АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

НБУ підписав вирок для Фонду гарантування вкладів – експерт

НБУ підписав вирок для Фонду гарантування вкладів – експерт
НБУ підписав вирок для Фонду гарантування вкладів – експерт

Ліквідуючи банки не продумавши ситуацію з поверненням гарантованих сум, Нацбанк створив серйозні фінансові труднощі для фонду, у якого і так практично немає грошей, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт Андрій Андрущенко.

 З 20 мільярдів гривень кредиторських вимог Фонду гарантування вкладів фізичних осіб погашено лише півмільярда. При цьому зараз 28 українських банків перебувають у стадії ліквідації. Внесків банків у фонд вистачить лише на відсотки за виданими установі кредитами.

Про проблеми фонду радіостанція Голос Столиці поговорила з експертом Андрієм Андрущенком.

З чим пов’язані фінансові проблеми фонду?

– Таку ситуацію ми можемо спостерігати через недосконалість нашої законодавчо бази, яка регулює всі взаємини Фонду гарантування вкладів, Національного банку і так далі.

Зараз у 28 банках йде процес ліквідації, тобто триває погашення кредиторських вимог фонду. Чи може установа отримати істотні суми?

– Про це дуже складно говорити. Якщо торік було ліквідовано не менше 20 банків і було повернуто всього півмільярда з 20, то зараз говорити про якісь значні суми не доводиться. Якщо у нас не буде введено персональну відповідальність людей, які керують банками, ліквідують ці банки і вводять тимчасову адміністрацію, ситуація не зміниться. Фонду продовжуватимуть повертати мізерно малі суми.

Тобто потрібно змінювати підхід роботи з банками?

– Безумовно.

Грошей у Фонду гарантування вкладів практично немає, але повертати їх НБУ потрібно. Фонд гарантування планує вести переговори з НБУ, щоб вирішити ситуацію. Як Нацбанк може допомогти?

– Ліквідовуючи банки не продумавши ситуацію з поверненням гарантованих сум, НБУ вже підписав вирок для Фонду гарантування вкладів в принципі. Зараз це нагадує ефект снігової кулі. Торік фонду під кредити було видано близько 14 мільярдів гривень. З чого він буде платити – незрозуміло, тому що він живе виключно на банківські внески. Тому без втручання НБУ та уряду ситуацію не вирішити.

У Фонду гарантування вкладів є гроші для того, щоб розрахуватися з вкладниками?

– Фактично немає.

До слова, у 2014 році фонд отримав від НБУ дві кредитні лінії на 10 мільярдів і 9 мільярдів 950 мільйонів гривень. Це поки єдині отримані фондом позики.

http://www.coruption.net/


Теги статьи: НацбанкФонд гарантирования вкладов

Дата и время 10 февраля 2015 г., 09:58     Просмотры Просмотров: 3721
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.917306