АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 12°C
Днепр: 16°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 12°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 16°C
Ровно: 16°C

Робота з повернення активів Януковича фактично не ведеться. ІНФОГРАФІКА

Робота з повернення активів Януковича фактично не ведеться. ІНФОГРАФІКА
Робота з повернення активів Януковича фактично не ведеться. ІНФОГРАФІКА

Юристи Центру «Трансперенсі Інтернешнл - Р» за підтримки українського відділення Transparency International підготували детальний аналіз процесу повернення активів екс-президента України Віктора Януковича і його найближчого оточення.
 
Рік тому, 22 лютого 2014 року, Віктор Янукович залишив Україну в розпал політичної кризи. Одним з основних завдань нової влади країни стало залучення до відповідальності екс-президента і його оточення, а також повернення активів, отриманих корупційним шляхом, які знаходяться в Україні та за її межами.
 
Незважаючи на наявність міжнародних правових інструментів для розшуку та екстрадиції з Росії Віктора Януковича та інших колишніх посадових осіб України, підозрюваних у скоєнні злочинів, до недавнього часу вони не розшукувалися ні в Росії, ні в країнах СНД, ні в інших країнах.
 
У доповіді «Рік потому після падіння режиму Януковича: юридичний аналіз повернення активів», підготовленому юристами Антикорупційного центру «Трансперенсі Інтернешнл - Р» за підтримки українського відділення Transparency International, описується:

а) виконання положень міжнародних конвенцій, які зачіпають боротьбу з транскордонною злочинністю, а також українського антикорупційного законодавства (прийнятого як до, так і після лютого 2014), в частині що стосується повернення доходів;

б) історія переслідування екс-президента України та інших високопоставлених осіб, звинувачених у привласненні державних коштів та порушенні прав людини (а також членів їх сімей).
 
На думку авторів доповіді, значна частина майна, фактично належить Януковичу та іншим фігурантам українських корупційних справ, оформлена на третіх або підставних осіб, тому визначення приналежності розшукуваного майна пов’язане з труднощами.
 
У доповіді наводиться виявлена схема офшорів і підставних компаній, через які члени сім’ї Віктора Януковича і його найближче оточення виводили з країни значні кошти.
 
Експерти дійшли висновку, що розслідуванням корупційних злочинів сім’ї Віктора Януковича і його найближчого оточення, а також заморожуванням активів і арештом майна займалися лише влади країн Європейського Союзу. Роль українських і російських представників влади у даному процесі була мінімальною.
 
Експерти висловлюють побоювання, що через рік всі активи Януковича та його наближених можуть бути повернуті колишнім власникам.
 
При підготовці дослідження використовувалися матеріали українських та російських засобів масової інформації, дані «Спарк-Інтерфакс», українського «Інформаційно-ресурсного центру», сайту Rubakhin.org та інших відкритих джерел інформації.

 

 

Для збільшення натисніть на зобріження

 

Теги статьи: Янукович

Дата и время 24 февраля 2015 г., 13:20     Просмотры Просмотров: 1811
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

РФ приняла решение вводить войска в Крым еще до получения письма Януковича
Задержание соратника Саакашвили: экс-президент нашел виновных
Рукоруб или три цитаты про "отрубание рук" от президентов

Под Харьковом нашли тело известного узника режима Януковича
Янукович боится даже адвокатов, отгородился забором с КПП
Налоговик, кошмаривший интернет-бизнес при Януковиче, собирается возглавить отдел контрабанды в ГФС — СМИ

Гордон заткнул рот министру Гройсмана: какая пенсия была при «злочинной владе» Януковича?
Саакашвили к Порошенко: если ты не выполнишь эти 4 требования пойдешь в отставку
Янукович так и не встретился с защитником – спикер

Луценко "сливает" дело о госизмене Януковича в суде – эксперт
Забрать конфету у Курченко: Как запоздало рушится империя младоолигарха
З Порошенка роблять Януковича

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.069632