АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Службістська рибалка у мутній воді: як підлеглі Наливайченка нав’язують своє кришування експортерам філе судака

Службістська рибалка у мутній воді: як підлеглі Наливайченка нав’язують своє кришування експортерам філе судака
Службістська рибалка у мутній воді: як підлеглі Наливайченка нав’язують своє кришування експортерам філе судака

Фірма «Укрхарчопромкомплекс» – типовий середній бізнес. Штат 75 чоловік, підприємство здійснює переробку риби та морепродуктів по європейським стандартам для майбутнього експорту. Як для звичайного українського середнього бізнесу, ця фірма має типову проблему: наїзд силовиків. У жовтні минулого року почали отримувати «листи щастя» від СБУ з вимогами пояснити джерела походження риби. Через постачальників їм неофіційно передали, що треба «вирішити питання» про поділ прибутку з начальством СБУ, інтереси якого нібито представляє якийсь Микола Коломиєць.

 

Коли підприємці не схотіли вв’язуватися у тіньову корупційну схему, СБУ вирішила на залякуванні не зупинятись. Залучившись підтримкою слідчого Митича з Голосіївського райвідділку міліції, було порушено кримінальне провадження за підозрою у підробці документів керівництвом фірми. Про яку саме підробку йдеться ніде нічого не вказано. Але безпідставних підозр СБУ виявилося достатньо для того, щоб разом зі слідчим Голосіївського району та оперативною групою на підставі санкції слідчого судді Мирошниченка вдертися до офісу «Укрхарчопромкомплексу», вилучити документацію та сервер.

Фото 28.01.15, 16 56 02

Сталося це свавілля 22 грудня 2014 року. Відтоді ані міліція, ані СБУ ніяк не може пояснити адвокатам, хто ж і які такі документи підробив.

 

Позиція слідчого дуже дивна. Він посилається на те, що за даними Державного агентства рибного господарства підприємства, які купили квоти на промисловий вилов риби, відзвітували про вилов 130 тонн риби, а підприємство-експортер задекларував на таможні та вивіз філе судака, для виготовлення якого потрібно більш ніж 600 тонн риби.

Фото 28.01.15, 16 56 43

При цьому силові структури не враховують, що ані підприємство, яке експортує рибу, ані підприємство, яке її переробляє не ловлять рибу, а закуповують у постачальників і не можуть відповідати за їхні дії. І навіть постачальники в даному випадку не обов’язково винні. Адже риба могла вирощуватися в садках або імпортуватися, що ніяк не відбивається у звітності за квотами. Квоти на промисловий вилов стосуються тільки рибаків, які ловлять рибу в державних акваторіях, а не взятих в оренду для розведення риби на засадах приватного господарювання.

 

Тобто, слідство у справі «Укрхарчопромкомплексу» почалося на підставі припущень слідчого про змову та махінації з квотами, всупереч кримінально-процесуальному кодексу, який забороняє здійснювати кримінальне провадження на підставі припущень.

 

Втім, службісти не розмінюються на такі формальності, як дотримання КПК. Вони звикли жити розкішно. На обшук 11 оперуповноважених СБУ приїхали колоною автомобілів представницького та бізнес-класу вартістю до мільйона гривень. Під час обшуку «засвітили» свої модні айфони, і не які-небудь, а останньої моделі, iPhone 6, що коштує більше штуки баксів.

Фото 29.01.15, 09 20 58

Схоже, чекістська «золота молодь» вважає себе найкрутішою та переконана, що їй все дозволено. Директора «Укрхарчопромкомплексу» Тернюка, літнього чоловіка, можна сказати –ветерана рибного господарства України, з погрозами примушували з’явитися на допит як свідка на підставі юридично нікчемної повістки, яка не відповідала встановленій законом формі. 

Допитували його більш ніж дві години. Причому слідчий СБУ грубо кричав на нього, погрожував у присутності адвоката. У відповідь на протести правозахисника слідчий вчинив бійку і наніс адвокату легкі тілесні ушкодження. Тернюку стало зле, довелося їхати до лікарні, робити укол. Діагноз – гіпертонічний криз.

У нещодавно оприлюдненому міжнародному рейтингу економічних свобод Україна опустилася на 162 місце і перебуває в категорії країн, де бізнес зазнає репресій. Показово, що минулого року вперше СБУ не проводила свою традиційну щорічну міжнародну конференцію «Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб», яка з 2008 року проходила в Києві вже шість разів. Зрозуміло, яка зараз складна обстановка в країні. Але це не привід для кричущого і нахабного порушення прав людини зі здирницьких, корисливих мотивів особистого збагачення високопоставлених корупціонерів, які присосалися до спецслужби, як скажені п’явки.

Якщо голову СБУ пана Наливайченка турбує честь мундира українських службістів, настав час очищатися від паразитів. І його підлеглі Микола Коломиєць та організоване злочинне угруповання оперуповноважених, які нав’язували своє кришування фірмі «Укрхарчопромкомплекс», а також головний чекіст Київщини Глуговський, який замість покарання злочинців пише дурнуваті відписки адвокатам Тернюка в стилі «я не я і вина не моя, а наша дурість захищається державною таємницею» – то, звісно, перші та очевидні кандидати на звільнення.

Зокрема до вказаної корупційної схеми вважаємо, що причетні наступні особи, які прикривають та кришують один одного:

Слідчий Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві Митич С.П.

Слідчий Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві Мамчур Н.В.

Ст. прокурор Голосіївського району м. Києва Тимошенко В.О.

Суддя Голосіївського районного суду м. Києва Мирошниченко О.В.

Опер СБУ в м. Києві та Київській області Мельник К.С.

Опер СБУ в м. Києві та Київській області Поповиченко С.І.

Опер СБУ в м. Києві та Київській області Елістратов Є.О.

Опер СБУ в м. Києві та Київській області Кіптенко А.В.

Опер СБУ в м. Києві та Київській області Кочерівець В.С. 

Начальник ГУ СБ України в м. Києві та Київській області Глуговський М.

Керівник відділу СБ України Коломиєць М.

Старший прокурор Генеральної прокуратури України Голомша М.

Юрій Шеляженко, редактор газети «Правдошукач»


Теги статьи: Тернюк ПетроУкрхарчопромкомплекс

Дата и время 16 февраля 2015 г., 15:24     Просмотры Просмотров: 3946
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.036516