АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 11°C
Днепр: 10°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 10°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 6°C
Ровно: 5°C

100 784 імен: створена енциклопедія українських політиків

100 784 імен: створена енциклопедія українських політиків
100 784 імен: створена енциклопедія українських політиків

Напередодні президентських та парламентських виборів Громадський рух ЧЕСНО презентував онлайн-ресурс PolitHub, де міститься інформація про 100 784 політиків.

Про проект на презентації поінформувала координатор руху ЧЕСНО Віта Думанська.

"Ми 8 років збирали інформацію про політиків, це дало нам можливість створити своєрідну енциклопедію української політики PolitHub. Там міститься інформація про понад 100 тисяч політиків. Політиком ми вважаємо будь-кого, хто хоч один раз кандидувався. Також міститься інформація про понад 300 партій, які працюють в Україні. Є також спеціальний модуль з кандидатами у Президенти, інформація про всіх 44 кандидатів", - зазначила Думанська. 

Вона повідомила, що на ресурсі подаються не тільки біографії політиків, а більш розширені фактичні відомості про них, наприклад, членство в партіях за час політичної кар’єри, базовий аналіз декларацій, відомості про їх діяльність в статусі народних депутатів, в тому числі і такі факти, як відвідування засідань, "кнопкодавство", "гречкосійство" тощо. Також оприлюднена базова інформація щодо політичних програм кандидатів у Президенти і політиків.

"Ми створили цей інструмент, який базово дозволяє порівняти кандидатів... За однаковими критеріями виборець може порівняти, яким чином, хто кращий, хто гірший, чия позиція більше йому до вподоби", - сказала Думанська.

Як додала на брифінгу адвокасі-менеджер ГО "Центр UA" Олександра Кузіва, інформація збиралася в тому числі й на основі резонансних антикорупційних розслідувань проекту "Наші гроші", "Схеми", "Бігус-інфо". Інформація про те, чи фігурував політик в якихось розслідуваннях, подана в зведеній базі даних. Окрім цього, оприлюднені показники відвідуваності політиками пленарних сесій чи засідань комітетів Верховної Ради - не тільки прогули, але й позитивні приклади, зазначила вона.

За словам розробників, користувачі порталу можуть порівняти обраних кандидатів за принципом порівняння товарів в інтернет-магазині - для цього треба натиснути кнопку "порівняти" біля обраних (на сайті) кандидатів і співставити інформацію про них.

Стосовно кандидатів у Президенти це можна зробити відносно 39 осіб, оскільки кілька кандидатів зняли свої кандидатури.

Також Думанська нагадала, що кандидати в Президенти мають звітувати про те, хто і в якій сумі профінансував їхню передвиборчу кампанію і на що саме були витрачені ці кошти. Ця інформація буде візуалізована на сайті 29 березня.

"Ми це робимо для того, що фінансова прозорість кандидатів стала ще одним фактором електорального вибору... Дуже важливо розуміти, хто фінансує кампанію", - підкреслила Думанська.

Всього в базі PolitHub інфомація про 100 784 політика, 343 партії, також є інформація про 123 фігурантів корупційних схем, про найбільших прогульників у Верховній Раді, інформація про депутатів, що відзначилися голосуванням чужими картками, депутатів, стосовно яких було зафіксовано підкуп виборців, так зване "грічкосійство".

За словами розробників проекту, фінансування та підтримка здійснювалися багатьма донорами, серед яких Єврокомісія, ПРООН, фонд "Відродження".


Теги статьи: выборы в УкраинеВибориПолітика

Дата и время 18 марта 2019 г., 19:55     Просмотры Просмотров: 647
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Зеленский победил во всех регионах Украины, кроме Львовской области. Инфографика
Рада намерена согласовать с Зеленским дату инаугурации, - Парубий
Я бы сам за себя не проголосовал - Порошенко

Через год, так через год: Порошенко пообещал вернуться на Банковую
Шоумен: если увидите хотя бы один портрет Зеленского в кабинете чиновника – знайте, с ним система тоже «договорилась»
Коломойский сообщил, когда вернется в Украину

Первые 100 дней президентства: раскрыты планы Зеленского
Гелетею не подобається ідея з переносом АП в інше місце
Жоден із моральних авторитетів не підтримав Зеленського, і це має насторожити, – Княжицький

У Зеленского озвучили позицию президента по языковому закону
Порошенко возглавит партийный список на выборах в Раду — СМИ
Грибаускайте: Литва продолжит свою поддержку украинского народа

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.081785