АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Що вони собі нарозслідували: заступник прокурора Чернігівської області Олександр Бутович

Що вони собі нарозслідували: заступник прокурора Чернігівської області Олександр Бутович
Що вони собі нарозслідували: заступник прокурора Чернігівської області Олександр Бутович

Значна частина українських прокурорів присвятили своїй роботі більшість життя навіть попри низькі заробітні плати.

Та така відданість професії все одно приносить плоди, адже декларації прокурорів рясніють будинками, земельними ділянками та автомобілями. До того ж родичі прокурора зазвичай не мають власного та, що не менш важливо, успішного  бізнесу. Тож звідки у них кошти на придбання майна – невідомо.

Знайомтесь, заступник прокурора Чернігівської області – Олександр Іванович Бутович.

Інформації про Олександра Бутовича на офіційному сайті прокуратури Чернігівської області небагато. Відомо, що Олександр Іванович 1973 року народження, в органах прокуратури працює із липня 1998 року – тобто більшу частину життя. Із власних декларацій прокурора та зі ЗМІ ми можемо побачити, що він працював на посадах прокурора в Борисполі та Білій Церкві. Зокрема свою посаду керівника Бориспільської місцевої прокуратури Олександр Іванович Бутович отримав  у 2007 році.  Цю посаду він обіймав і в 2011 році.

Приблизно в період 2013-2014 років Олександр Іванович обіймав посаду прокурора міста Біла Церква, про що свідчить його декларація за 2014 рік. Олександр Бутович навіть брав участь у конкурсі    на посаду керівника Білоцерківської місцевої прокуратури, проте зайняв лише 23 місце.

На жаль, про наступні місця роботи Олександра Івановича відомого небагато. Однак тут є цікава деталь. Своє нинішнє робоче місце заступника прокурора Чернігівської області він отримав 22 серпня 2016 року. Тобто у 2015 році Олександр Бутович цю посаду не обіймав, хоча в його декларації за цей рік вказана саме вона.

 
 

У декількох ЗМІ неодноразово згадується прокурор в період, коли він працював в Борисполі. В цей час його та прокурора Олександра Гардецького звинувачують в «дерибані» та захопленні землі в Проциві, Кийливі, Вороньках та інших селах на Київщині загальною площею 170 гектарів. Сьогодні в цих населених пунктах Олександр Бутович земельних ділянок вже не має, однак володіє значною кількістю землі вже в інших місцях Київщини.

У 2016 році Олександр Іванович отримав право займатися адвокатською діяльністю. Однак в той же день призупинив його.

У нас також виникли сумніви щодо спроможності Олександра Бутовича та його родини придбати своє майно. Ми проаналізували його декларації за 2011201420152016 та 2017 роки. За цей період Олександр Іванович заробив 1,2 млн грн (сюди входить і дохід від продажу майна та зарплата за 2017 рік розміром у 516 тис. грн). Його ж дружина Інна Валеріївна за цей час задекларувала лише 151 тис. грн доходу. Працює вона у приватному підприємстві «Меблева фабрика Веста», де її найбільша річна зарплата склала 40 тис. грн.

Втім, саме пані Інна володіє будинком під Києвом, у Вишеньках, що у Бориспільському районі. Площа цього помешкання 288 кв. м., а придбане воно у 2011 році. Приблизна вартість такого будинку в цьому місці була щонайменше 200 тис. доларів. Як ми можемо побачити із фото, маєток прокурора перекриває доступ до водойми, що суперечить українському законодавству.

 
 

Та не зважаючи на те, що у 2011 році прокурор разом із дружиною стали власниками будинку неподалік Києва, у 2014 Олександр Іванович отримав право користування службовою квартирою в столиці площею 105 кв. м.! Важко повірити, що, маючи розкішний будинок під Києвом, прокурор справді проживав у цій квартирі.

Через вісім місяців у тому ж 2014 році прокурор Олександр Бутович отримав у спадщину квартиру площею 68 кв. м. в Білій Церкві. Оскільки у 2016 році Олександр Бутович перебрався до Чернігова – він потребував там житла. Саме тому у тому ж році він отримує право користування кімнатою в гуртожитку площею 20 кв. м.

 
 

Решта майна прокурорської родини – винятково земельні ділянки в Київській області. У власності Олександра Івановича 5 ділянок загальною площею 39 тис. кв. м. в Помоклі, Березенщині, Зазим’ї . Ще 2 земельні ділянки в Київській області має дружина Інна.

 
 

Цікаво, що частини майна немає в декларації прокурора за 2014 рік. Наприклад, відсутньою є вищезгадана квартира від Київської міськради, якою Олександр Бутович користується з 01.01.2014. Не задекларованими виявилися і земельні ділянки дружини в с. Дернівка та с. Літки.

Окрім колекціонування землі, прокурор Олександр Бутович займається колекціонуванням зброї. У його власності 4 рушниці різних торгових марок: Бенеллі, Блазер BBF 97, Ремінгтон700 та Браунінг.

 
 

Щодо рухомого майна, то воно в прокурорській родині – відсутнє. У Олександра Бутовича є лише право користування автомобілем Renault Daster 2015 року випуску, придбаним у 2016. Власником цього авто є тесть прокурора. Навіть у 2018 році подібне авто коштує приблизно 14 тис. доларів.

 
 

Олександру Івановичу та його родині також вдається непогано зекономити, адже разом із дружиною він задекларував 27 тис. доларів та 75 тис. гривень збережень.

Звідки гроші на придбання нерухомо та рухомого майна у родини прокурора – невідомо. Нам не вдалося знайти жодного бізнесу, яким би володіли родичі Олександра Івановича. Натомість у реєстрі судових рішень віднайшлисправу, в якій тесть Валерій Михайлович судився про розмір своєї пенсії. Із судового рішення можемо побачити, що він працював на державній службі. Завдяки системі YouControlдізналися, що Валерій Михайлович очолював відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації.

Ми вважаємо, що задекларований рівень доходів не дозволив би родині прокурора придбати таку кількість майна. Тому сподіваємося, що правоохоронні органи з’ясують безпосередньо у Олександра Івановича Бутовича походження його статків.

 


Теги статьи: е-декларированияЧерниговская областьПрокурорБутович ОлександрБутович Александр

Дата и время 21 ноября 2018 г., 12:28     Просмотры Просмотров: 545
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В поселке Десна под Черниговом запретили продавать алкоголь военным в форме
Депутат в законе: как политическая «тушка» Станислав Березкин страну обворовывал. Часть 1
У мережі показали нерухомість сім’ї прокурора САП, куплену на невідомі кошти

Кваліфкомісія покарала прокурора ГПУ, який не хотів проходити тест на алкоголь
Нардеп Мельничук скрыл корпоративные права на миллион гривен
Киевского прокурора лишили повышения за вождение в нетрезвом виде

Депутат Черноморского горсовета «забыла» упомянуть в декларации покупку элитных машин
Порошенко с начала года задекларировал 188 млн грн доходов
Военное положение. На Черниговщине в соцсетях разоблачили десятки фейков, распространяющих панику среди населения

Ризаненко Павел: засланный казачок путинского «Ростеха»
Що вони собі нарозслідували: заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області Олег Денисюк
В Черниговской области задержали “черных лесорубов”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.81854