АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Бюджетникам Криму скорочують виплати, - ЗМІ

Бюджетникам Криму скорочують виплати, - ЗМІ
Бюджетникам Криму скорочують виплати, - ЗМІ

Кримські бюджетники наполягають на підвищенні зарплат. Вчителі та лікарі кажуть про урізання виплат та їх з’їдання інфляцією, у той час як чиновники стверджують, що заробітна плата співробітників бюджетної сфери, навпаки, за останні півроку збільшилася на 115-250%, пишуть Крым.Реалии.

Керченський сайт Керчь.фм з’ясував, що на середину минулого тижня, як мінімум, в Керчі ніхто з бюджетників повного розрахунку за січень не отримав. І якщо медпрацівникам, за даними видання, дали аванс в три-чотири тисячі рублів, то педагогам не дали нічого.

Причому ті, з ким за роботу розрахувалися, кажуть про урізання зарплат і просять переглянути тарифні ставки.

Чиновники, тим часом, запевняють, що за останні півроку заробітна плата бюджетників в Криму зросла на 115-250% залежно від категорії працівників. При цьому, за словами міністра праці та соцзахисту Олени Романовської, фактичні зарплати бюджетників в минулому році були вище запланованих показників. Тобто при покладеному середньому цільовому показнику зарплат педагогів в 20600 рублів, вчителям в 2014-му платили в середньому 22300, а медики отримували майже на вісім тисяч рублів більше, ніж вони мали отримати.

Що стосується 2015 року, то підвищення зарплат медикам чекати не варто. Про це вже попередив глава міністерства охорони здоров’я Криму Олександр Могилевський. За його словами, виплати залишаться на рівні минулого року. Враховуючи, що поетапне підвищення зарплат і пенсій в Криму минулого року вже відбулося.

При цьому самі медики, так само як і вчителі, говорять про скорочення зарплат.

"Якщо нам давали раніше по 15 тисяч, то зараз тільки десять", - розповіла одна з кримських медиків.

Зарплата медиків і вчителів розраховується з базової ставки і різного роду стимулюючих надбавок. Зокрема, учителям додатково виплачують за педагогічний стаж, за класне керівництво, за перевірку зошитів та ін. У підсумку, як пишуть інтернет-користувачі, зарплата доходить до 15-17 тисяч рублів. Але під час січневих виплат багато хто не дорахувалися стимулюючих виплат.

Незадоволені  і кримські рятувальники. Співробітникам Федеральної протипожежної служби, які беруть участь в екстрених виїздах і в гасінні пожеж, вже пообіцяли підвищити зарплату. Як заявив глава російського МНС Володимир Пучков, число звернень співробітників відомства з приводу їхніх нинішніх окладів за останні три місяці зросло вдвічі.

"Підвищення рівня заробітної плати працівникам ФПС, всім, хто працює в бойових підрозділах - це пріоритет нашої роботи. Я сам готовий підписатися під цим зверненням. Як можна відчувати себе гідно, отримуючи 14-20 тисяч рублів?", - зазначив Пучков, слова якого цитує прес-служба МНС Росії по Криму.

В той же час, згідно з федеральним законом про мінімальний розмір оплати праці та угодою між Радміном і республіканськими об’єднаннями профспілок і роботодавців, мінімальна зарплата в Криму з 1 січня 2015 року становить всього 5965 рублів. На ці гроші сьогодні живуть двірники, продавці деяких магазинів і навіть водії.

Инсайдер


Теги статьи: БюджетникиКрым

Дата и время 11 февраля 2015 г., 18:09     Просмотры Просмотров: 2468
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.12562