АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Рада схвалює кожен десятий законопроект, – дослідження

Рада схвалює кожен десятий законопроект, – дослідження
Рада схвалює кожен десятий законопроект, – дослідження

Законами стали лише 12% законодавчих ініціатив, запропонованих народними депутатами Верховної Ради VIII скликання.

Про це повідомляє прес-служба громадянської мережі ОПОРА. “Інституційною проблемою українського парламентаризму, яка притаманна для всіх скликань Верховної Ради, є низький рівень продуктивності законодавчої роботи. Значна частина законодавчих ініціатив перекочовує зі скликання у скликання і дуже часто залишається не лише не прийнятою, але й не розглянутою.

Так, лише 12% з них протягом чотирьох років роботи Верховної Ради стали законами”, – йдеться у повідомленні. Разом з тим найефективнішим українським законотворцем став Президент – 81% ініційованих ним законопроектів стали законами. Майже третина (28%) урядових законопроектів, внесених у парламент, були позитивно проголосовані.

Водночас в ОПОРІ зазначають, що ще 41% законопроектів парламент розглянув, але вирішив не підтримувати. Це стосується у тому числі законопроектів, які розглядаються у першому та другому читанні.

При цьому 47% від усіх зареєстрованих законопроектів, за даними ОПОРИ, Верховна Рада ще не розглянула.

“Майже третина з цих ініціатив, до речі, досі опрацьовується у профільних комітетах”, – наголошується в аналітиці. Загалом парламент підтримав 447 законопроектів, ініційованих депутатами, 280 – КМУ та 135 – Президентом. У дослідженні також акцентується, що Верховна Рада найактивніше розглядала саме законодавчі ініціативи Президента. В ОПОРІ уточнюють, що лише 10% законопроектів, що були ініційовані українським гарантом, досі не розглянуті.Теги статьи: Верховна радаЗаконопроектСоцопрос

Дата и время 27 ноября 2018 г., 23:39     Просмотры Просмотров: 488
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.121778