АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 22°C
Харьков: 22°C
Днепр: 24°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 21°C
Львов: 21°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 20°C
Ровно: 19°C

Константинополь може запросто “скасувати” РПЦ. Архієпископ Іов нагадав, хто створив Російську Церкву

Константинополь може запросто “скасувати” РПЦ. Архієпископ Іов нагадав, хто створив Російську Церкву
Константинополь може запросто “скасувати” РПЦ. Архієпископ Іов нагадав, хто створив Російську Церкву

Російська Православна Церква була утворена Вселенським Патріархатом, таким чином має визнавати першість Константинополя.

Про це заявив в інтерв’ю ВВС представник Вселенського Патріархату при Всесвітній раді Церков, доктор богослов’я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архієпископ Тельміський Іов (Геча).

Видання зазначає, що критики позиції Константинополя, перш за все, Російська Церква, закидають, що Вселенський Патріархат не має права одноосібно ухвалювати рішення про надання автокефалії, заявляючи, що для цього потрібна згода усіх чинних помісних Церков.

Проте архієпископ Іов каже, що Вселенські Собори, постановами яких керується світове православ’я, утворили лише п’ять древніх Патріархатів – Рим, Константинополь, Александрію, Антіохію та Єрусалим, а ще до них на правах автокефалії дораховують Кіпрську Церкву. Згодом Римська кафедра відпала від православ’я, і його Першим престолом став Константинополь.

Усі інші канонічні Православні Церкви світу, включно з Російською, були утворені не рішенням Вселенських Соборів, а саме Вселенським Патріархатом. “Юридично Константинополь має це право – це його привілей проголошувати автокефалію, і в Томосах про автокефалію всіх нових Церков сказано, що вони повинні визнавати першість Константинополя і звертатися до нього за порадою щоразу, коли у них виникає якесь питання світового рівня, – наполягає владика Іов. – Тут на світовому рівні суддею чи арбітром є Константинополь і ніхто інший, згідно з канонами, згідно з православною еклезіологією”.

На думку представника Константинопольської Церкви, якщо сьогодні Православна Церква Росії має сумніви стосовно цього, вона повинна зректися власної автокефалії. “Патріарший статус їй був даний у XVI столітті Вселенським Патріархом Єремією ІІ, і в цьому документі ясно сказано, що московському архієрею дається право називати себе Патріархом при тому, що він має визнавати Константинопольського Патріарха як свого главу”, – зазначив архієпископ Іов. “Деякі каноністи вважають, що, оскільки ці нові патріархати, нові автокефалії були створені Вселенським Патріархатом, то в певний момент, якщо Вселенський Патріархат вважатиме це за потрібне, він може і скасувати цей статус”, – каже владика Іов.

На запитання, чи означає це, що в певний момент Константинополь може просто скасувати Російську Церкву з огляду на розрив нею євхаристійного єднання з Вселенським Патріархатом, архієпископ дипломатично відповів: “Ми сподіваємося, що Православна Церква Росії прийде до розуму і повернеться в єднання зі Вселенським Престолом, бо Вселенський Престол не бажає рвати з нею відносин. Але якщо така ситуація продовжуватиметься довгий час, звичайно, Вселенський Престол буде змушений приймати певні рішення, щоб забезпечити єдність Церкви”.Теги статьи: Украинская автокефальная церковьавтокефалія Української Православної ЦерквиРосіяРПЦ МПВселенский патриархКонстантинополь

Дата и время 02 ноября 2018 г., 18:24     Просмотры Просмотров: 1316
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Загиблого сина Януковича немає в жодному протоколі російської поліції
Томос в каждый дом: Стало известно, как и где можно получить копию документа
После выборов процесс перехода приходов в ПЦУ приостановился, - Епифаний

Филарет: Я не верю в то, что Вселенский патриарх отберет Томос
Собора не было!: Филарет сделал громкое заявление о Томосе
Патриарх Филарет заявил, что борется за независимость от Константинополя

“Ізоляція і втрата Томосу!”: Епіфаній зробив тривожну заяву про ПЦУ
Филарет внезапно заявил о восстановлении УПЦ КП
Естонія звинуватила Росію у захопленні територій, які РФ досі не повернула

СБУ арештувала працівника арсеналу ЗСУ, якого Росія завербувала для вчинення диверсії
У шоу-бізнесі, як у політиці: В’ятрович нагадав про подвійну мораль щодо Росії
Викриття Сталіна: В’ятрович заявляє про потребу нового напряму української політики

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Распустит ли Зеленский Раду?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.135807