АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 16°C
Днепр: 17°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 15°C
Львов: 16°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Предложения "ДНР" и "ЛНР" на переговорах в Минске: документ

Предложения "ДНР" и "ЛНР" на переговорах в Минске: документ
Предложения "ДНР" и "ЛНР" на переговорах в Минске: документ

У розпорядженні редакції ZN.UA знаходиться копія проекту протоколу щодо врегулювання ситуації в Донбасі, переданого у вівторок увечері учасникам тристоронньої контактної групи в Мінську представниками "ДНР" та "ЛНР".

Документ, який має назву "Протокол засідання Тристоронньої контактної групи за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей щодо комплексу заходів з політичного врегулювання конфлікту", містить 15 пунктів

Їх основний зміст зводиться до наступного.

- Забезпечити всеосяжне припинення вогню з 10-00 12 лютого 2015 (за Києвом)

- Забезпечити відведення важких озброєнь (калібром 100 мм і більше): для українських військ - від фактичної лінії зіткнення сторін; для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей - від лінії зіткнення сторін по Мінському меморандуму від 19 вересня 2014 року. Також документом визначається дальність відведення систем озброєння різного типу для створення зони безпеки. Відвід повинен початися не пізніше другого дня після припинення вогню, процесу повинні сприяти військові експерти ОБСЄ.

- Взяти до 20 лютого 2015 постанову Верховної Ради із зазначенням переліку районів, на які поширюється особливий статус відповідно до Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (в межах лінії зіткнення, встановленої додатком до Мінському меморандумом від 19 вересня 2014).

- До 20 березня 2015 узгодити з представниками окремих районів проект Закону України про муніципальних виборах в окремих районах і приступити до діалогу з питань надання цим районам статусу автономії.

- Скасувати до 23 лютого 2015 всі рішення політичного і військового керівництва України про проведення Збройними силами та Національною гвардією антитерористичної операції на Донбасі.

- Прийняти та ввести в дію до 25 лютого 2015 Закон України, який забороняє переслідування і покарання осіб у зв’язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей. Забезпечити помилування, амністію і обмін всіх утримуваних на території України осіб (всіх на всіх). Цей процес повинен завершитися не пізніше п’ятого дня після відводу.

- Відновити соціальну сферу окремих районів Донецької та Луганської областей (виплати пенсій та допомог) і забезпечити безпеку доступу, постачання, зберігання та розподілу гуманітарної допомоги. Відновити в повному обсязі соціально-економічну взаємодію сторін, в тому числі в банківській сфері.

- Тільки в пункті під номером 11 (з 15) пропонується - відвести всі іноземні військові формування, військову техніку, а також військовий персонал і найманців з території України, при моніторингу ОБСЄ. Роззброїти всі незаконні угрупування.

- Провести конституційну реформу в Україні, що включає глибоку децентралізацію допомогою надання статусу автономії окремим районам Донбасу.

- Організувати вільні і чесні вибори всіх місцевих органів влади на підставі погодженого з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей Закону України про муніципальних виборах в окремих районах та Закону України про особливий статус Донбасу при міжнародному моніторингу.

- І лише в передостанньому, 14-му пункті, йдеться про поширення роботи місії ОБСЄ на ділянки кордону, що не знаходяться в даний час під контролем України, причому це має відбутися після вступу в силу поправок до Конституції України, та ще й в результаті узгодження з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.

Як уже повідомляло ZN.UA з посиланням на свої джерела, пропозиції "ДНР" та "ЛНР" копіювали побажання Кремля, неодноразово раніше викладені. Однак на даних переговорах вони навіть не розглядалися. Позиція української сторони полягала в тому, щоб за основу підготовленого документа були взяті напрацювання, підготовлені за участю німецької та французької сторін.

Однак, на думку джерел ZN.UA, під час намічених на сьогодні переговорів лідерів держав в "нормандському форматі" в Мінську, логіка російської сторони буде близька до логіки пропозицій, викладених у проекті Протоколу "ДНР" та "ЛНР": "спочатку дайте гроші, проведіть вибори, а потім вже закриємо кордон". "Поєдинок буде гарячим", - припустив співрозмовник ZN.UA.

10 лютого під час переговорів у Мінську представник "ДНР" Денис Пушілін заявив, що передав сторонам документ для ознайомлення.

Пізніше російське інформагентство ТАСС повідомило, що припинення вогню в Донбасі, відведення важких озброєнь і контроль за виконанням досягнутих домовленостей були узгоджені у вівторок в ході переговорів контактної групи в Мінську.

"На переговорах у Мінську узгоджена схема відведення важкого озброєння, сторони також домовилися про режим припинення вогню і контроль за його виконанням. Велася дискусія про місцеві вибори і державний устрій Донбасу, принципи його управління", - повідомили в ТАСС.

Але джерело ZN.UA в тристоронній контактній групі повідомило, що інформація, поширена ТАСС, не відповідає дійсності - на переговорах у вівторок не вдалося прийняти жодних конкретних рішень, в середу переговори будуть продовжені. 


Теги статьи: МинскМинские соглашения

Дата и время 11 февраля 2015 г., 17:43     Просмотры Просмотров: 2109
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В Беларуси второй раз за неделю задержали главу штаба Тихановской
В Минске автомобилисты устроили акцию протеста из-за ареста звукооператоров
Зеленский: Фокин будет работать в ТКГ, у нас сейчас очень мощная группа

Фокин о работе в ТКГ по Донбассу: Я не мальчик, чтобы заниматься, чем кто скажет
Новый Сивохо: Кравчук рассказал, чем будет заниматься Фокин на переговорах по Донбассу
Кравчук не исключает возможности имплементации Украиной "формулы Штайнмайера"

Чорновіл: Кравчука призначили головою української делегації у ТКГ на вимогу Кремля
Лукашенко заявил, что в центре Минска хотели организовать «бойню»
Позорные минские танцы с кремлевскими волками — экс-нардеп

Надо ехать на Донбасс и приглашать людей сюда: Фокин согласился работать в ТКГ в Минске
Демарш Козака — прямое давление на Зеленского
Шило на мыло: Зеленский заменил Кучму на Кравчука по принципу «какая разница!» — политолог

Комментарии:

comments powered by Disqus
08 августа 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.544661