АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 14°C
Днепр: 16°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 13°C
Львов: 15°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 15°C
Ровно: 15°C

Банк «Фінансова ініціатива» використав кошти НБУ для кредитування бізнесу, а не для повернення депозитів

Банк «Фінансова ініціатива» використав кошти НБУ для кредитування бізнесу, а не для повернення депозитів
Банк «Фінансова ініціатива» використав кошти НБУ для кредитування бізнесу, а не для повернення депозитів

За даними НБУ, в 2014 році він надав банку «Фінансова ініціатива» рефінансування строком на 30 і більше днів на суму понад 8,3 млрд грн., що є одним з найвищих показників у банківській системі. З вказаної суми майже половина – 4 млрд грн. – це стабілізаційні кредити, які зазвичай видаються банкам під програму фінансового оздоровлення на термін від 2 до 5 років.

Відзначимо, що позики надавалися «Фінансовій ініціативі» як за часів керівництва в НБУ Степана Кубіва (6,6 млрд грн), так і Валерії Гонтаревої (1,7 млрд грн). Також нагадаємо, що кінцевий власник «Фінансової ініціативи» – агромагнат О. Бахматюк, в одному з банків якого – VAB – вже введена тимчасова адміністрація.

Що цікаво. З фінзвітності «Фінансової звітності» випливає, що обсяг гривневих вкладів фізосіб торік у банку скоротився на 961,3 млн грн (-28,2%), а валютних – на 14,8 млн дол (-10,1%). Щодо депозитного портфелю юросіб, то його гривнева складова торік скоротилася майже на 1,8 млрд грн (-73,4%), валютна ж, правда, дещо збільшилася – на 8,6 млн дол.

Таким чином, відтік коштів клієнтів у банку «Фінансова ініціатива» зі значним надлишком покривався не просто загальним обсягом виданого Нацбанком рефінансування, але й навіть суто стабілізаційними кредитами (яке, повторимося, надається на термін від 2 до 5 років). А далеко ж не факт, що решта рефінансу – виключно короткі позики (скажімо, на місяць-два)…

Куди ж банк «Фінансова ініціатива» дів решту рефінансування? І чому отримавши від регулятора настільки багато кредитів, фінустанова наче має проблеми з поверненням депозитів вкладникам (точніше сказати так – вкладники мають проблеми з поверненням своїх заощаджень)? І як, власне, на кінець 4-го2014 року значення нормативу поточної ліквідності (яке має бути не менше 40% згідно з вимогами НБУ) в «Фінансової ініціативи» обвалилося до 21,34% зі 138,17% на кінець ІІІ кварталу минулого року?

Гадати на кавовій гущі можна довго, але один з можливих варіантів відповіді підказує та ж таки звітність «Фінансової ініціативи».

Згідно з нею, в 2014 році портфель гривневих кредитів юрособам, виданих банком, збільшився на 1,8 млрд грн. (+16,7%), а валютних позик – на 68,7 млн дол (майже в 1,5 рази)…

Коментарі, що називається, зайві.

Хіба є одне питання-уточнення до банку та НБУ (який теж зобов’язаний знати відповідь на нього): чи надавалися вказані позики в т.ч. підприємствам, пов’язаним з власником «Фінансової ініціативи»? Можете, пані та панове, вважати це публічним запитом.

P.S. Для повноти такої ось більш ніж диковинної картини (з елементами криміналу?) про всяк випадок зробимо ремарку, що динаміка кредитного портфелю фізосіб на загальний баланс «Фінансової ініціативи» відчутно не впливала (в гривневому еквіваленті відповідний портфель за минулий рік скоротився з 69,3 млн грн до 2,8 млн грн).

finbalance.com.ua

 

Теги статьи: Финансова инициатива

Дата и время 11 февраля 2015 г., 15:14     Просмотры Просмотров: 5627
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.119235