АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 8°C
Харьков: 16°C
Днепр: 13°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 15°C
Львов: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 13°C
Ровно: 12°C

У Луцьку за три тижні понад 100 осіб захворіли на кір

У Луцьку за три тижні понад 100 осіб захворіли на кір
У Луцьку за три тижні понад 100 осіб захворіли на кір

Протягом трьох останніх тижнів в обласному центрі Волині зафіксовали близько 100 випадків захворювання на кір.

Як боротимуться з поширенням інфекції серед дитячого населення у Луцьку, та яка ситуація склалася із рівнем вакцинації у місті, розповіла головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська, пише ІА Волинські Новини.

Протягом останнього року маємо нестабільну ситуацію із захворюваністю на кір. Основна причина – недостатній рівень проведення щеплень в певних вікових групах. На жаль, маємо категорію населення, яке не хоче брати відповідальності за здоров’я своїх дітей, наражаючи їх на небезпеку захворіти складною інфекційною хворобою. А загроза досить висока – зафіксовано близько 400 випадків захворювання на кір в Україні, два з яких, на жаль, призвели до смерті дітей. В одному із випадків захворіла восьмимісячна дитина, яка навіть не дожила до того віку, коли можна робити щеплення. Ці сумні факти свідчать про низький рівень колективної імунізації, – розповіла Оксана Лєщинська.

– Чому рівень щеплень недостатній?

Переважно тому, що привести дитину на щеплення повинні батьки, але багато хто з них не роблять цього. Жоден лікар не може змусити батьків до здійснення щеплення дитині, відповідальність за це лежить в першу чергу на батьках.

На жаль, є батьки, недостатньо свідомі в цьому питанні, які не зважають на попередження про небезпеку інфікування дитини і просто ігнорують вимоги захисту. Для формування колективної імунізації рівень щепленого дитячого населення має становити 95%, а в нас він становить близько 85% серед дітей шкільного віку. Теж досить високий показник, однак все одно недостатній. Близько 3000 батьків у Луцьку не дали згоди на щеплення для своїх дітей. Але чи повинні наражатися на небезпеку щеплені діти, якщо в клас чи в садочок приводять дітей без щеплень, котрі несуть значно вищий рівень загрози і можуть інфікувати інших?

Звісно, добросовісні батьки не повинні ризикувати здоров’ям власних дітей, яких вони захистили щепленням і хочуть бути впевненими у відсутності загрози з боку не щеплених однокласників. Тому нещодавно МОЗ прийняло рішення про можливість недопущення не щеплених дітей до навчального процесу у школах. Такі діти будуть змушені навчатися дистанційно. Таким чином діти будуть захищені від поширення інфекції, при цьому законне право на освіту теж не буде порушене.

– Чи захищає щеплення від кору?

– Так, оскільки формує колективний імунітет і підвищує опірність організму до інфекції. Стовідсоткової гарантії щеплення не може забезпечити, однак навіть у випадку інфікування хвороба переноситься значно легше і одужання наступає швидше. Ось чому щеплених дітей теж необхідно захистити від зайвих загроз інфікування хворобою, які зростають через відвідування освітніх закладів не щепленими дітьми.

– Кір більше загрожує дітям молодшого віку чи малюкам?

– Переважно – дітям шкільного віку та дошкільного, оскільки рівень щеплень серед малюків значно вищий, та й малюки мають низькій рівень перебування у великих колективах і, відповідно, – менший ризик підхопити інфекцію. Однак низький рівень щеплень серед дітей шкільного віку ставить під загрозу і здоров’я малюків – молодших братиків і сестричок.

– Скільки щеплень проти кору необхідно зробити, щоб захиститися від інфекції?

– Повинна бути здійснена вакцинація в 1 рік і ревакцинація в 6 років. Одне щеплення не забезпечує достатнього захисту.

– Чи спонукала батьків заборона на відвідування навчального процесу до здійснення щеплень?

– Так, перед вихідними в поліклініці був просто аншлаг. Люди, боячись, що їх школярів не допустять до навчання, масово почали приводити своїх дітей на щеплення, у результаті навіть утворилася черга. Прикро, що тільки такі важелі впливу діють на наших людей.

Раніше траплялися випадки, коли навіть дорослим дітям терміново проводили щеплення, бо їх не допускали до виїзду в США та в низку інших країн, де до цього питання ставляться дуже скрупульозно. А коли дитина захворіє, батьки ж не ведуть її до тих, хто радили їм не робити щеплень. Вони ведуть дитину до наших лікарів!

Медичні працівники найбільше вболівають за процес щеплень, наголошують на їх необхідності. І якщо раніше ми найбільше проблем мали з відмовами від щеплень, то зараз додалась ще одна проблема – батьки просто не реагують на наші запрошення на щеплення. Вони не йдуть писати відмову, беручи відповідальність на себе, і в той же час не йдуть робити щеплень.

Чому? Можливо, через власну безвідповідальність чи халатне ставлення до цього питання. Як медики, раніше ми були позбавлені жодного впливу на цей процес. Тому в нас відбулася серйозна нарада з освітянами у Волинській ОДА щодо цього питання. Було прийняте спільне рішення щодо прийняття таких непопулярних кроків, як заборона на відвідування навчальних закладів. Такі заходи, втім, зможуть розірвати цей ланцюг безвідповідальності.


Теги статьи: МедицинаВолинькірінфекціїхвороби

Дата и время 22 января 2019 г., 23:51     Просмотры Просмотров: 1568
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Україна перебуває на плато захворюваності, – НАН
Обязательное медстрахование должно появиться в Украине в 2023 году, но законопроекта еще нет, а модель не определена, - "слуга народа" Радуцкий
Голубовская о ситуации с COVID в Украине: Так трудно, как сейчас, еще не было

Степанов заявил, что возможности медицинской системы Украины исчерпаны
35-40 тыс. случаев коронавируса за сутки могут быть катастрофой для Украины, - "слуга народа" Радуцкий
В Киеве может произойти коллапс медицинской системы, – Кличко

Бесплатная медицина: на что могут расчитывать украинцы в 2021 году
Ситуация критическая. Медицинская система может не выдержать, - Кличко призвал жителей столицы соблюдать карантинные ограничения
В Украине возобновили систему аэромедицинской эвакуации

С сегодняшнего дня начинает действовать новая Программа медицинских гарантий: что изменится
«Вход будто в морг»: Злата Огневич обругала украинскую больницу и власть
В Минздраве сказали, сколько больных COVID-19 выдержит медсистема Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.108697