АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 5°C
Днепр: 8°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 3°C
Львов: 4°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

ГПУ завела на екс-директора «Укртрансхімаміаку» Бондика «нову справу» про несплату податків

ГПУ завела на екс-директора «Укртрансхімаміаку» Бондика «нову справу» про несплату податків
ГПУ завела на екс-директора «Укртрансхімаміаку» Бондика «нову справу» про несплату податків

Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження про несплату податків і намагається арештувати гроші на рахунках банку в Швейцарії.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 16 січня.

22 листопада 2018 року Генпрокуратура закрила справу щодо екс-дирктора ДП «Укртрансхімаміак» Віктора Бондика.

Йшлося про ч. 5 ст. 191 КК – привласнення, розтрата державних коштів в особливо великих розмірах на тендерних закупівлях у 2012-2014 рр. «Укртрансхімаміак»  начебто платив за роботи, які не виконувались. Одним із епізодів було те, що державне підприємство за підписом Бондика уклало договір кредитування з Amsterdam Trade Bank NV та ПАТ «Альфа-Банк» на суму 42 млн доларів під державні гарантії на дискримінаційних умовах. За версією слідства, державному бюджету України були заподіяні збитки у сумі 400 млн грн.

26 грудня після закриття справи за клопотанням адвоката суд скасував арешт коштів у банку Цюриха на рахунках Spess Asset Management B.V., кінцевим бенефіціаром якої є Бондик.

Того ж 26 грудня 2018 Дніпровський суд Києва провів підготовче засідання щодо колишнього головного бухгалтера   «Укртрансхімаміаку» Анатолія Лисака, який проходив у тому ж провадженні, що і Бондик. Обвинувачений Лисак до суду не з’явився. Натомість судді надали свідоцтво про смерть від 1 грудня 2018 року, з якого вбачається, що Лисак у віці 62 років помер. Суд закрив кримінальне провадження у зв’язку зі смертю обвинуваченого.

Лисаку інкримінували службову недбалість. Його звинувачували, що через несумлінне ставлення службових обов’язків  «Укртрансхімаміак» безпідставно заплатив фірмі «Яна Чартер АГ» 2 млн грн за послуги, які надані не були. Йшлося про візуально-термографічний та відео-візуальний моніторинг української ділянки магістрального аміакопроводу «Тольятті-Горлівка-Одеса».

30 листопада 2018, тобто через тиждень після закриття справи Бондика, ГПУ внесла до ЄРДР дані про можливу несплату Бондиком податків.

При цьому Генеральною прокуратурою Швейцарської Конфедерації ще у 2016 році розпочато розслідування походження 7,2 млн євро і 21,5 млн доларів на рахунках Spess Asset Management B.V. в банку Vontobel AG в м. Цюріх в зв’язку з чим на кошти було накладено арешт.

Власник Spess Еsset Management, B.V. Віктор Бондик надав банку таке пояснення заблокованих активів:

  • первинний капітал у розмірі 5 мільйонів доларів США був зароблений в 1993-1997 рр. від індивідуальної підприємницької діяльності
  • дохід від «бізнесу з Marazzi» склав приблизно 5 мільйонів доларів США
  • дохід акціонерів від бізнесу, пов’язаного з вогнетривкою глиною, складав близько 3 млн доларів США за період з 2001-2006 рр.
  • у 2005 році Бондик продав свій бізнес, пов’язаний з вогнетривкою глиною (6% акцій компанії Donkerampromsyho та 100% акцій у компанії «Шахтострой») компанії АТ «Golden Gate Business» Україна, загальна сума цієї угоди склала 5,6 млн доларів
  • подальший дохід протягом багатьох років був сформований за рахунок фіксованих інвестицій в акції та облігації в банках Європи. У середньому до 600 тис. доларів США.

Досудовим розслідуванням документально не встановлено факту декларування Бондику доходу із вказаних коштів, тому слідчі припускають, що він міг ухилитися від сплати податків.

Відтак ГПУ знову просила суд винести ухвалу про арешт коштів у банку Швейцарії. Вперше таке клопотання надійшло в грудні 2018, але суд його повернув, оскільки не були зазначені номери банківських рахунків і суми коштів.

У січні прокурор повторно подав клопотання про арешт грошей з метою забезпечення збереження речових доказів.

Але суд зазначив, що прокурором не доведено, що ці гроші здобуті злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримані за рахунок доходів від вчиненого злочину, та можуть бути використані як доказ в даному кримінальному провадженні.

Клопотання не містить чіткого визначення власника майна, на яке прокурор просить накласти арешт. Посилання прокурора на те, що Бондик є кінцевим беніфіціарним власником компанії Spess Еsset Management, B.V., на думку суду, не свідчить безумовно про те, що грошові кошти, які перебувають на рахунках компанії, належать саме Бондику.

Окрім того, в розпорядження слідчого судді не надано доказів на підтвердження розміру збитків, заподіяних бюджету України умисним ухиленням від сплати податків, що свідчить про недоведеність слідчим співрозмірності обмеження права власності.

Також слідчий суддя звернув увагу на відсутність у клопотанні обґрунтування доводів, що кошти, які перебувають на рахунках іноземної компанії, є предметом злочину за ч.3 ст. 212 КК України, та підлягають сплаті у бюджет України.

Суд зазначив, що Віктору Бондику або ОСОБА_2 або посадовим особам Spess Еsset Management, B.V. не було повідомлено про підозру.

У 2017 році ще в рамках справи про розтрату коштів «Укртрансхімаміаку» на арешт грошей в банку Швейцарії подавали апеляційну скаргу. Представником Spess Еsset Management, B.V. був Валерій Бондик, колишній член Вищої ради юстиції (2007-2013) і брат Віктора Бондика. Апелянт зазначив, що Віктор не є власником коштів і вони належать самій компанії.


Теги статьи: Бондик ВикторШвейцарияУкртрансаммиакУкртрансаміакГенпрокуратура

Дата и время 24 января 2019 г., 12:35     Просмотры Просмотров: 834
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Саакашвили заявил, что ГПУ возобновила дело против него: «Порошенко проиграет, а Луценко сядет»
"ГПУ возобновила дело против меня", - Саакашвили
ГПУ обязали возобновить дело против Холодницкого и Сытника

НАБУ: Опубликованная “Цензором” переписка, касается не Гладковского, а двух нардепов
СБУ разослала 5 тысяч повесток участникам «пирамиды» по подкупу избирателей
Луценко: К сожалению, и в НАБУ есть предатели

Луценко заявил, что ГПУ может предъявить обвинение сыну Гладковского
В ответе НАБУ и САП: Луценко сделал заявление по скандалу с коррупцией в оборонке
Луценко заявил, что ГПУ подаст апелляцию, настаивая на безальтернативном аресте Мангера

Суд скасував наказ Луценка про притягнення екс-слідчого ГПУ Суса до дисциплінарної відповідальності
«Господин Клименко, Украина ждет вас»: Луценко сообщил, что ГПУ завершила следствие по "делу налоговиков"
Давление на оппозицию продолжается

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.675939