АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 2°C
Днепр: 3°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Українські борги різко обвалилися

Українські борги різко обвалилися
Українські борги різко обвалилися

Ціни облігацій України з погашенням у 2017 році впала в середу на 5,75 цента - до рекордних 46,98 цента від доларового номіналу, що відповідає прибутковості в 48,79%, свідчать дані агентства Bloomberg. Про це передає UBR.

Погіршення кон’юнктури відбулося на тлі оголошеного виведення українських військ з Дебальцеве і побоювань інвесторів щодо посилення нестабільності в країні, пише агентство.

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку за підсумками торгів знизився до 29,70 грн./$1 з 27,20 грн., також оновивши історичний мінімум. Разом із тим, глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва заявила, що фундаментальні передумови для подальшої девальвації гривні відсутні, а зміни на ринку носять "поведінковий" характер.

Крім того, На цьому тижні Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті та рейтинг її єврооблігацій до "CC" з "CCC". Fitch відзначає, що нова програма з МВФ, про яку було оголошено 12 лютого, допоможе закрити дефіцит фінансування України, але реструктуризація боргу перед приватними кредиторами представляється все більш імовірною.

Загалом, міністерство фінансів України має намір приступити до переговорів з утримувачами боргових зобов’язань слідом за затвердженням нової програми МВФ його радою директорів, тобто в березні. Аналітики Goldman Sachs вважають, що Київ буде пропонувати як мінімум 5-річне продовження обігу паперів, термін погашення яких припадає на 2015-2019 роки, а також скорочення процентних виплат за купонами. Вони не виключають також скорочення основної суми боргу.

Крім, того, міжнародним інвесторам небайдуже участь Росії в очікуваній реструктуризації українських єврооблігацій, відзначають аналітики інвестиційного банку Nomura за підсумками зустрічей з інвесторами в Нью-Йорку. Інвестори переважно виявляють стурбованість щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні та майбутньої реструктуризації суверенних і квазісуверенних зобов’язань і менше – до макроекономічної ситуації. При цьому деякі з них серйозно вивчають юридичні наслідки ситуації, якщо російські єврооблігації будуть повністю погашені, а зобов’язання перед іншими інвесторами реструктуризовані.

"Це особливо стосується цінних паперів, погашення яких настає до погашення російських єврооблігацій. Деякі інвестори впевнені, що власники таких євробондів спробують затягнути переговори з розрахунку, що їхні цінні папери також будуть повністю погашені", - повідомляється в документі.

В цілому інвестори вважають, що майбутня реструктуризація українських єврооблігацій буде являти собою репрофайлінг умов з деяким зниженням купона по ним.

"Більш жорсткі умови можуть закрити Україні доступ до міжнародного боргового ринку", - наводить Nomura думку інвесторів.

Думки інвесторів щодо потенційних доходностей, з якими можна вийти з українських облігацій, розділилися внаслідок ризиків, пов’язаних з військовим конфліктом на сході країни і зниженням на цьому тлі апетиту до українських цінних паперів.

"Деякі інвестори вважають, що українські активи вельми привабливі на поточних цінових рівнях. Свої оцінки вони аргументують очікуваним осіданням прибутковості цінних паперів після реструктуризації до 10% річних і сильною підтримкою України з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ). Інші готові купувати українські цінні папери на більш низьких цінових рівнях - близько 45% номіналу, розраховуючи на вихід з єврооблігацій з прибутковістю близько 14% річних. Крім того, ряд інвесторів не виключає, що майбутня реструктуризація буде не єдиною", - повідомляється в огляді.

Що стосується внутрішньої політичної нестабільності в Україні, то в розмовах інвесторів помітна була їх висока інформованість щодо внутрішнього протистояння між президентом і прем’єром, відзначають експерти Nomura.

Раніше, Місія МВФ, що працювала в Києві з 12 січня по 11 лютого 2015 року, досягла угоди з владою України про програму розширеного фінансування EFF (Extended Fund Facility, EFF) обсягом SDR12,35 млрд (близько $ 17,5 млрд, або EUR15,5 млрд).

Враховуючи намір влади країни провести консультації з міжнародними кредиторами щодо підвищення стійкості суверенного боргу в середньостроковому періоді, МВФ оцінює загальний обсяг фінансової допомоги країні протягом чотирьох років на рівні $ 40 млрд.

Міністерства фінансів має намір приступити до переговорів з власниками суверенного боргу слідом за затвердженням нової програми МВФ його радою директорів.

Консультації будуть проводитися з усіма власниками суверенних зобов’язань, у тому числі російського позики на $ 3 млрд, з терміном погашення 20 грудня 2015. Крім зазначеної позики, в 2015 році також закінчується обіг єврооблігацій на $ 500 млн - 23 вересня і на EUR 600 млн - 13 жовтня.

Що стосується боргової ситуації в приватному секторі в Україні, то показник ролл-овера (рефінансування) приватного сектора за своїми зовнішніми зобов’язаннями в 2014 році впав до 86% в порівнянні з 97% в 2013 році і 112% в 2012 році, а в наступному році очікується подальше його зниження до 82%, прогнозує Національний банк Україна (НБУ). Нацбанк уточнив, що така динаміка обумовлена різким падінням ролл-овера реального сектора: зі 144% у 2012 році до 106% через рік і до 64% в минулому році.

У банківському секторі рефінансування зовнішніх зобов’язань, навпаки, в минулому році зросла до 92% з 87% роком раніше і 82% в 2012 році. На нинішній рік НБУ прогнозує ролл-овер за зовнішніми зобов’язаннями реального сектора на рівні 70%, банківського сектора - 91%.

У той же час, Нацбанк нагадує, що зовнішній борг банківського сектора на 1 жовтня минулого року становив $ 20500 млн, сектору держуправління і Нацбанку - $ 34,7 млрд, інших секторів економіки - $ 80700 млн. У тому числі обсяг короткострокового зовнішнього боргу становив $ 58600 млн, а без урахування торгових кредитів, левова частка яких припадає на реальний сектор, - $ 37,9 млрд.

Економіст


Теги статьи: ЭкономикаДолгиОблигации

Дата и время 21 февраля 2015 г., 12:16     Просмотры Просмотров: 2624
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.011647