0 градусів упродовж кількох місяців і тому фактичні витрати на його думку були незначними.

“Питання ще одне. Всі розрахунки “Мастер-Енерго” йдуть за плановими затратами чи за фактичними?” – допитується коцюбинчанин Ігор Чижевський.

“Вони ж мають перераховувати! Покажіть мені хоч одного, кому вони перерахували за фактично спожитими показниками!” – обурюється Чижевський.

Мамчич відповів, що таких прикладів не знає. Далі депутат Владислав Євстифєєв вирішив пояснити, що рада тільки те й робить, що не погоджує новий тириф. Але всі впевнені, що й чинні тарифи завищені, бо планові показники не відповідають фактичним.

“Селищна рада наприкінці опалювального сезону має право запросити в газконтори показники фактично спожитого газу. Чому це не робиться? Ще раз наголошую, що те, що ви затверджуєте – це планові витрати, а не тарифи для населення. А ми кажемо про тарифи, які ви розраховуєте за фактичними витратами по електоенергії та газу,” – не здається Чижеський.

Так завдяки відповідям на депутатські запити Ірини Федорів було встановлено, що планові показники газу, які закладаються в тариф, у кілька разів перевищують фактичні для будинків з даховими котельнями.

Далі до слова попросили заступника селищного голови Петра Пушанка.

Безымянный

Він повідомив, що лічильник на даховій котельні Лісової 20а мають підключити до 1 лютого. Щодо лічильників на Меблевій 11 б та Пономарьова 6а, то ситуація досі не зрозуміла.

Але у мене все одно до Пушанка, як до колишнього очільника ЖЕК-у залишилось питання: чому ми від ЖЕК-у, який розраховував по факту, перейшли в руки монополіста, який змушує платити за планові витрати без перерахунків? Чому наш ЖЕК не візьме на себе цю функцію й питання вирішиться дуже просто. Чому ніхто не шукає заміни “Мастер-Енерго”, а всі голови тимчасових комісій залишаються вигідними лобістами?

Далі представник самооборони почав говорити про те, що для чоловіків – це справа чести піти на фронт і захищати Батьківщину. Мене дуже цікавило, чи піде на фронт кадровий військовий – Олександр Ковтач. Він же ходить в офіцерській формі з орденами й медалями цього літа, коли хлопці гинули в АТО. Це всі бачили під облдержадміністрацією, коли треба було проштовхувати питання дерибану.

І якби вигорів дерибан – катався б із завзяттям на теплоході.

IMG_4881

І от як кадровий офіцер відгукнувся допомогти народу Укрїни й піти на фронт.

“Ви так бажаєте? Тіки разом з вами,” – відповідає мені, молодій мамі, хоробрий екс-регіонал, який честь мундиру й кордони готовий захищати лише тоді, коли мова йде про дерибан і ділянки для поживи, а не коли мова йде про ворога, який винищує цивільних, в тому числі й дітей.

Далі на поле риторичного бою вирішив вступити депутат в рясі – Микола Ільницький. Звісно, не міг пропустити нагоду, аби того, хто так неохоче фотографується у залі засідань, відзняла камера.

Безымянный

“У центрі зараз 180 переселенців. Цифра та тримається стабільно. Більше того, вона збільшуться вже. Спочатку це були кримчани, тепер це схід. Запрошуємо відвідати наш центр. Він відкритий для людей. Звичайно, є неприємні моменти тому, що потрапив наркозалежний всередину. У звязку з тим, що у нас до сих пір вільний прохід,” – бідкається на публіку Ільницький, натякаючи, що йому не дали закрити від людей гектар землі дитсадка “Білочка”.

Мене що здивувало, що коли Ільницький брав приміщення в оренду, то божився зробити там реабілітаціний центр. А тепер дивується, що до нього в реабілітаційний центр прийшла наркозалежна людина. Але ж чому дивуватись, якщо люди кажуть – тут був налагоджений готельний бізнес, а реабілітаційного центру не бачили навіть медики, що працюють у сусідньому крилі.

“Вислювлюю подяку обласній самообороні за якусь підтримку, сприяння. Стараються допомогти по мірі тих сил, які в них є,” – розсипається в компліментах самообороні Ільницький.

Далі запопадливо дякував всім чиновникам, у тому числі селищній раді Коцюбинскього, яку очолює екс-регіонал і з якою разом голосували за дерибан Біличанського лісу, й облдержадміністрації.

Щодо обіцяного перед усією громадою звіту, то Ільницький порадив мені та всім охочим переглянути сюжет ТСН. А щодо детального звіту про отримані кошти й витрати – порадив зайти на сайт.

На сайті центру “Логос”, де раніше була інформація про оренду готельних номерів та конференц-залів, я так і не побачила звіту. Можливо, отець-депутат змилостивиться і дасть прямий лінк, де ж шукати чітко розписані видатки. Більше того, слова “звіт” пошуковик на цьому сайті не бачить взагалі.

“Обов’язок долати труднощі. Уникати провокацій та розпалювання протистоянь,” – веде далі отець-депутат, у якого на очах громади копали яму під паркан вимушені переселенці, а поряд знімала камера в очікуванні, що такі дії спровокують чоловіків, і після легенди, що коцюбинчани проти переселенців, вдасться запустити ще й відео про те, що виникла сутичка з місцевими і переселеням дісталось на горіхи.

Після такої улесливої промови слова попросив представник Правого сектору, який повідомив, що воював у Пісках і допомагав утримувати аеропорт:

“Центральним проводом правого сектору я призначений на посаду керівника Правого сектору Києво-Святошинського району. Запитання до вас, чи здійснюється якийсь контроль за тими біженцями, що у вас перебувають? Чи знаєте Ви, що з боку біженців, які проживають у нас на території, було дві спроби згвалтування волонтерів? Під час перевірок біженців на місцях виявляють озброєних людей з георгіївськими стрічками?”  – каже Максим.

Безымянный

Президія, де сидять два екс-“регіонали”, Садовський та Ковтач, на людину, яка приїхала з фронту відреагувала просто: “Це провокація”.

Так само, як Ільницькй свого часу відреагував на слова вдови Гуменюка.

Переселенці обурилися:

“Нащо нам це тут вислуховувати?!”

Безымянный

“А чого от ви не хочете це послухать. Ну чого?” – Розвернулась до жінок, що підтримували отця Миколу, депутатка Надія Бігун.

З боку коцюбинчан почулися репліки на підтримку:

“Громада має знати!”

Переселенці були впевнені, що заяву на переселенців написала депутатка Федорів:

“Ми знаєм це все. Це все ви вмєсте со своєй Іриной брехливой!”

Хлопці з Правого сектору, яких депутатка Федорів бачила вперше в житті, запропонували всім охочим ознайомитись із заявою громадянки з геть іншого населеного пункту. Але ніхто читати заяву не захотів:

“Я знаю, хто це пише! Ми читаєм в Інтернеті!”

Сесію закрили й Ільницькому дали слово. Він пояснив правому сектору, що вимушені переселенці, які проживають у нього, проходять ретельну перевірку. З ними розмовляють, вишукують знайомих, перепровіряють інформацію й якщо є скарги, то на них реагують.

Ільницький переконує: на території ніхто не курить і не п’є спитні напої. Це при тому, що в магазині розповідають, як переселенці купують випивку, а мешканці з Меблевої регулярно спостерігають, як переселенці виходять покурити за господарську будівлю.

“Неодноразово просили не курити на дитмайданчику біля наших дітей,” – зауважує коцюбинчанка Наталя.

Але от мені стало цікаво, як відреагували на слова того, хто сказав хлопцям на Меблевій, що повернулись з зони АТО: “Встретимся под Иловайском”, коли переселенці взяли лопати й почали рити яму для паркану.

ilovaisk

Чи може пояснить Правому сектору, як понад півроку на будинку Меблева 11а з’явився напис: “Хунта готовит войну”?

Безымянный

І чого місцева влада, яку представляють екс-“регіонали” Садовський та Ковтач, який на фронт готовий іти тільки з молодими мамами, за інструкцією Путіна, виходить, мають піти спереду жінки і діти, досі не розпорядилася цей та інші записи зачистити?

Далі група підтримки Ільницького в особі літніх жінок допитувалась у мене, чого ми лише Ільницькому не даємо приватизувати добро громади і чого лише з ним боремося.

Можна було спробувати пояснити, що ми боремося і з незаконною приватизацією гуртожитку родиною Садовського, і з незаконною приватизацією Біличанського лісу, Бучанського межигір’я і т д. Але хто це все буде слухати? Точно не ті, у кого наставник займається сектантськими семінарами зі зміною свідомомсті й холотропним диханням.

seminar3

У них, може, і налагодилось спілкування з простором та стихіями, але точно не з людьми та Законами України.

Що варто зауважити, що на закритті сесії вперше так голосно співали гімн України. Співали його ті, хто стояв у Пісках і прикривав Донецький аеропорт і кого екс-“регіонали” з-за спини назвали прововкаторами.

“Я так бачу, що присутність Правого сектору благотворно позначилась на наших депутатах. По-перше, була яка-не-яка, а дисципліна, а по-друге, навіть лобіст інтересів “Мастер-Енерго”  депутат Костянтин Коваленко у залі говорив доволі зв’язно й майже не заважав людям висловитись,” – зазначає на виході з ради коцюбинчанин Ігор Чижевський.

“Насмішило, що досі не проведена інвентаризація котелень. Дійсно – це ж так важко. Але вони вже знають, що, як і минулого разу, “Мастер-Енерго” нічого підписувати не буде. Уявіть, щоб організація так крутила владою, як хоче,” – знизує плечима Чижевський.

Хоча на цій сесії черговий етап приватизації активісти таки відбили, кожна наступна сесія може стати для Ільницького плацдармом: спершу доприватизувати корпус, далі землю, потім вижити лікарню і доприватизувати і будівлю, і землю.

Питання залишається одне: прокурор області написав у відповіді нардепу, що це дитсадок. Чому у звіті прокурора за минулий рік ми так і не побачили, що цей позов подано?

Нет коррупции

 


Теги статьи: Ильницкий НиколайКоцюбинскоеПриватизация

Дата и время 03 февраля 2015 г., 14:15     Просмотры Просмотров: 4717
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.012694