Ще близько 20 банків можуть стати банкрутами – експерт

Ще близько 20 банків можуть стати банкрутами – експерт
Ще близько 20 банків можуть стати банкрутами – експерт

Одноразовий збір з банків, який планує ввести Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, призведе до того, що близько двох десятків фінустанов не зможуть зробити ці відрахування і будуть визнані неплатоспроможними, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці голова Асоціації захисту прав вкладників Володимир Ларцев.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує стягнути одноразовий збір з українських банків, але в якому розмірі, у фонді ще не визначилися. Про це заявив заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик. За попередніми розрахунками фонду, близько 20 банків, заплативши такий збір, віддадуть останнє і стануть неплатоспроможними.

Докладніше про ситуацію в банківській системі радіостанція Голос Столиці поговорила з головою Асоціації захисту прав вкладників Володимиром Ларцевим.

Банки і так відраховують гроші у фонд, а тут ще й новий збір.

– Фонд за минулий рік отримав за рахунок вкладів з банків 3,2 мільярда гривень. Якщо мова йде про наміри отримати ще, то це ще 3 мільярди. Безумовно, це велика сума для банків, ці відрахування сильно вдарять по них, і фактично призведе до того, що близько 20 банків можуть виявитися неплатоспроможними. Але в той же час зрозуміло, що це робиться не від хорошого життя, а у зв’язку з поглибленням кризи та конфлікту на Донбасі. В принципі, цей захід логічний, тому що банки теж мають нести своє навантаження у зв’язку з такими форс-мажорними обставинами.

Звідки у вас дані про 3 мільярди?

– Про це в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» заявив директор-розпорядник фондуКостянтин Ворошулін.

З точки зору ФГВФО така ініціатива цілком виправдана, з точки зору банків і вкладників – незрозуміло, навіщо це робиться.

– Це робиться, оскільки кількість неплатоспроможних банків збільшується, а значить, збільшуються суми, передбачені для виплати вкладникам. Так, після виведення останнього банку необхідність виплати збільшилася ще на 5 мільярдів гривень. У той же час, в бюджеті передбачено лише 20 мільярдів гривень для поповнення Фонду гарантування вкладів. Ще можуть бути кредити від НБУ. Тобто, на мій погляд, це вимушений захід.

Але, врешті-решт, банки все одно перенесуть ці виплати на вкладників і позичальників.

– У якійсь мірі, напевно, так, але вони розподіляться більш плавним чином.

newsradio.com.ua

Дата и время 19 февраля 2015 г., 21:46     Просмотры Просмотров: 6994