АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 4°C
Днепр: 6°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 1°C

Директор державного підприємства протягом 27 років наживає статки на дерибані землі для іноземних посольств

Директор державного підприємства протягом 27 років наживає статки на дерибані землі для іноземних посольств
Директор державного підприємства протягом 27 років наживає статки на дерибані землі для іноземних посольств

Безкоштовна земля у центрі столиці – мрія для будь-якого будівельника. У Києві мрії збуваються : у самісінькому серці України нарізають народну власність під "дипломатичним прикриттям".

Земля для будівництва – безкоштовно і без обмежень! Сірий "девелопмент" під дипломатичним прикриттям. Сотні втрачених гектарів. Скільки можна заробити на безкоштовній землі?

Мова піде про Державне підприємство "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв", скорочено ГДІП. Звичайне держпідприємство за своїм бажанням може отримати будь-яку земельну ділянку будь-де у столиці. Колись ГДІП був комунальним підприємством, згодом місто Київ подарувало його державі. З початку дев’яностих воно отримує безкоштовно землі по всій столиці, формально, під будівництво посольств. Усі ці роки ГДІП очолює одна й та сама людина – Павло Олександрович Кривонос. 

Про розкішне життя Павла Кривоноса керівника ДП «ГДІП» красномовно висвітлюється в 139-ому випуску програми Слідство.Інфо від 26.07.2017р. — «Мільйонер з нетрів». Де між іншим розповідається про те, що керівник ДП «ГДІП», за умови погодження з Державним управлінням справами, підписував інвестиційні договори на відносно справедливих та прозорих умовах. Але потім, через деякий час після підписання, за власної ініціативи особисто підписував з інвесторами додаткові угоди до інвестиційних договорів, зменшуючи отримувану державою частку в договорі, по яких державне підприємство за надані приватним інвесторам земельні ділянки, які між іншим призначались для розміщення іноземних представництв, отримувало від такого пов’язаного з Кривоносом інвестора в декілька разів менший від ринкового відсоток площ або відсоток від оціночної вартості будівництва, а громада міста Києва взагалі не отримувала жодної копійки за виділену земельну ділянку. Після завершення будівництва і підписання керівником ДП «ГДІП» документів необхідних для введення цих об’єктів в експлуатацію, керівник ДП «ГДІП» або члени його родини ставали власниками нерухомості, недоотриманої державою згідно інвестиційних договорів, на таких об’єктах. Фактично по всім об’єктам нерухомості, які знаходяться у власності генерального директора ДП «ГДІП» Кривоноса Павла Олександровича або членів його родини і про які згадується у журналістському розслідуванні Слідство.Інфо №139 від 26.07.2017 р. про розкішне життя Павла Кривоноса, ДП «ГДІП» виступав у якості замовника будівництва або реконструкції, а керівник ДП «ГДІП» підписував відповідні договори та додаткові угоди на завідомо невигідних для держави умовах. Також у вказаному вище випускупрограми Слідство.Інфо, Павло Кривонос особисто підтверджує про пріоритетне укладання чисельних багатомільйонних договорів з своїм близьким другом, одним із співзасновників компанії ТОВ “Міськбудінвест”, (правонаступником ТОВ “Виробнича фірма “Агропромсервіс-А”) Володимиром Дроботом, який протягом двох років працював у Кривоноса радником. В статтях: «Дроботу дали розпиляти 6 мільйонів на реконструкції бази відпочинку на Трухановому острові» та «Столична структура розбазарила землі та приміщення диппредствництв» – вказано лише декілька з таких багаточисельних прикладів, які є незаперечним фактом «реального конфлікту інтересів» (абзац 13 п.1 ст.1 та ст.28 ЗУ «Про запобігання корупції»).

З початку дев’яностих років на земельні ділянки, які Київська міська рада безкоштовно надає Генеральній дирекції для розміщення іноземних представництв, Павло Кривонос укладає інвестиційні договори з своїми друзями інвесторами-забудовниками і реалізує комерційні житлові будівельні проекти. Про це більш детально у відео виступі депутата Київської міської ради Ольги Балицькой та в статті 24 каналу «Резиденції послів, гольф-клуби для дипломатів: хто стоїть за розкраданням столичної землі» .

Так само, зокрема, відбувається і з Гоголівською, 44-46. Рішенням КМР від 27.05.2004 № 281-2/1491 земельна ділянка площею 0,2181 га на вул. Гоголівській, 44-46 надана в постійне  користування КП «ГДІП» для будівництва, експлуатації і обслуговування готельно-житлового комплексу «Дипломат». Але Павло Кривонос, як і в інших подібних випадках, вирішив використати земельну ділянку по своєму. Він уклав інвестиційну угоду із своїм другом інвестором-забудовником Володимиром Дроботом і тепер вони будують там житловий будинок для подальшого розпродажу квартир. Оскільки ця земельна ділянка в центрі містаринковою вартістю в десятки мільйонів гривень, як і багато інших, була відведена для розміщення іноземних представництв, громада міста Києва не отримала за неї жодної копійки.

Подібна ситуація і з будівництвом, що відбувається на земельній ділянці на бульварі Дружби народів, 13-а, яка також виділялась для іноземних дипломатів. Про це більш детально в статтях: «Тесть депутата Київради зведе висотку на ділянці, яку безкоштовно виділяли для резиденції Посольства США» та «Через Київське будівництво може спалахнути дипломатичний скандал», а також «Вместо диппредставительства на Дружбы народов незаконно строят ЖК и продают там квартиры».

Земля в урочищі «Оболонь» теж виділялася за «схемою», приправленою соусом дипломатії. Про це більш детально в статті: «Дипломатичний дерибан: як у Києві замість зони відпочинку для дипломатів будують котеджі».

Всі ці схеми, по дерибану землі для дипломатів іноземних держав, були б не можливі без сприяння та кришування з Адміністрації президента, в якій й досі знаходиться кабінет екс керівника Державного управління справами (ДУС) депутата БПП Сергія Березенка. Який навіть після обрання депутатом, продовжує і надалі з кабінету в Адміністрації президента Порошенка «доїти» державні підприємства підпорядковані ДУС і звісно не упускає можливості використання, такої продуктивної і легко контрольованої «дійної корови», як керівник ДП «ГДІП» Павло Кривонос. Досвід, щодо оборудок з земельними ділянками, Сергій Березенко здобув, ще працюючи в земельній комісії Київради. Тому він добре знає, як разом з Павлом Кривоносом, «краще» використовувати земельні ділянки, які призначались для іноземних представництв.

Також звертаємо увагу на щорічну декларацію Кривоноса Павла Олександровича за 2017 рік, в якій вказана лише незначна частина надбаного чиновником майна за 25 років на посаді, у тому числі отриманого від забудовників за рахунок дерибану земель для іноземних дипломатів. Кривонос П.О. є посадовою особою юридичної особи публічного права та займає посаду генерального директора Державного підприємства "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв". Варто зазначити, що дана посада відповідно до переліку, затвердженого Національним агентством з питань запобігання корупції, належить до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків.

Сукупна вартість всього майна, задекларованого Кривоносом Павлом Олександровичем в щорічній декларації за 2017 рік становить близько 5 500 000 $, або 148 500 000 грн. При цьому річна заробітна плата чиновника становить 1 712 461 грн., а сукупний річний дохід сім’ї з урахуванням заробітної плати дружини, дивідендів, пенсії, подарунків та доходу від надання майна в оренду становить 2 388 770  грн. Таким чином вартість задекларованого майна перевищує розмір річного доходу сім’ї декларанта в 62 рази.

Вже 27 років – генеральний директор державного підприємства безкарно наживає статки на дерибані землі, безкоштовно відведеної Київрадою для іноземних посольств, руйнуючи дипломатичний імідж України в очах послів іноземних країн.  27 років –  правоохоронні органи та органи державної влади його покривають. Можливо прийшов час це припинити??? 

Автор: Дмитро Кривонос 


Теги статьи: незаконне збагаченняБерезенко СергейЗемельні аферидерибанКорупціяГенеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (ГДІП)ЗемляКривонос Павел

Дата и время 15 марта 2019 г., 12:35     Просмотры Просмотров: 6876
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Свободівський корупціонер та бурштиновий магнат Дмитро Кащук видаляє з Гугл згадки про свої злочини
НАБУ закрило справу проти Льовочкіна
Журналисты Bihus.Info раскрыли «сетку» по скупке голосов для Порошенко: названы имена

Депутати планують віддати посіпаці Іванчука елітні мисливські угіддя під Києвом
Коломойский вывел более 300 га одесской земли из залога в “Приватбанке”
Суд у Бразилії звільнив з-під варти колишнього президента, якого звинувачують у хабарництві

Березенко собирается судиться с Гриценко за честь и достоинство
Стоимость аренды сельскохозяйственной земли может вырасти впятеро, - Порошенко
Активісти розгромили незаконне будівництво в столиці

Поліція знайшла банківський сейф, де чиновники Мінекології зберігали хабарі
С кем вы, мистер Аваков?
Співробітникам СБУ, яких підозрюють у вимаганні $120 тис., призначили невеликі застави

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.098578