АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

ФЕЙКОВІ ВЛАСНИКИ "БРОКБІЗНЕСБАНКУ": ВИХОВАТЕЛЬКА ДИТСАДКА, ПЕКАР ТА ТОРГІВЦІ ВІКНАМИ

ФЕЙКОВІ ВЛАСНИКИ "БРОКБІЗНЕСБАНКУ": ВИХОВАТЕЛЬКА ДИТСАДКА, ПЕКАР ТА ТОРГІВЦІ ВІКНАМИ
ФЕЙКОВІ ВЛАСНИКИ "БРОКБІЗНЕСБАНКУ": ВИХОВАТЕЛЬКА ДИТСАДКА, ПЕКАР ТА ТОРГІВЦІ ВІКНАМИ

За псевдонімом «Сергій Курченко» в одному з найбільших банків країни ховаються вихователька дитсадка, пекар, фірми з телефонами кав’ярні і торгівців вікнами, а також взагалі не зрозуміло хто.  Несподівано останніми днями для клієнтів «Брокбізнесбанк» став джерелом поганих новин. Переповідати їх не будемо: написано про це достатньо, та й держава вже включилась в рятування банку.  Перше рятівне коло – це  2 мільярди гривень позички від Нацбанку під 6,5%. Оптимісти стверджують, що цього для стабілізації вистачить. Песимісти – нагадують, що за три останні квартали депозитний портфель банку зменшився на схожу суму – 2,3 млрд грн.

  

Ті ж оптимісти впевнені, що власники банку можуть підтримати його самотужки, нагадуючи, що в грудні в статутний фонд банку вони влили 11,5 млрд грн. Інші аналітики нагадують, що в той самий час кредити «Брокбізнесу» різко виросли на ще більшу суму– 12,4 млрд. грн. Тобто гроші акціонерів пройшли через фінансову установу транзитом. Додаткового здивування додав той факт, що спершу банк витратив живі гроші, придбавши якісь цінні папери, а потім їх передав під забезпечення кредиту від НБУ. Будемо сподіватись, що Національний банк вірить як в якість цих цінних паперів, так і доброчесність власників фінустанови. Принаймні, знає їх в обличчя.

 

Бо щодо останнього, то в нас існують деякі сумніви. Річ у тому, що про те, хто є акціонерами «Брокбізнесбанку» і досі достеменно невідомо.

Минулого року заступник голови наглядової ради групи компаній СЄПЕК Борис Тімонькін повідомив про придбання близько 40% акцій банку у братів Буряків.

За даними «Комерсанту», купівля банку відбулась після того, як Сергій Арбузов просив гравців ринку «забрати банк, обіцяючи золоті гори у вигляді рефінансування по пільговим ставкам на максимальні терміни».

Від цього моменту і починається повна вакханалія, яка на думку «Наших Грошей», зовсім не пасує публічному банку, що претендує на звання одного з найбільших в Україні.

Почнемо з того, що бази даних Нацбанку та SMIDA взагалі не побачили змін у складі акціонерів «Брокбізнесбанку». У їх застарілих даних вказано, що Сергій та Олександр Буряки досі мають по 50% банку.

Більше інформації є на сайті самого «Брокбізнесбанку», де згідно до закону мають розкриватись реальні власники банку. Однак і тут чекає прикра несподіванка.

У розділі «Структура власності банку» зазначено, що кожному з Буряків належить по 18,79% акцій.

ббб

Будемо вважати це прикрою неточністю.  Адже на тому ж сайті у повідомленні про зміну складу посадових осіб банку вказано, що Олександру Буряку належить лише 9,4 % акцій. Та й сам Тімонькін у листопаді сказав, що «СЄПЕК належить близько 40% акцій банку, братам Бурякам — 20%, ще чотири акціонери мають близько 10% кожен. Це незалежні фінансові інвестори, не пов’язані з групою».

Отож, логічно взяти до уваги найбільш популярну офіційну версію:  братам залишилось на двох 19%, а мажоритарними власниками стали структури Сергія Курченка.

І от головне питання, яке виникає в багатьох головах: кому конкретно належить майже 40% акцій «Брокбізнесбанку», які Тімонькін називає власністю групи СЄПЕК, обличчям якої працює Сергій Курченко.

Відповідь на це можна знайти у вищезгаданому повідомленні банку про зміну складу посадових осіб. Про всяк випадок нагадаємо, що стандартним кроком після зміни власника є захід його людей чи структур в органи управління.

акціонериУ банківському повідомленні вказано, що заступником голови наглядової ради банку стало ТОВ «Айнам», а до ревізійної комісії ввійшли ще три компанії – ТОВ «Хіган», ТОВ «Алконост» і ТОВ «Амадіна». Кожна з цих чотирьох компаній має статутний капітал 1,71 млрд грн. і кожній з них належить по 9,98% акцій банку.

Вплив на банк і матриця виготовлення цих компаній підказують, що саме вони уособлюють групу СЄПЕК (нагадаємо, що такої юридичної особи взагалі немає, це просто публічна самоназва «кооперативу» з невідомими власниками). Бо кінцевим власником кожної з них є люди, так чи інакше пов’язані з Харківською областю (див таблицю), звідки і приїхав до Києва Сергій Курченко. І як це буває в СЄПЕК, номінальні акціонери мають усі риси «прокладок». На це вказують наступні ознаки:

- абсолютна невідомість більшості фізичних осіб, чиї паспортні дані внесено в статутні документи фірм. Хоча деякі прізвища все-таки вдалось нагуглити. Серед власників банку знайшлась… вихователька одного з харківських дитсадків;

- розмір статутних капіталів фірм «Вікторі трейд», «Мірта Стейт», «Гуд продакт трейд» і «Промлайн союз», які є кінцевими власниками вищезгаданих фірм-акціонерів. Внісши до «статутників» акціонерів по 1,71 млрд грн. ці фірми мають статутними лише по 1 тис грн.;

- місця прописок вказаних фірм. Найпопулярнішими виявились багатоквартирні будинки по вул. Ірпінська, 64 та Донецька, 7;

донецька 7 ірпінська, 64

лкафа- контактні телефони, які ці фірми згідно із законом мають залишати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Власники кінцевих «матрьошок» взагалі залишали мобільні телефони. А номінальні акціонери не гребували тим, що залишали номери кав’ярні та торгівця вікнами.

Ну і зрештою ще одне питання: хто ж ті «незалежні фінансові інвестори», не пов’язані з групою Курченка, яким належить понад 41% «Брокбізнесбанку»? На жаль, жодними журналістськими методами на нього поки що відповісти неможливо. Оскільки їхні ПІБ, назви, псевдоніми, клички, прізвиська і будь-які інші позивні досі не спливали у жодних офіційних джерелах, доступних пересічним громадянам.

Відтак вкладники «Брокбізнесбанку» мають те що мають – матрьошечний набір «прокладок». І це, наголошуємо, один з найбільших банків України. Відтак, видається, єдине місце, де можна дізнатись про те, кому насправді українська держава позичила 2 млрд грн. є Німеччина. Оскільки європейські закони змушують західні банки знати все про кінцевих бенефіціарів структур, які користуються їхніми кореспондентськими рахунками. Кореспондентські рахунки «Брокбізнесбанку» відкриті і працюють. Отже німці мусять знати. Хіба що їм забули повідомити про зміну власників. Тепер такі часи, що дивуватись немає чому.

Акціонер «Брокбізнесбанку» Частка акцій, % Засновники акціонера/частка % Засновники «матрьошок»
Олександр Буряк 9,40    
Сергій Буряк 9,40    
ТОВ «Айнам»статутний капітал 1,71 млрд грн.вул.Донецька, 7,Телефон фірми044-362-93-57 був у фірми по торгівлі вікнами 9,98 Денешко Денис Валерійович/0,00006ТОВ «Вікторі дей»/99,99994 Фірма «Вікторі трейд» зі статутним капіталом 1 тис грн.  зареєстрована по вул. Донецька, 7. Контактний телефон – мобільний 066-721-75-78.Засновник – Квіткова Світлана Анатоліївна. В Україні є дві пані з таким ПІБ, обидві мешкають у Харківській обл. Одна з них відома як співробітниця відділу щодо сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Харківської державної академії фізкультури.
ТОВ «Хіган»статутний капітал 1,71 млрд грн.вул. Лайоша Гавро, 2-б,Телефон 044-362-18-85 9,98 Халін Андрій Ігоревич/0,00006ТОВ «Мірта Стейт»/99,99994 Фірма «Мірта Стейт» зі статутним капіталом 1 тис грн.  зареєстрована по вул. Донецька, 7.Контактний телефон – мобільний 099-073-93-03.Засновник – Рижило Вікторія Вікторівна. Відома лише одна уродженка Богодухівського району Харківщини, яка нині відома як вихователь в харківському дитсадку.
ТОВ «Алконост» статутний капітал 1,71 млрд грн.вул.Вишгородська, 47-б,Телефон 044-362-12-63.  9,98 Кудінов Єгор Олександрович/0,00006ТОВ «Гуд продакт трейд»/99,99994 Фірма «Гуд продакт трейд» зі статутним капіталом 1 тис грн.  зареєстрована по вул. Ірпінська, 64.Контактний телефон – мобільний 068-300-05-47.Засновник – Фарбєєв Ігор Валентинович, директор харківської пекарні ПП «Чумацький Шлях».
ТОВ «Амадіна»статутний капітал 1,71 млрд грн.вул. Маршала Гречка, 8-а.Телефон 044-362-15-98 належитькавярні “L’Kafa” по вул.Княжий затон.

 

9,98 Семенов Андрій Іванович/0,00006ТОВ «Промлайн союз»/99,99994 Фірма «Промлайн союз» зі статутним капіталом 1 тис грн.  зареєстрована по вул. Ірпінська, 64.Контактний телефон – мобільний 068-300-05-51Засновник – Яценко Наталія Геннадіївна, уродженка Луганської обл., мешкає у Харківській обл., вигравала телевізор по одній з рекламній акцій.
«Фінансові інвестори, не пов’язані з групою СЄПЕК» 41,28 ?????? ??????????????????

 

 

Юрій Ніколов, «Наші Гроші»

 


Теги статьи: КурченкоБрокбизнесбанк

Дата и время 14 февраля 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3933
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украина оштрафовала беглеца Курченко на 15 миллионов
СМИ: Экономика оккупированного Донбасса полностью перешла в руки Курченко
Швейцария арестовала 2 млн долларов на счету бизнесмена Сергея Курченко

Верховний суд відмовив у стягненні збитків вкладнику, який втратив $3 млн у «Брокбізнесбанку»
Мошенника Сергея Кацубу и смотрящего от Курченко Александра Дынника сняли с розыска
"Оплот" на Донбассе зачищен

Осторожно! Александр Дынник замаливает грехи перед СБУ
Банкир-мошенник Борис Приходько: Сколько заплатил прокурорам чтоб не сесть в тюрьму?
Братья Буряки уступили «Ощадбанку» супердорогой актив

Адвокат вне закона Денис Бугай: как главный обнальщик и схемщик Курченко вышел сухим из воды
Стельмах Владимир: отец украинской «банковской мафии». Часть 2
Экс-сотрудника банка посадили на 5 лет за разорение «Брокбизнесбанка»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.11712