АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 9°C
Днепр: 10°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 7°C
Львов: 4°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 5°C
Ровно: 6°C

Тих, хто ухиляється від мобілізації шукатимуть по їх телефонах

Тих, хто ухиляється від мобілізації шукатимуть по їх телефонах
Тих, хто ухиляється від мобілізації шукатимуть по їх телефонах

Спікер ВР Володимир Гройсман пообіцяв, що до другого читання законопроект буде підготовлений за скороченою процедурою і прийнятий в остаточній редакції вже наступного тижня, повідомляє "Сегодня".

Представляючи законопроект його автор Іван Винник підкреслив, що однією з ключових норм документа є можливість проведення негласного слідства стосовно тих, хто ухиляється від мобілізації. “ "Тому що у нас багато, під впливом російської пропаганди, багато ухиляються від мобілізації", – підкреслив нардеп. Читайте також: За відмову від мобілізації в "ДНР" погрожують розстрілом Нагадаємо, поправки до Кримінального та Кримінально-процесуальні кодекси запропонували внести нардепи Іван Винник та Сергій Пашинський з двох правлячих фракцій. "У 2014 році більш ніж у сім разів зросла кількість кримінальних злочинів, скоєних у військовій сфері (з 627 до 4617), у тому числі в 11,9 разів (з 341 до 4045) військових злочинів.

Більшість з розслідуваних кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби пов’язані з ухиленням від військової служби (86,2%)", – пишуть вони в пояснювальній записці до законопроекту №1849. Тому, зокрема, автори закону пропонують поширити на розслідування справ проти "ухильників" можливість застосування так званих "негласних слідчих дій".

За чинним КПК вони (а це, серед іншого, і телефонна прослушка, і вилучення особистої кореспонденції, і читання "смсок") стосуються тільки деяких тяжких та особливо тяжких статей. Читайте також: В "ДНР" планують мобілізувати 100 тисяч осіб На думку ж Пашинського і Винника, негласне слідство повинно торкнутися "також кримінального провадження про військові злочини, пов’язані з ухиленням від військової служби (статті 407-409 ККУ), вчинені в умовах особливого періоду, під час проведення антитерористичної операції". 409-а стаття КК – це якраз і є "ухилення військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби, підробки документів чи іншого обману". Крім того, спецзаходи можуть торкнутися дезертирів (ст. 408) або тих, які пішли в "самоволку" з частини солдатів і офіцерів (ст. 407).

Джерело: http://www.ednist.info/


Теги статьи: Мобилизация

Дата и время 03 февраля 2015 г., 19:38     Просмотры Просмотров: 3747
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056077