АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Мешканці Пустомитівського району пікетуватимуть прокуратуру – у них вкрали 168 га землі

Мешканці Пустомитівського району пікетуватимуть прокуратуру – у них вкрали 168 га землі
Мешканці Пустомитівського району пікетуватимуть прокуратуру – у них вкрали 168 га землі

Сьогодні, 12 лютого, під час прес-конференції депутати Годовицько – Басівської сільської ради Пустомитівського району Ігор Малаховський та Богдана Шеленгович розповіли про рейдерське захоплення 168 га землі.

Історія така. У серпні 2013 року 600 мешканців Годовицько – Басівської сільської ради звернулися до Головного управління Держземагенства України у Львівській області з клопотаннями про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею близько 168 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства на території Годовицько – Басівської сільської ради. У вересні жителі сіл отримали відмову.

А вже у жовтні Головне управління Держземагенства у Львівській області видало накази, якими затвердило проекти землеустрою на ці ж земельні ділянки, надавши їх у приватну власність іншим особам, які, за словами депутатів, значно пізніше звернулися до Держземагенства.

Ухвалюючи рішення про відмову у наданні дозволу, посадовці послалися на розпорядження Пустомитівської РДА №124 від 02.03.2010 року, відповідно до якого такий дозвіл вже був наданий іншим особам, а тому клопотання мешканців, мовляв, не можуть задовольнити.

Однак 16.03 2010 року на це розпорядженнябуло внесено протест прокурора Пустомитівського району Львівської області. Відтак, голова Пустомитівської РДА задовольнив вимоги прокурора: тією ж датою своїм розпорядженням №172 скасував оте, що було видане 02.03.2010 року.

Люди зверталися в Держземагенство, але там не реагують: навіть не хочуть реєструвати їхні заяви. Тому мешканці збираються провести пікет біля прокуратури Львівської області – з вимогою накласти арешт на земельні ділянки площею 168 га.

Як розповів адвокат Андрій Петришин, Держземагенство мало би вказати причину своєї відмови, єдиною підставою може бути лише невідповідність місця розташування. За словами адвоката, чомусь місцевим жителям цієї землі не дали, натомість вонаопинилась у власності мешканців Сумської, Дніпропетровської, Донецької та Херсонської областей. «Ми телефонували до декого з них і питали, чи знають вони, що отримали землю на території нашого села, вони перепитувались, чи ми серйозно. Вони пояснювали, що давали свої паспорти роботодавцям і не знають, що з ними робили. Тобто, землю зареєстрували на підставних осіб, це афера»,– констатував Андрій Петришин.

І продовжив: «Ми звернулись до суду, там нам сказали, що вже пізно і що все в руках прокуратури. Ми звернулися туди, а нам влаштували таку собі процесуальну карусель – прийди завтра, післязавтра…».

Відтак, 13 лютого о 10.00 громада сіл Басівка і Годовицяпікетуватиме прокуратуру Львівської області, ця акція має бути безстроковою. Серед вимог – накладення арешту на земельні ділянки площею 168 га землі; відкриттякримінальних справ щодо зловживання службовим становищем з боку керівництва Держземагенства у Львівської області.

www.galinfo.com.ua

 


Теги статьи: ЗемляЛьвов

Дата и время 12 февраля 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3536
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.393371