АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Сугоняко: 90% проблем гривні – це безграмотність НБУ і спекуляції

Сугоняко: 90% проблем гривні – це безграмотність НБУ і спекуляції
Сугоняко: 90% проблем гривні – це безграмотність НБУ і спекуляції

Про це сьогодні у коментарі ІА ZIK заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

«Я на війну списую не більш як 10-15% наших проблем. Решта – це те, до чого нас довели наші керманичі. Януковичі тримали стабільну гривню, збільшуючи борги і спалюючи валютні резерви. Я втомився тоді говорити про те, що ми будемо розплачуватися за цю видимість доброго життя в умовах, коли ми дуже погано працювали. Уже майже 40 місяців у нас падіння промислового виробництва і ніхто на це не звертав уваги. Сьогодні ми вигрібаємо ту політику. Плюс до цього додається абсолютно безграмотна і принизлива для народу політика з боку сьогоднішнього економічного блоку уряду і Нацбанку. Нині ми вигрібаємо небажання творити свою українську економіку, бажання позичати, позичати і позичати», – наголошує він.

Оголошені вчора заходи Нацбанку для стабілізації ситуації на валютному ринку Олександр Сугоняко вважає, скоріше, рефлекторними рухами: «Ця спроба утруднити імпорт, безумовно, вдасться на якийсь час. Але замість того, щоб робити це рефлекторно, треба було розбиратися з імпортом раніше. Якщо у вас немає валюти, то залишіть тільки той імпорт, який називається критичним, а решту все припиніть. Але мало припинити імпорт – паралельно потрібно запускати виробництво українських товарів, які б замінили імпортні. Але нічого не зроблено за весь цей рік. Усе, що робиться зараз, – це все шарпанина».

Але, додає він, це комусь вигідно. За його словами, останній рік – це рік спекуляцій на валютному ринку, коли конкретні люди там по-крупному заробляють. А заробляють ті, хто «знає, який курс сьогодні і який буде завтра».

На думку Олександра Сугоняка, карколомне падіння курсу гривні є наслідком чотирьох факторів: «Це надзвичайно поганий стан платіжного балансу. Це проблеми з виконанням бюджету, з його дефіцитом і необхідністю друкування грошей, що, відповідно, тягне за собою інфляцію. Це падіння промислового виробництва і взагалі падіння економіки. І четверта причина – негативні очікування, щоб зняти які, треба елементарно дати програму виходу із кризи. А її немає, вони говорять про якісь реформи, які по суті означають виконання вимог МВФ. Тобто за жодним з напрямків нічого владою не робиться. Реально те, що написано в коаліційній угоді, – це маразматичні речі, направлені на те, щоб зупинити виробництво і знищити українські банки. Чим вони там займаються і в тому числі весь парламент, який ми обрали зовсім недавно? Ясно, що за таких умов зупинити падіння гривні просто не вдасться».

Відповідаючи на питання про падіння національних валют в інших пострадянських республіках – таких як Білорусь, Молдова та Грузія, Сугоняко зазначив, що треба дивитися конкретно по кожній країні, однак зрозуміло, що ця ситуація пов’язана з Росією.

«Ясно, що в Росії з’явилися проблеми у зв’язку з економічними санкціями і з падінням цін на нафту, що спричинило падіння виробництва і девальвацію рубля. Тому природно, що для того, аби покращити свою ситуацію із платіжним балансом з Росією, ці країни змушені девальвувати свої валюти. Інакше їм буде невигідно експортувати свою продукцію в Росію. А якщо говорити про Азербайджан, то їх девальвація пов’язана з падінням цін на нафту і з намаганням так само утримати свої експортні позиції. Тобто це все нормальна економічна політика керівництва цих країн», – додав він.

Нагадаємо, вчора, 23 лютого, Національний банк України (НБУ) заборонивбанкам видавати гривневі кредити для купівлі валюти. Також НБУ вирішивзаборонити валютні платежі на суму понад 500 тисяч доларів без наявності підтвердженого іноземним банком з інвестиційним класом акредитива.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що НБУ має у своєму розпорядженні додатковий інструментарій для стабілізації ситуації на валютному ринку на той випадок, якщо вжиті сьогодні регулятором обмеження не дадуть очікуваного результату.

Тим часом падіння гривні активно обговорюють у соцмережах, зокрема, говорять про необхідність термінового засідання РНБО щодо валютного курсу.

«Та є один кондитер, тримач власних цінних паперів у фонді, який Гонтарева раніше очолювала. Але насправді на валютному курсі заробляють усі впливові олігархи. Достатньо подивитися на список банків, яким виділять т. зв. «рефінансування». У перших рядах «Приват» (відомо чий), «Дельта банк» (Хорошковський-Кремль). Це тільки частина списку.

Що буде далі?.. Хтось помиратиме з голоду і від неможливості оплатити лікування. Хтось на війні. Хтось буде жирувати, імітуючи державну владу в країні, яку розкрадає. А найспритніші будуть продовжувати красти, перебуваючи вже за межами країни», – пише Kostiantyn Stupak.

«Справа не в Гонтаревій і не в НБУ. Точніше, не в них одних. Справа навіть не в інфляції. Вона лише наслідок. НБУ легко міг би тримати курс гривні на будь-якому курсі, якби в нас був збалансований Держбюджет. А діра в бюджеті примушує друкувати гривню для виплат пенсій, зарплат бюджетникам, соціальних виплат. Відповідно, ця гривня і приходить на валютний ринок. Легко можна повернутися до курсу 10 грн за долар, але тоді треба вилучити з обігу 2/3 грошової маси. А чим забезпечити соціальні виплати? Тому інфляція лише наслідок відсутності економічних реформ. А вина Гонтаревої в тому, що вона не вимагає скорочення витрат Держбюджету і займається рефінансуванням комерційних банків. А це рефінансування зразу потрапляє на валютний ринок, а не на кредитування економіки. Під 30% реальний сектор не може кредитуватися», – зазначає Яромир Самагальський.

Юрій Луценко пише, що не варто перебільшувати значення особи на посаді: «При скороченні промвиробництва на 20% (що залишилося під окупацією), при щомісячному друку мільярдів гривень на соціальні потреби уряду (діра в бюджеті – 30%), при масовому неповерненні раніше виданого рефінансу (109 млрд грн) – гривню не втримав би і Гудвін».

«І справді питання не в Гонтаревій, хоча до неї питання є. Справа в тому, що направлення політики на «прихватизацію» всього і вся. Згідно з цією лінією і діє Гонтарева. Гривня крутиться тільки в своїх кулуарно визначених банках, на ринок вона виплескується тільки як спекулятивна, для того, щоб змінити власників власності (каламбур). А народ хай виживає, як може, йому бути власником за ознакою не потрібно. Але до якого ступеня зубожіння дійшла країна за такою політикою і де кінець? А кінця не буде, бо звірі, якими стала більшість олігархів, уже ніколи не стануть людьми. І якщо люди хочуть вгамувати звірів, то потрібно і діяти відповідно», – стверджує Gena Romankov.

http://zik.ua


Теги статьи: Нацбанк

Дата и время 25 февраля 2015 г., 10:26     Просмотры Просмотров: 5817
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 октября 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.909511