АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

"Погляньте собі під ноги: адже Ви стоїте над безоднею" - Тіна Канделакі розмірковує в голос про російський уряд

"Погляньте собі під ноги: адже Ви стоїте над безоднею" - Тіна Канделакі розмірковує в голос про російський уряд
"Погляньте собі під ноги: адже Ви стоїте над безоднею" - Тіна Канделакі розмірковує в голос про російський уряд

Так відома телеведуча Тіна Канделакі , яка раніше активно підтримувала політику російського уряду, тепер вирішила поділитися своїми останніми спостереженнями про непривабливу дійсность, нових законів та обмеження, поглядах на фільм "Левіафан", а також дії деяких чиновників і депутатів Держдуми.

Канделакі зізналася, що найбільше її лякає мракобісся, яке панує навколо. Своїми думками з цього приводу телеведуча поділилася в "Фейсбуці" і у власному блозі на "Ехо Москви", передає Є! Єдність.інфо

"Останні дні я багато думала і намагалася зрозуміти, що ж зараз так сильно дратує. На тлі того, що вивчення іноземних мов вбиває традиції, а фільм "Левіафан" ганьбить країну, нарешті сформулювала для себе, що мене лякає найбільше, - мракобісся. Читаю і не розумію, як вірити в серйозність цих намірів: "До Думи внесений законопроект про заборону на обіг і зберігання доларів в Росії". Протягом року населення буде зобов’язана обміняти американську валюту на рублі, а потім поліція отримає право конфісковувати у громадян долари без компенсації.

“ Панове, ви серйозно думаєте, що економічна міць з’являється тому, що просто так захотілося? - пише Канделакі Це наочний приклад мракобісся як буденного явища нашого медіаландшафту. Чомусь історично склалося, що в Росії основний дискурс в публічному полі розгортається нібито між лібералами і консерваторами, західниками і слов’янофілами, знову лібералами і силовиками, можна називати їх по-різному. Але головний і незламний наш ворог всього один - непрохідне, уперте і в’язке, як болото, невігластво. І невігластво це виходить як з боку влади, так і з боку опозиції. Воно спливає на поверхню і дає про себе знати в таких заголовках:

"Студентам у Вищій школі економіки прочитали лекцію про заряджену воду", "Депутат Ярова назвала вивчення іноземних мов загрозою для російських традицій", "Вигадка про вбивство Іваном Грозним свого сина був результатом інформаційної війни". Або з іншого флангу вже опозиційні мракобіси впевнені, що "на місці бібліотеки ІНІСН побудують торговий центр". Люди, зупиніться! З якого дива важливою частиною порядку денного стає ініціатива заборонити видавати водійські права геїв і транссексуалів, і чому я, як громадянин, стаю учасником цього ідіотського обговорення проти волі? Або візьмемо ситуацію навколо нового фільму Звягінцева. У Самарі група громадських діячів направила в мерію лист з вимогою звільнити з місцевого театру Олексія Гришко, який зіграв у "Левиафане" архієрея:

"Створений ним образ є цинічною та брудною пародією на російський православний єпископат". Ви насправді вважаєте, що, якщо ви звільните артиста, країна стане краще? Ви навіщо засмічуєте людям мізки? Не зводьте з розуму Росію! Неуцтво часто маскується під релігійність, патріотизм, космізм, освічений націоналізм, західний лібералізм ще якоюсь "ізм". Мракобіси прикриваються риторикою слов’янофілів, твердять про месіанство російського світу і особливий шлях Росії.

 Але навіть апологет миколаївського режиму, професор Московського університету Михайло Погодін, який стояв біля витоків теорії офіційної народності, сам же і розвіяв ідею особливості російського шляху. У своїх знаменитих "Історико-політичних листах" він писав: "Колишня система віджила свій вік".

Це було в 1856 році - відразу після Кримської війни. Нещодавно у виданні "Комерсант Влада" публікували цікавий матеріал про так звану "третю силу" в російській політиці, яка брала свій початок ще в столипінському кабінеті: крім лібералів і консерваторів, автор, доктор історичних наук Олександр Пижиков виділяє технократів. Столипін не один робив історію, йому допомагали такі міністри, як Коковцов або Тимашев - прагматики, які прагнули балансувати між ліберальними і консервативними підходами заради досягнення єдино можливої мети, тобто блага Росії. “ Можна з великою часткою впевненості сказати, що такі керівники, як Лавров, Шувалов, Никифоров, Шойгу, Мантуров, - це і є наші сучасні технократи. Ось вони. Інших поки немає. В минулі місяці героями новинних хронік були міністр оборони і голова МЗС. Зусиллями технократів був проведений дуже прогресивний і сучасний закон "Про промислову політику".

Технократи ж рухають країну в бік цифрової рівності. А зараз із зрозумілих причин на авансцену виходить куратор економічного блоку в уряді - Ігор Шувалов. За весь той час, що я спостерігаю Шувалова, він ніколи не справляв враження неадекватної людини і мракобіса. Він - один з тих людей в уряді, які розуміють, що реформи в нашій країні не те щоб неможливі, але даються з величезними труднощами. Суспільство наше - відстале і відштовхує зміни. Держапарат теж не готовий мінятися. І, мабуть, іншого шляху впровадження реформ, крім поступового та обережного, якщо ми не хочемо великих витрат, і бути не може. Сьогодні ліберали в опозиції критикують антикризовий план за відсутність політичних реформ. Хочу нагадати, як під час підготовки маніфесту про скасування кріпосного права Костянтин Кавелін писав:

"У Росії немає політичного питання, а є питання адміністративне". Давайте не будемо політизувати антикризовий план. Нехай уряд буде чуже будь-якої ідеології, тим більше коли мова йде про справи економічні. Шувалов та інші технократи - прагматики чистої води, тому вони створили план динамічний, здатний встигати за стрімко змінюваними подіями. І окремо я б відзначила, що на відміну від плану семирічної давності сьогодні, крім традиційної фінансової допомоги банківському сектору та промисловості, передбачається як раз цілу низку якщо не структурних перетворень, передумов до них.

Громадськість, так затято критикувала уряд, мені здається, не дуже добре собі уявляє, хто її справжній ворог. Воювати треба з мракобісами, з тими, хто пропонує націоналізувати ЦБ і встановити курс долара в 65 копійок і робить це тому, що чудово розуміє: цього ніколи не буде. Боятися треба тих, хто займається підміною цінностей і спрощенням. Мракобіси своїм прагненням закрити країну як раковину, зрушити її на якийсь "особливий шлях" збивають людський фокус з творення на руйнування. Саме ці люди виявляються більшими ворогами Росії, ніж ними ж прокльонуті "націонал-зрадники". Не думала, що буду коли-небудь лякати людей Бєлінським, але дуже хочеться в цей раз: "Проповідник батога, апостол невігластва, поборник обскурантизму і мракобісся - що Ви робите?.. Погляньте собі під ноги: адже Ви стоїте над безоднею". Від себе додам: нас туди не тягніть."

Джерело: http://www.ednist.info/n


Теги статьи: Канделаки Тина

Дата и время 05 февраля 2015 г., 09:31     Просмотры Просмотров: 3061
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059567