АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 24°C
Днепр: 27°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 23°C
Львов: 21°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 22°C
Ровно: 22°C

Як захистити мікроавтобус від мобілізації – коментар юриста

Як захистити мікроавтобус від мобілізації – коментар юриста
Як захистити мікроавтобус від мобілізації – коментар юриста

Адвокат Ганна Маляр розповіла в ефірі радіостанції Голос Столиці, за яких умов військові можуть вилучити персональний автотранспорт для потреб АТО.

 Прокуратура почала кримінальне провадження проти керівництва машинобудівного підприємства Харкова за відмову надати техніку на потреби сил антитерористичної операції. Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Харківської області. Як пояснили у відомстві, на вимогу районного військкомату надати автотранспорт на підприємстві заявили про його відсутність. Але, як з’ясувалося, мікроавтобус, все-таки, був. За обман власнику мікроавтобуса доведеться відповідати в суді.

Детальніше про цю ситуацію радіостанція Голос Столиці поговорила з юристом, адвокатом Ганною Маляр.

Що в цій ситуації загрожує власнику мікроавтобуса?

– Треба розуміти, що мобілізація стосується не лише громадян, які підлягають призову. Мобілізація – це такий режим, який стосується юридичних осіб, підприємств, на які також розповсюджуються певні зобов’язання. Якщо ми говоримо про теперішній момент, коли немає воєнного стану, то застосовується трохи інший режим. Але ми маємо розуміти, що у підприємств є відповідний обов’язок – передавати автомобільну техніку для оборонних нужд. На це є відповідна правова база.

Чи має право власник підприємства відмовити і не надати своє майно?

– Якщо говорити про мікроавтобус, то це не військова техніка. Наразі є можливості посперечатися через суд для того щоб не забирали таку техніку. Воєнний стан ще не оголошений.

Тобто військкомат і прокуратура можуть ще й не виграти у суді цю справу?

– Безумовно.

Якщо буде введено військовий стан. У підприємства є один мікроавтобус, тобто підприємець цим мікроавтобусом на життя заробляє. До нього звертаються з військкомату – віддай цю машину. Що робити?

– Потрібно розрізняти два режими. Якщо ми говоримо про воєнний стан, і техніці буде завдано якась шкода, то передбачена компенсація. Якщо не саму техніку повертають, то повертають вартість знищеної техніки. Якщо ми говоримо про нинішню ситуацію, то підприємцю, у якого хочуть вилучити автомобіль на користь якоїсь оборонної функції держави, мають надати відповідний документ. Тобто має бути якесь рішення Генштабу, де зазначаються обсяги щодо мобілізації транспортних засобів. Але для того мають бути окремі розпорядження. Якщо вони є, тоді особа має передати техніку.

http://www.coruption.net/


Теги статьи: Мобилизация

Дата и время 16 февраля 2015 г., 22:37     Просмотры Просмотров: 3123
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054419