АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 25°C
Днепр: 27°C
Одесса: 30°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 25°C
Львов: 24°C
Ужгород: 26°C
Луцк: 25°C
Ровно: 25°C

Робота з повернення активів Януковича фактично не ведеться. ІНФОГРАФІКА

Робота з повернення активів Януковича фактично не ведеться. ІНФОГРАФІКА
Робота з повернення активів Януковича фактично не ведеться. ІНФОГРАФІКА

Юристи Центру «Трансперенсі Інтернешнл - Р» за підтримки українського відділення Transparency International підготували детальний аналіз процесу повернення активів екс-президента України Віктора Януковича і його найближчого оточення.
 
Рік тому, 22 лютого 2014 року, Віктор Янукович залишив Україну в розпал політичної кризи. Одним з основних завдань нової влади країни стало залучення до відповідальності екс-президента і його оточення, а також повернення активів, отриманих корупційним шляхом, які знаходяться в Україні та за її межами.
 
Незважаючи на наявність міжнародних правових інструментів для розшуку та екстрадиції з Росії Віктора Януковича та інших колишніх посадових осіб України, підозрюваних у скоєнні злочинів, до недавнього часу вони не розшукувалися ні в Росії, ні в країнах СНД, ні в інших країнах.
 
У доповіді «Рік потому після падіння режиму Януковича: юридичний аналіз повернення активів», підготовленому юристами Антикорупційного центру «Трансперенсі Інтернешнл - Р» за підтримки українського відділення Transparency International, описується:

а) виконання положень міжнародних конвенцій, які зачіпають боротьбу з транскордонною злочинністю, а також українського антикорупційного законодавства (прийнятого як до, так і після лютого 2014), в частині що стосується повернення доходів;

б) історія переслідування екс-президента України та інших високопоставлених осіб, звинувачених у привласненні державних коштів та порушенні прав людини (а також членів їх сімей).
 
На думку авторів доповіді, значна частина майна, фактично належить Януковичу та іншим фігурантам українських корупційних справ, оформлена на третіх або підставних осіб, тому визначення приналежності розшукуваного майна пов’язане з труднощами.
 
У доповіді наводиться виявлена схема офшорів і підставних компаній, через які члени сім’ї Віктора Януковича і його найближче оточення виводили з країни значні кошти.
 
Експерти дійшли висновку, що розслідуванням корупційних злочинів сім’ї Віктора Януковича і його найближчого оточення, а також заморожуванням активів і арештом майна займалися лише влади країн Європейського Союзу. Роль українських і російських представників влади у даному процесі була мінімальною.
 
Експерти висловлюють побоювання, що через рік всі активи Януковича та його наближених можуть бути повернуті колишнім власникам.
 
При підготовці дослідження використовувалися матеріали українських та російських засобів масової інформації, дані «Спарк-Інтерфакс», українського «Інформаційно-ресурсного центру», сайту Rubakhin.org та інших відкритих джерел інформації.

 

 

Для збільшення натисніть на зобріження

 

Теги статьи: Янукович

Дата и время 24 февраля 2015 г., 13:20     Просмотры Просмотров: 2044
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Экс-соратница Януковича поразила сеть новым имиджем
Янукович хочет, чтобы Луценко публично извинился за обвинения в краже $40 млрд
Украинский экс-министр стал беженцем в Беларуси

Производитель миномета "Молот" должен бывшему банку Януковича более 100 миллионов
Павел Фукс отстроил газодобывающий бизнес «Семьи»
Як справи у Фірташа напередодні українських виборів?

Экс-глава охраны Януковича: В письме к Путину экс-президент просил о консультацях по поводу миротворческой миссии
Бывший начальник охраны рассказал, как Россия спасла Януковича
Блокировали кортеж: экс-охранник Януковича рассказал как "хотели убить" его босса

Война Луценко с Горбатюком: Повлияют ли изменения в ГПУ на расследование дел Майдана
Добычу углеводородов на Полтавщине отдали компаниям Фукса
Зачем Максиму Ефимову наследие Януковича

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.073488