АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Хто не знає української, той має відчути себе маргіналом – Дроздов

Хто не знає української, той має відчути себе маргіналом – Дроздов
Хто не знає української, той має відчути себе маргіналом – Дроздов

Я б офіційно запровадив термін «дерусифікація» як державну політику. Метою української держави має стати повномасштабне скорочення вжитку російської мови. Держава на офіційному рівні має визнати, що Україна зазнала насильницької й жорстокої русифікації, тож зворотній процес – дерусифікація – має бути проголошений як акт історичної справедливості й повернення статусу-кво. 

Сфера вжитку рос.мови була насильницьки розширена, тож коли, як не тепер, слід назад редукувати її до попереднього стану. Рос.мова в Україні повинна бути лишень мовою приватного простору й мовою національної меншини. І все. У приватний простір і в збереження своєї національної ідентичності ніхто не має права лізти, і це є принцип кожної демократичної держави. Натомість увесь публічний простір (себто не приватний) має бути повністю дерусифікований.

Нормою для держави має стати ситуація, коли кожен громадянин України, незалежно від походження чи бажання, зобов’язаний знати державну мову й нею послуговуватися. Той, хто не знає української мови, живучи в Україні, повинен бути дискримінований і обмежений у деяких правах. Без права обіймати державну посаду, без права викладати, без права працювати у сфері обслуговування і так далі. Живи собі на здоров’я і вчи мову країни, в якій живеш. 

Рос.мову треба терміново прибирати з усього публічного простору. Телебачення – лише українською, всі медіа –  лише українською, вся освіта – лише українською, вся реклама й вивіски – лише українською, все діловодство й судочинство – лише українською. Хто не знає української, той має відчути себе маргіналом. І в цьому немає нічого зловтішного. Бо рос.мова в мою країну заходила на кінчику пістолетного дула, на репресіях, на тоталітарній державній махіні, яка свідомо нищила рідну мову цієї землі. 

Я не боявся би слова «реванш». Так, воно не зовсім приємне, але так – українській мові потрібен реванш. Потрібно відбити всі свої позиції, тим паче маючи за собою державу з конституційним концептом єдиної державної мови. І я би не боявся примусу. Звільнити людину, яка не володіє державною мовою – що може бути простішим? Це робиться за одну секунду. Лише в такий спосіб можна забезпечити українській мові пристойні позиції у своїй власній державі. Вдома, в сауні, в приватному просторі – якою завгодно мовою. Але в публічному просторі – звиняйте, там діє державна мова. 
На жаль, владою в Україні є русифіковані діти або гвалтівників, або згвалтованих. Владою стали русифіковані істоти, і саме тому ми бачимо процвітання шизофренії, де люди не фільтрують базар і плутають свій приватний простір із публічним. Більше того, русифіковані діти гвалтівників/згвалтованих свій приватний простір зробили публічним, бо їм так легше. 

Я ж хотів би зворотнього. Україномовні українці повинні ставати владою і качати мовні права, не боячись дискримінувати осіб, які в силу своєї розумової неповносправності не здатні опанувати державну мову (основу основ кожної держави). Інакше неможливо пройти дерусифікацію. Зона рос.мови повинна з кожним роком меншати, і це найнормальніше, що може відбуватися в країні, де 400 років рідну мову забороняли й вилучали. 

Остап ДРОЗДОВ


Теги статьи: Українська моваМоваУкраїнаДроздов Остап

Дата и время 21 ноября 2018 г., 20:02     Просмотры Просмотров: 566
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Tesla відкрила можливість доставки Tesla Model 3 в Україну
Україна рекордно імпортувала пальмової олії
В ЄС назвали суми, які Україна щорічно втрачає через корупцію

Україна має за два роки сплатити близько $12 мільярдів держборгу, – глава НБУ
Ярослав Грицак: Україні не вдається, але вона не здається
У мережі опублікували докази планування атаки Путіним в Азовському морі

Соцопитування: українці найгірше ставляться до РФ
Криза настане незалежно від прогнозів – голова наглядової ради Приватбанку
"Сопляки" вийшли на улиці, але країна досі належить їхнім травмованим батькам,- блогер

Україну мали поділити на три частини
“Не розумію російської”: Командир захопленого українського судна в суді скористався правом на перекладача
“Канада хотіла безкоштовно передати Україні 20 винищувачів, але ми відмовилися”, — військовий

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.097239