АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 23°C
Днепр: 23°C
Одесса: 24°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 22°C
Львов: 18°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 19°C
Ровно: 21°C

Погана погода для «Газпрому»: газ програє в ФРН вітру і сонцю

Погана погода для «Газпрому»: газ програє в ФРН вітру і сонцю
Погана погода для «Газпрому»: газ програє в ФРН вітру і сонцю

Частка відновлюваних джерел в електроенергетиці Німеччини досягла 38 відсотків. Особливі погодні умови 2018 року прискорили витіснення викопних енергоносіїв.

Погода в Німеччині не тішить "Газпром": нинішній рік виявився для найбільшого постачальника природного газу в ФРН занадто сонячним, вітряним і теплим, повідомляє Deutsche Welle. Це ще більше пришвидшило процес витіснення викопних енергоносіїв відновлюваними джерелами з електроенергетики - і знизило потребу в "блакитному паливі" для опалення приміщень.

ВДЕ близькі до того, щоб обійти вугілля

За підсумками перших трьох кварталів 2018 року частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у виробництві електрики досягла в Німеччині 38 відсотків. Про це 2 листопада спільно повідомили Федеральне об’єднання підприємств енерго- і водопостачання (BDEW) і Центр вивчення сонячної енергії і водню землі Баден-Вюртемберг (ZSW).

Згідно з їхніми попередніми підрахунками, з січня по вересень в Німеччині за допомогою вітру, сонця, біомаси та інших ВДЕ було вироблено майже 170 мільярдів кіловат-годин (кВт/год) електроенергії. За аналогічний період 2017 року даний показник становив 155,5 мільярда, тож за рік зростання більш ніж на 9 відсотків. Одночасно генерація електроенергії з кам’яного і бурого вугілля знизилася на 7 відсотків і становила 172 мільярди кВт/год.

Таким чином, завдяки швидкому нарощуванню обсягів виробництва ВДЕ вже близькі до того, щоб, ще цього року, як і передбачали експерти, обійти вугілля як головне джерело електричної енергії в Німеччині. Тут зазначимо, що найбільше кам’яного вугілля німецькі електростанції імпортують з Росії.

Роль газових електростанцій знижується й надалі

Послідовне скорочення частки вугілля в німецькій електроенергетиці аж до повної відмови від нього в тривалій перспективі - оголошена політична мета уряду Німеччини, котрий у рамках боротьби проти глобальних кліматичних змін волів би до 2030 року довести частку "зеленої електрики" до 65 відсотків. 

Така політична мета теоретично передбачала би посилення позицій газу в електроенергетиці, оскільки серед викопних енергоносіїв він є найбільш екологічним (під час його спалювання в атмосферу виділяється найменше СО2). До того ж газові електростанції чисто технологічно значно гнучкіше за вугільні можуть реагувати на коливання попиту.

Тож представники німецької газової галузі (і партнери "Газпрому") вже не перший рік намагаються позиціонувати природний газ як природного союзника відновлюваної енергетики, спроможного будь-якої миті за несприятливої для ВДЕ погоди підстрахувати вітропарки і сонячні електростанції.

Однак на практиці частка газу в німецькій електроенергетиці залишається доволі скромною (приблизно 13 відсотків). Крім того, за перші 9 місяців нинішнього року генерація електроенергії з "блакитного палива" скоротилася на 8 відсотків до 59 мільярдів кВт/год. Тож газу не вдається відвойовувати у вугілля частку ринку, а сам він і надалі поступається позиціями відновлюваним джерелам.

Для німецької електроенергетики вітер уже важливіший за газ

Можна припустити, що в 2018 році успіхи ВДЕ в Німеччині значною мірою пов’язані з аномально спекотним і сонячним літом. І справді, за перші три квартали вироблення електроенергії за допомогою сонячних батарей зросло майже на 16 відсотків до 41 мільярда кВт/год. Однак це відбулося не тільки і навіть не стільки в літні місяці: надмірно високі температури зовсім не сприяють продуктивності фотовольтаїчних станцій.  

Тому, цьогоріч за даними BDEW і ZSW, найуспішнішими з точки зору відновлюваної енергетики місяцями виявилися січень, квітень і травень, коли за помірних температур стабільно дув вітер і цілими днями стояла безхмарна погода. У ці три місяці частка ВДЕ в німецькій електроенергетиці досягала 43 відсотків.

І тут ключову роль відіграла вітроенергетика: вітрогенератори на суходолі виробили майже 63 мільярди кВт/год, що означає зростання на 13 відсотків порівняно з аналогічним періодом торік. У результаті цьогоріч встановлені на полях і пагорбах Німеччини вітряки вперше виробили більше електрики, ніж газові електростанції. А якщо додати ще й морські вітропарки, що виробили близько 13 мільярдів кВт/год, то сумнівів уже не залишається: для німецької електроенергетики вітер уже значно важливіший за газ.


Теги статьи: ГазЕлектростанціїЕнергетикаГазпромУкраїнаНімеччинаелектроенергія

Дата и время 03 ноября 2018 г., 21:23     Просмотры Просмотров: 897
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Грібаускайте закликала Зеленського "розчавити" олігархічну систему
Глава Администрации президента прокомментировал снижение цены на газ
У Вінниці п’ятеро шестикласників опинилися у лікарні через отруєння перцевим газом

В Україні можуть збільшити тривалість оплачуваної відпустки
Кучеренко: «Три вопроса к «гиганту мысли» и отцу украинской энергоэффективности»
Украинцам не стоит ждать снижения цены на газ

Економіст спрогнозував популізм від новообраного президента
К осени стоимость газа для населения может вырасти на 40 процентов - Землянский
МВФ не против снижения цен на газ для украинцев

У Зеленского рассказали, где возьмут газ на отопительный сезон
Команда Зеленского намерена провести переговоры по газу
Злочинна діяльність британця Ніла Сміта в Україні: Посольство Великобританії відмовчується

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Распустит ли Зеленский Раду?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.199773