АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 24°C
Днепр: 25°C
Одесса: 25°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 23°C
Львов: 23°C
Ужгород: 26°C
Луцк: 22°C
Ровно: 22°C

Друг Януковича суддя Верховного суду Татьков буде розглядати справу компанії Ахметова

Друг Януковича суддя Верховного суду Татьков буде розглядати справу компанії Ахметова
Друг Януковича суддя Верховного суду Татьков буде розглядати справу компанії Ахметова

Від новини про те, що скандально відомий суддя Віктор Татьков отримав за "автоматичним" розподілом у Вищому Господарському Суді справу по компанії Ахметова ДТЕК, мені, як тепер і вам, хотілось плакати і сміятися водночас.

Вищий господарський суд України у справі N910/11243/14 в лютому 2015 розглядає справу (Головуючий суддя Г.К. Прокопанич, суддя (доповідач) В.І. Татьков, суддя І.В. Алєєва), в якій ПАТ "ДТЕК "Дніпроенерго" програв в господарських судах першої та апеляційної інстанції. В цій справі ПАТ "ДТЕК "Дніпроенерго" намагалось під приводом начебто прострочення підрядника вийти з договірних відносин з чинним підрядником, а також стягнути вже перераховану підряднику оплату в розмірі 174 мільйонів гривень.

Однак притамуємо емоції. І подивимося з точки зору здорового глузду й моралі, чи може суддя Татьков судити цю справу, навіть якщо вона потрапила до нього за "автоматичним" розподілом?

В сюжеті Сергія Андрушка на Радіо "Свобода"Кому зараз належить Межигір’я" якраз йдеться про те, у яких теплих ділових стосунках перебував суддя Татьков із Януковичем – Татьков у списку дарувальників господарю Межигір’я (у списку зазначено, що Татьков подарував Януковичу статуетку Феміди, – дуже дотепно).

 


А цій статті Федора Онищука і Марії Жартовської у часописі "Новое время" промовиста інфографіка під назвою "Когда твой товарищ президент", в якій замість тисячі слів намальовано, який зиск у вигляді придбання (?) підприємств отримав Ринат Ахметов за часи президентства його "товариша" і обдарованого суддею Татьковим Віктора Януковича.


А тепер перенесемо схему з нашої хворої держави у здорову систему. Богдан Футей, українець за походженням, був суддею Верховного Суду США. Тому ж таки Сергієві Андрушкові ще для сюжету у "Вікна-Новини" на СТБ Богдан Футей розповідав, як у США суддя має бути на практиці БЕЗСТОРОННІМ ПРИ РОЗГЛЯДІ СПРАВ:"Цього літа я відпочивав на озері Мічіган на яхті. У своїй декларації про доходи і видатки я зазначив: чия була яхта, хто її заправляВ паливом, хто пригощав наїдками та напоями. Якщо би мені потрапила на розгляд справа з одним з тих, хто володів, заправляв чи пригощав на яхті, я публічно мав відмовитися від цієї справи, адже я не міг би бути справді БЕЗСТОРОННІМ".

 

Богдан Футей час від часу гостю в Україні, можливо, він зможе допомогти виписати норми до моралі українських суддів?

Не може суддя Татьков бути БЕЗСТОРОННІМ у справі компанії Ахметова ДТЕК з цієї причини:


Судова реформа в Україні ледь-ледь почалася. Згідно закону "Про відновлення довіри до судової системи" того ж Татькова скинули з посади голови Вищого Господарського Суду України. Але він продовжує там само працювати.

Не дивно, що Татьков був головою суду при Януковичеві. Адже суд (як і преса, до речі), є похідним від суспільства. Яке суспільство, такий і суд. При радянському тоталітарному суспільстві суд був елементом насильства. При корумпованому тотально суспільстві часів Януковича суд слугував захисту корупційних схем. Але суспільний запит в результаті Революції Гідності в Україні змінився – Татьков уже не в тренді, як людина міцно пов’язана з Януковичем і його поплічниками. На сто відсотків погоджуюся із головою Центру політико-правових реформ Ігорем Коліушком, що на Громадському радіо сказав: "Треба розуміти, за що йде ця війна. Путін напав на нас, щоби в Україні в жодному разі не почалися зміни, щоби не допустити реформ, не дозволити Україні стати успішною". Я би перефоразувала: Путін воює з нами за те, щоб в Україні і далі судили "Татькови".

Час висувати і формалізувати нові вимоги – кваліфікаційні вимоги до суддів. Вимоги бути суддям моральним настільки, щоби мати сили судити БЕЗСТОРОННЬО.

Справа ДТЕК в руках Татькова – це аморально. Які є пропозиції, щоби це припинити?

 

Наталя СОКОЛЕНКО


Теги статьи: ТатьковТатьков ВикторВиктор Татьков

Дата и время 23 февраля 2015 г., 19:38     Просмотры Просмотров: 4765
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Суд вернул Татькову 93 объекта недвижимости, отобранных АРМА
Беглый экс-глава Высшего хозсуда Татьков не смог оспорить арест своего имущества
«Слуга» Новиков помогает «Квазару» «кинуть» банк на 100 млн грн

Покушение на бизнесмена Соболева и «российский» след: почему Юсуп Абуев не мог быть организатором преступления
Заказчики убийства по мнению Соболева: Артур Емельянов, Виктор Татьков, Павел Малик при участии решалы Порошенко Грановского
«Емельянов, Татьков, Браславский, Малик»: Соболев назвал вероятных заказчиков покушения на него

Справа судді Татькова більше не підсудна антикорсуду
Після заочного арешту судді Татькова його соратниця вернулась в Україну і їй призначили заставу
Папки за 600 гривен: на что тратят бюджетные деньги в больнице «Феофания»

Антикорсуд заочно арестовал скандального судью времен Януковича
ВРП нарешті звільнила Татькова з посади судді Вищого госпсуду
ВСП отказал в заочном аресте экс-главы Высшего хозсуда Татькова

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.027955