АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 13°C
Днепр: 14°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 7°C
Львов: 8°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 7°C
Ровно: 8°C

"Опять двадцать пять", або про граблі від ДП "СЕТАМ"

"Опять двадцать пять", або про граблі від ДП "СЕТАМ"
"Опять двадцать пять", або про граблі від ДП "СЕТАМ"

Ситуація, яку я опишу, на жаль, не унікальна. "Антикор" вже висвітлював на своїх шпальтах цю тему - мій колега потрапив минулого року у пастку Міністерства юстиції та державного підприємства "СЕТАМ".

Рекомендую ознайомитись з його дописом.

Ситуація, яку я зараз опишу, майже ідентична. Як і він, інша моя колега придбала на електронних торгах, які проводить ДП "СЕТАМ", автомобіль. Щоб було зрозуміло, поясню. Вказане підприємство займається реалізацією арештованого (зазвичай за борги) майна. Система продажу, як на мене, досить непогана - на офіційній сторінці підприємства можна ознайомитись з переліком того, що пропонують для продажу; дізнатись його стартову ціну; де перебуває річ, яка вас зацікавила; зареєструватись, як учасник аукціону. Торги відбуваються в онлайн режимі, все прозоро і зрозуміло. Переможець аукціону (тут все просто - хто дав більшу ціну, той і переміг) перераховує гроші і отримує Протокол електронних торгів та Акт реалізації майна, який засвідчує моє право власності на придбану річ. Додам, що торгують на цьому електронному майданчику безліччю товарів: квартирами, землею, автомобілями, металобрухтом etc.

Повторюсь - включно з моментом оплати все досить логічно і зрозуміло. А от з моменту, коли ви сплатили гроші, часто починаються сюрпризи. Досить неприємні для вас, нового власника. Бо з моменту, коли сплачені гроші і отримані від ДП "СЕТАМ" необхідні документи, ви стаєте власником. Але факт володіння квартирою чи автомобілем, наприклад, потребує державної реєстрації у відповідних органах. І саме тут починаються "ходіння по муках".

Аби не бути голослівною, опишу ситуацію. 19.11.2018 року моя колежанка стала переможцем торгів ДП "СЕТАМ" щодо автомобіля "Fiat Brava/Bravo". 30.11.2018 року необхідні кошти у сумі 138 286 гривень 56 копійок нею були внесені на рахунок ДП "СЕТАМ", а 04.12.2018 року вона отримала Акт реалізації майна на електронних торгах. Приватний виконавець, у віданні якого знаходилось виконавче провадження щодо цього авто, видав їй на руки постанову про зняття арешту з майна, яка була направлена до Територіального сервісного центру МВС №1444, що знаходиться в місті Покровськ Донецької області для вилучення відомостей про арешт, який міститься у Єдиному державному реєстрі МВС (НАІС).

Однак, при черговому зверненні до Територіального сервісного центру 7442 (м. Прилуки), тобто за місцем реєстрації та проживання нового власник, вона в черговий раз отримала відмову в проведенні реєстрації транспортного засобу "Fiat Brava/Bravo", з посиланням на наявність арешту у Єдиному державному реєстрі МВС (НАІС).

При намаганні врегулювати проблему поза межами скарги, приватний виконавець, діючи відповідно до інструкцій, вказує на відсутність механізму та доступу до бази НАІС, а при зверненні до ТСЦ МВС 1444 в телефонному режимі повідомляють, що вони чекають "резолюцію області", яку не можуть отримати протягом майже місяця.

Повторюсь, ситуація не нова - півроку тому принаймні одна людина зверталась до Міністерства юстиції в особі міністра Павла Петренка з аналогічною проблемою. Тоді ситуацію вдалось "розрулити" в ручному режимі - арешти були зняті, а "стрілочником" зробили рядового державного виконавця. Але висновків не зробив ніхто. Бо, якщо така проблема існує, то посадовці міністерства юстиції повинні вивчити її та привести свої внутрішні інструкції, що регламентують доступи до відповідних реєстрів до такого стану, коли службова особа зможе і мати доступ до цих реєстрів, і вносити до них необхідні зміни. Якщо для цього треба узгодження між міністерствами та відомствами - то це знову робота міністра чи його заступників, і аж ніяк не простого громадянина, який повірив державі і мав нещастя купити майно у ДП "СЕТАМ".

Спробую пояснити ситуацію ще раз, як кажуть - "на пальцях". Людина купує на відкритому державному аукціоні майно. Платить за нього гроші. Тут держава працює справно і швидко. А от з моменту, коли гроші нею (державою) отримані, вас посилають куди подалі. Знімати арешти, вносити до відповідних реєстрів зміни ніхто не хоче. Як говорять чиновники Мінюсту у приватних бесідах - "ви ж розумієте, що купуєте проблемне майно. От і думайте, як ті проблеми будете вирішувати".

Офіційно цього ніхто не каже. Бо насправді майно не є проблемним. Всі проблеми закінчились з моменту його арешту та реалізації на публічних торгах. І проблеми ті були у боржника. А завдання чиновників якраз у тому й полягає, щоб людина, яка купила те майно і оплатила таким чином чийсь борг, могла те майно швидко і безпроблемно зареєструвати. І володіти ним і розпоряджатися на свій розсуд.

Але тут чиновники чомусь думають, що їхня місія закінчилась. Дозвольте не погодитись. Якщо ви, нешановні, щось продаєте і дзвоните на увесь світ про свою чергові "перемоги" і "досягнення", то будьте ласкаві довести справу до кінця - зробити так, щоб новий власник міг тим майном володіти і розпоряджатися, як це гарантує законодавство України. А не втратити і гроші, і час, і здоров’я у чергах під вашими кабінетами.

Бо, коли чуєш бравурні спічі Павла Петренка чи його підлеглих, здається, що в Україні настав майже рай земний: майно боржників заарештовується, продається, а нещасні дітки, яким негідники-батьки не сплачують аліменти, враз робляться найщасливішими в світі. І все - завдяки міністерству юстиції. Насправді все трошечки не так. Точніше - не трошечки. Людина, про яку я наразі пишу, наприклад, зовсім не щаслива місяць оббивати пороги владних кабінетів, щоб реалізувати своє право на володіння майном. Ще більш "радий" покупці на "СЕТАМі" підприємець з Кропивницького, який придбав дві квартири в Києві і не може зареєструвати на них право власності. А чиновники міністерства ганяють його від одного кабінету до іншого. А про отримані від нього кілька мільйонів гривень уже ж встигли заявити, як про чергову "перемогу".

Ви, панове, зробіть одне з двох. Або зробіть так, щоб люди, які купили у вас майно, могли тим майном володіти, користуватись і розпоряджатись. Або чесно скажіть - "наша система електронних торгів - пил в очі західних партнерів і українців, чистої води обман. Не ведіться і не купуйте там нічого". Зрештою, ви хто - державний орган чи барига з чорного ринку?

Микола Сатпаєв


Теги статьи: ТоргиЕлектронні торги УкраїниПетренко ПавлоаукціонМінюстарешт майнамайноСЕТАМ

Дата и время 24 января 2019 г., 17:00     Просмотры Просмотров: 2229
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Антикорупційний суд зняв арешти з грошей сина Януковича
Корупція в Мін’юсті. Продовження
Предлагают снизить цены: как в Украине решили изменить правила продажи арестованного имущества

Суд залишив під арештом офіс на Володимирській біля опери, де Портнов є «молодшим партнером»
Кулеба подав декларацію: вказав квартири та 32 тисячі євро готівкою
Ляшко задекларував житло і землю під Києвом. Всі гроші зберігає в банку

Будинок і земля в Ялті, нерухомість в Донецьку і 3,7 млн гривень зарплати: декларація Тупицького
Мільйони на рахунках і квардоцикл: Ткаченко подав декларацію
Парламент розблокував велику приватизацію

АМПУ отдаст 8 млн гривен на ремонт понтонов в Измаильском порту
Навіщо Денис Малюська створює власний спецназ та чим будуть втихомирювати буйних засуджених
Як Департамент виконавчої служби Мін’юсту майно віджимає

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.092171