АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 30°C
Харьков: 29°C
Днепр: 29°C
Одесса: 29°C
Чернигов: 30°C
Сумы: 29°C
Львов: 28°C
Ужгород: 33°C
Луцк: 27°C
Ровно: 27°C

Митрополит УПЦ МП спробував принизити Патріарха Варфоломія грубою відповіддю на його листа про Собор

Митрополит УПЦ МП спробував принизити Патріарха Варфоломія грубою відповіддю на його листа про Собор
Митрополит УПЦ МП спробував принизити Патріарха Варфоломія грубою відповіддю на його листа про Собор

Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука (Коваленко) в образливому і принизливому тоні відповів на лист Вселенського Патріарха Варфоломія про Об’єднавчий Собор, який той раніше відправив усім українським єпископам.

Відповідь керівника Запорізької єпархії УПЦ МП було опубліковано на офіційному сайті єпархії 9 грудня, передає Релігія в Україні.

“Дорогий вірнопідданий Турецької Республіки, пан Варфоломій! (Більш відомий як “Патріарх Вселенський”)”, – такими словами митрополит Лука розпочав своє звернення, яке також має своєрідну назву: “Особливості Стамбульської сотеріології (науки про спасіння душі): відповідь митрополита Луки на запрошення взяти участь у розбійницькому соборі”. 

У зверненні митрополит Лука звинуватив Патріарха у використанні “держапарату України і жонглюванні нормами канонічного права для знищення” УПЦ МП, називає його “засліпленим уявним сяйвом кесаревої влади”, “ідейним натхненником масштабної кампанії, спрямованої на розпалювання ненависті до УПЦ (Московського Патріархату, – ред.), захоплення її святинь, переслідування її пастви, а також підриву позицій Православ’я в Україні на користь “хрестового походу” уніатів на споконвічні православні землі” тощо.

Митрополит Лука по-своєму інтерпретує канонічні норми й історичні події, підсумувавши в кінці звернення: “Спасибі вам, пане Варфоломій, що ви допомагаєте нашому спасінню. Єдине, про що клір (який ваш Престол з якоїсь безглуздої причини уявив своїм) і паства запитує до вас: що завадило вам нас почути навесні? Що так затьмарило ваш розум, щоб ви вважали себе Патріархом всього світу? Може бути, наступним вашим кроком стане затвердження, що і цей світ з небуття вами створений?”.

Нагадаємо, що раніше митрополит Лука називав “сатанинською” ідею Константинополя надати автокефалію Українській Церкві, а також стверджував, що Константинопольська Церква провокує священиків вбивати своїх дружин.


Теги статьи: автокефалія Української Православної ЦерквиОб’єднавчий СоборПатріарх ВарфоломійВселенский патриархМитрополит ЛукаУпц мп

Дата и время 12 декабря 2018 г., 11:30     Просмотры Просмотров: 1319
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.049262