АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Довідка для Генпрокурора: за що можна посадити Гонтарєву

Довідка для Генпрокурора: за що можна посадити Гонтарєву
Довідка для Генпрокурора: за що можна посадити Гонтарєву

Оцінюючи реальну обстановку, яка склалась в країні, зокрема, стрімке падіння гривні відносно іноземних валют та загальної ненормальної ситуації з банківським сектором: щодня росте список банків, в яких вводиться тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та розпочато ліквідацію (на сьогодні – 42 банки), паралізовано роботу як банківських установ, так і їх клієнтів, вкладники втрачають свої накопичення, які не можуть бути повноцінно відшкодовані Фондом, порушується право на непорушність приватної власності, гарантоване статтею 41 Конституції України. Банківський нагляд, у виконанні Гонтарєвої В.О. (голови Національного банку України) втратив свою функцію: забезпечення стабільності банківської системи, захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.

 

Конституція України (ст.ст. 99, 100) визначає основну функцію центрального банку держави - забезпечення стабільності грошової одиниці, якою є гривня, стаття 100 вказує, що Рада НБУ розробляє основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль за її проведенням. Закон України «Про Національний банк України» визначає основною функцією НБУ (ст. 6) забезпечення стабільності грошової одиниці України та вимагає:

При виконанні своєї основної функції Національний банк має виходити із пріоритетності досягнення та підтримки цінової стабільності в державі. Національний банк у межах своїх повноважень сприяє стабільності банківської системи (за умови, що це не перешкоджає досягненню цінової стабільності в державі), сприяє додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримує економічну політику Кабінету Міністрів України за умови, що це не перешкоджає стабільності банківської системи та ціновій стабільності в державі.

Системність, масовість і безпрецедентність негативних явищ у сфері, що відноситься до компетенції НБУ, викликає серйозну тривогу, є підстави сумніватись у обґрунтованості і законності дій НБУ, керованого Гонтарєвою В.О., є питання щодо професійності керованої нею команди НБУ. НБУ, маючи широкий спектр повноважень, наданих Законом України «Про Національний банк України» (ст.ст. 14, 15) та особисто Гонтарєва В.О., яка одноосібно несе відповідальність перед Верховною Радою України та Президентом України за діяльність Національного банку (ст. 19) і має право і обов’язки у повному обсязі реалізувати державну політику НБУ, тривалий час і системно не проводить жодних дій, спрямованих на реалізацію основних функцій центрального банку країни.

Гонтарєва В.О. з першого дня на посаді Голови правління Національно банку України порушує вимоги чинного законодавства, що регулює діяльність НБУ та її особисто, як голови центрального банку держави, що призвело до наступних негативних наслідків:

Голова правління НБУ Гонтарєва В.О. у своїй діяльності завдає шкоди національним інтересам держави, що виявляється у критичному падінні національної валюти з тривалою негативною динамікою, що призвело до цінової нестабільності в державі, руйнує банківську систему України. Тим самим, Гонтарєва В.О. грубо порушує Конституцію України, Закон України «Про Національний банк України». Діяльність Гонтарєвої В.О. на посту Голови правління НБУ є несумісна зі статусом державного службовця, що виявляється у системному порушенні нею вимог Закону України «Про державну службу в Україні» та присяги державного службовця (ст.ст. 3, 5, 10, 16, 16-1, 17). За час роботи Гонтарєвої В.О. на посаді Голови правління НБУ (з 19 червня 2014 року), гривня з 11,8499 за долар США знизилась до 15,7689: за станом на 28 грудня 2014 року - день прийняття Верховною Радою України Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», де закладено курс долара США на рівні 13 гривень. Наслідком роботи Гонтарєвої В.О. на посту Голови НБУ є «чорний ринок», де долар продавався на 5-6 гривень дорожче офіційного курсу НБУ. 6 лютого 2015 року НБУ визнав курс «чорного ринку» офіційним курсом НБУ: 23,1306 гривень за долар США. На 11 люте 2015 року – 25,5581 гривні за долар США. Очевидно, що регулювання курсу національної валюти з червня 2014 року здійснює не центральний банк України, а «чорний ринок», що вказує як на повну некомпетентність та бездіяльність НБУ, що передав свої функції «чорному ринку», так і на сприяння НБУ діяльності гравців «чорного ринку».

Відповідно до падіння національної валюти в Україні зросли ціни, інфляція за 2014 рік склала рекордні 124,9%, впала купівельна спроможність населення, очевидно, що компанії, що ведуть розрахунки з постачальниками у іноземній валюті, як то НАК «Нафтогаз України», отримають збиток.

Факти свідчать, що банківський контроль НБУ під керівництвом Гонтарєвої В.О. спрямований не на захист банківської системи, інтересів вкладників і кредиторів банку, а виконує зовсім іншу, не притаманну центральному банку держави, функцію. Так, ЗМІ оприлюднює інформацію щодо проблемного банку ПАТ «Фінбанк», активи якого, за зниженою вартістю, скупляє ПАТ «Платинум Банк», власник якого Макар Пасенюк - бізнес-партнер Гонтарєвої В.О. ПАТ «Платинум Банк» відносять до орбіти впливу «сім’ї» екс-президента Віктора Януковича. ПАТ «Фінбанк» перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко назвав конвертаційним центром, діяльність якого спрямована на шкоду інтересам держави. Однак, поспішна ліквідація банку, з реалізацією активів на вигідних для ПАТ «Платинум Банк» умовах, унеможливлює відшкодування банком збитків, нанесених державному бюджету. Макар Пасенюк є співвласник і ПАТ "Банк Авангард", що діє за тою-ж схемою. ЗМІ повідомляють обставини зростання активів ПАТ «Банк Михайлівський», який за час діяльності в НБУ Гонтарєвої В.О. збільшив активи з 0,5млрд.грн. до 1.9млрд.грн. - за рахунок викупу за зниженими цінами майна банків, у відношенні яких застосовані санкції НБУ.

В той самий час Служба безпеки України неодноразово звертала увагу Національного банку України на банки «Союз» та «Альянс», які працювали фактично як конвертаційні центри, а пані Гонтарьова навіть не призначили перевірки цих фінансових установ.

Жодних заходів не вжито і стосовно «Авант банку», який повязують з вже екс-прокурором, Віталієм Яремою. В той час, коли всі без виключення банки в минулому році втрачали депозити, прокурорський банк збільшив в 1,5 рази кількість доларових депозитів, а ще й з ласки Генпрокурора і весь зарплатний проект прокуратури було переведено до «Авант банку».

Дії НБУ в значній мірі причетні до погіршення фінансово-економічного становища населення, підприємств, банків і державних фінансів. Непрофесійно-злочинна діяльність НБУ не тільки розбалансувала фінансово-господарську систему, але фактично стала причиною посилення рецесії та інфляції в Україні "опитавши велику кількість експертів і прийшли до ряду висновків, які свідчать про непрофесіоналізм і злочинної діяльності керівництва НБУ. Так, за їхніми словами, переважна більшість українських банків фактично доведена до стану банкрутства (вкладники мають проблеми зняття коштів в переважній більшості банків). Відсутня реальна програма підтримки ліквідності банків. Декларована підтримка непрозора і тенденційна надається наближеним банкам або фінансову мотивацію.

Це відбувалося на тлі реалізації політики вимивання ліквідності з банків, що спричинило повне припинення кредитування реального сектора економіки і населення, введення незаконних обмежень, проведення перевірок та неприкритого шантажу банків, незгодні з діями і рішеннями НБУ.

"Фактично НБУ, який відповідає за" ... забезпечення стабільності грошової одиниці України ... сприяє стабільності банківської системи ... сприяє дотриманню стійких темпів економічного зростання і підтримує економічну політику Кабінету Міністрів України "під керівництвом Гонтаревої не виконав жодної зі своїх основних функцій. Оцінка матеріального збитку, заподіяного діями НБУ, в рази перевищує військові втрати на Донбасі та Криму, оскільки призвели до зубожіння людей, втрати робочих місць, банкрутства підприємств і банків. При цьому реальні масштаби проблеми починають відчуватися тільки зараз і темпи падіння тільки підсілюватімуться "

Також, на її думку, аукціони попродажам валюти у вересні 2014 року представляли собою класичну спекуляцію державними резервами. При цьому, зараз створено чорний ринок валюти для юридичних осіб при падінні обсягів торгів на "міжбанку". А падіння курсу гривні і очікувана подальша девальвація привела до зростання цін.

Така політика в подальшому може призвести до банкрутства українських підприємств, змушених кредитуватися за неринковими відсотками, а також несе загрозу продовольчій безпеці України, оскільки постійне підвищення вартості кредитів створює ризик для посівної, банки не в змозі видати нові кредити, а аграрії не мають можливості кредитуватися під 25% річних.

Тому, на нашу думку, у банківській сфері відбувається не власне падіння, а добре зрежисований спектакль для пересічених громадяе на тлі погіршення основних фінансових показників.

Головою правління НБУ Гонтарєвою В.О. порушено вимоги чинного законодавства, а саме:

  • діяльність Гонтарєвої В.О. на посту Голови НБУ шкодить інтересам держави;

  •  вбачається сприяння та надання переваг ряду банків у здійсненні ними господарської діяльності, в тому числі шляхом прийняттям неправомірних рішень НБУ, що є обмеженням щодо використання службового становища державного службовця (стаття 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»);

  • прослідковується системне лобіювання інтересів ряду банків, як приклад: ПАТ «Платинум Банк», ПАТ "Банк Авангард" (власник М.Пасенюк), ПАТ «Банк Михайлівський»;

  • введення тимчасової адміністрації в одних банках супроводжується заходами по викупу їх майна іншими банками, на вигідних останнім умовах. Це відбувається на фоні загального зниження ділової активності, що вказує на наявність у таких банків-покупців інсайдерської інформації НБУ, що дозволяє провести підготовку таких операцій. Така діяльність суперечить як інтересам Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, вкладників та кредиторів банків, так і інтересам держави;

  • є підстави вважати, що НБУ сприяє діяльності «чорного ринку», в тому числі і шляхом надання інсайдерської інформації.

З вказаного вбачається, що діяльність Гонтарєвої В.О. спрямована саме на завдання максимальної шкоди інтересам держави, оскільки в іншому випадку слід було б говорити про її повну некомпетентність. Яскравим прикладом є факт прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», з закладеним курсом до долара США - 13 гривень, в той час, як вже тоді курс НБУ був значно вищий (15,7689), на сьогодні вже - 25,91, але жодних заходів по зміцненню національної валюти НБУ навіть не планує, хоча в бюджет планують закласти курс 21 гривня за долар.

В діях Голови правління НБУ Гонтарєвої В.О. є ознаки порушення норм ст.ст. 99, 100 Конституції України, ст.ст. 2, 6, 7, 7-1, 14, 15, 19 Закону України «Про Національний банк України», ст.ст. 3, 5, 10, 16, 16-1, 17 Закону України «Про державну службу в Україні», що є підставами для припинення державної служби, згідно з абз. 2), 6) статті 30 вказаного закону, і згідно зі статею 38 передбачає цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, ст.ст. 6, 7, 10, 12, 13, 15 Закону України «Про правила етичної поведінки», враховуючи норми статті 8 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, звертається до Генеральної прокуратури України про надання вичерпної відповіді щодо корупційної складової у діях Гонтарєвої В.О. на посаді Голови правління НБУ. Необхідно:

  • розглянути та надати правовому оцінку наведеній у зверненні інформації, джерелом якої є ЗМІ та офіційні сайти НБУ і банків, які містять і інші матеріали щодо діяльності НБУ і, зокрема, Голови правління НБУ Гонтарєвої В.О.;

  • розглянути діяльність Голови правління НБУ Гонтарєвої В.О. з точки зору кваліфікації її дій як зради державних інтересів та порушення присяги державного службовця;

  • про результати розгляду звернення повідомити народних депутатів:

    ЛЮСТРАТОР


Теги статьи: ГонтареваВалерия Гонтарева

Дата и время 16 февраля 2015 г., 15:53     Просмотры Просмотров: 4782
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Не понял юмора»: Гончарук рассказал о реакции Зеленского на песню «Квартала» о доме Гонтаревой
Пальчевский высказался относительно «Квартала 95» и Гонтаревой
То, что сделал «95 квартал», не соответствует понятию цивилизованного общества, – Гонтарева

Віктор Шишкін: Гонтарєву треба екстрагувати з Лондона і тут судити
Сергей Фурса: Фактор Коломойского. Почему Милованов прав
"Хуже МММ": Гонтарева выдвинула громкое обвинение Коломойскому из-за ПриватБанка

"Что же, бля*и тупые, раньше молчали?" Возмущенным шуткой про Гонтареву задали вопрос
Фактор Коломойского: как ключевая реформа в Украине становится заложницей одного олигарха
"Низкосортные пародии": Супрун жестко прошлась по "Кварталу 95" из-за Гонтаревой

"Горітиме хата, палатиме": руководителю хора Веревки начали поступать угрозы
«А далі – танці на пілоні»: в мережі опублікували вірш, присвячений скандалу з «Кварталом 95»
Сценаристи «Кварталу 95» не намагалися вкласти чіткий посил ще більше ненавидіти Гонтареву, – гуморист

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.131583