АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 7°C
Днепр: 9°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 5°C
Сумы: 5°C
Львов: 8°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 8°C
Ровно: 6°C

Скандал: Змінивши ім’я з lentainform.com на idealmedia.io проросійська інформаційна система підтвердила свою залежність від Кремля

Скандал: Змінивши ім’я з lentainform.com на idealmedia.io проросійська інформаційна система підтвердила свою залежність від Кремля
Скандал: Змінивши ім’я з lentainform.com на idealmedia.io проросійська інформаційна система підтвердила свою залежність від Кремля

Нещодавно в українських ЗМІ пролунав скандал з викриттям фактичного захоплення українського інтернет-простору глобальною міжнародною, а по суті - російською інформаційною системою МІРС.

Рупор Кремля на провідних українських сайтах

Зокрема, журналісти ряду видань розкрили спосіб і деталі захоплення тизерною мережею рекомендованого контенту lentainform.com  українського стратегічного інформаційного простору за допомогою інформерів для обміну трафіком на топ-сайтах. За даними експертів, можливе охоплення аудиторії може становити до 10 млн людей!

Див. Lentainform.com - секретна зброя Кремля

Численні скріншоти наочно демонстрували, як Лентаінформ не соромилася розпалювати ненависть і обливати брудом все позитивне українське, ганьбила Томос, принижувала полонених моряків, залякувала голодом без Росії-матінки. А крім того, пачками транслювала проросійські фейки і відправляла читачів прямо на пропагандистські ресурси, типу «раша тудей», де їм промивали мізки кремлівські пропагандисти штибу Кисельова. Тим дивовижніше, що Лентаінформ не потрапила під перші дві хвилі заблокованих антиукраїнських інтернет-ресурсів, що наводить на думку про дуже впливовий дах всередині України.

Див. Робота Лентаінформ в Україні: троянський кінь Путіна або вигідна рекламна система?

Коли на прес-конференції в «Укрінформі» куратора інформаційної безпеки, заступника міністра інформації Золотухіна безпосередньо запитали, що відбувається, і чому ворожий рупор відкрито і вільно віщає на десятках вітчизняних топ-ресурсах, чиновник пообіцяв розібратися з цим і вжити заходів.

 

Див. Замминистра информации Золотухин пообещал разобраться с системой распространения кремлевских фейков, охватившей 8 млн украинцев

Разом з тим, ряд ЗМІ та ГО направили у відповідні інстанції запити з вимогою дати оцінку факту цілеспрямованого поширення в українському інформаційному полі антиукраїнської пропаганди. Наразі відомо, що експерти Мінінформації і СБУ проводять розслідування щодо виявлених фактів загрози національній безпеці.

Рокіровочка в стилі Вовочки

Очевидно, коли запахло смаженим, а погасити скандал не вдалося, і замаячила реальна загроза потрапляння в бан провайдерів, власники Лентаінформ  вирішили «всіх переграти» і зробити «рокіровочку», як там прийнято у їх великого кремлівського володаря.

В результаті, замість lentainform.com на українському інформаційному просторі тепер маячить новий гравець - тизерна мережа idealmedia.io. А що - дуже мудре рішення проблеми! Ім’я ладне, в скандалах не замішане, репутація чиста - причепитися ні до чого. Тільки ось шило на мило як не міняй, а промосковська суть, а з нею і ймовірні наміри по розхитуванню і дестабілізації ситуації в Україні, нікуди не зникли.

І незрозуміло взагалі, навіщо і для кого був розіграний весь цей цирк зі зміною назви?

Щоб заплутати СБУ і експертів з інформаційної безпеки і обійти майбутній БАН? Мовляв, то були ВОНИ, а це вже МИ - інші, білі і пухнасті, і чіпати нас не можна!

Коротше, втомившись зачищати інформаційний простір від матеріалів викриваючих їх діяльність, коли сайтам пропонували гроші за зняття неугодних матеріалів, бенефіціари «Лентаінформ» вирішили змінити ім’я.

Див. Кремлівська система Лентаінформ зачищає інформацію про свої антиукраїнські провокації і пропонує сайтам тисячі доларів

Під виглядом Гюльчатай все той же злий Абдулла

Тільки ось заплутати зміною імені можна хіба що найдурніших ідіотів, яких в українських спецслужбах, ми сподіваємося, не спостерігається. Всі інші, хто здатний скласти два плюс два і розрізняти прості логічні ланцюги, на таку туфту НЕ купляться.

 

По-перше, практично ідентична структура обох «Стрічок», партнерська адмінка, та й список цих самих партнерів - теж практично ідентичні. По-друге, якщо простежити шляхи реєстрації доменів і власних імен, то всі нитки знову ж приводять до власників і бенефіціарів Мірс і Маркетгід - Віктора Ремші, Олега Шкота і Станіслава Телятникова. (Див. Додаток в кінці)

А те, що lentainform.com, яка керує потужними інформаційними потоками в самій Росії, безпосередньо і жорстко контролюється ФСБ - це навіть не факт, а елементарне розуміння реалій сучасної Росії. Сама «Лентаінформ»  нікуди не зникла – вона й зараз покриває своїм пильним оком усе СНД.

У зв’язку з цим цікаво, як «Лентаінформ» пояснювала зміну зовнішніх декорацій своїм українським партнерам, особливо провідним сайтам ТОП-Укрнета? Мовляв, хлопці, у нас з нагоди весни, невеликий «ренеймінг» і ребрендинг. Ну не будуть же справді вони слати депеші в стилі «нас розкрили, міняємо явочну квартиру!». Зате можна не сумніватися, що в зв’язку з викриттям неприємні запитання у партнерів до Лентиінформ з’явилися. І звучали вони приблизно так «Хлопці, спасибі вам, звичайно, за трафік і розширення читацької аудиторії, але чому у вас кожна друга новина через пару кліків на «раша тудей» веде? І чому ваша «стрічка» - антиукраїнська по суті, ви що, правда на ФСБ працюєте - нам з СБУ дзвонять, цікавляться».

 

Як би там не було, треба відзначити, що смажених політичних новин в idealmedia.io стало на порядок менше, ніж було у його попередника lentainform.com, і відвертих пропагандистських закидонів типу «слава Путіну, мочи бандер» практично не стало... Хоча, навчи цигана НЕ красти коней, ага. Антиукраїнську сутність господарів, і керуючих «Лентаінформ» та «Ідеалмедіа» не сховаєш. Час від часу роги, копита і диявольський хвіст зрадницьки вириваються із під плаща благопристойності.

Як ось нещодавно, коли читачам 5-го каналу, Радіо Свободи і іншим українським сайтам, через інформери idealmedia.io на блюдечку видали висер Кисельова про Донбас. Мовляв, хочете миру і деокупації Донбасу? Навіть не мрійте -  коли вас, хохлів, захопимо, тоді і мир настане.

 

Зрада і бізнес - поняття різні

Найбільше пригнічує те, що серед партнерів lentainform.com, а тепер  idealmedia.io є багато популярних українських порталів. Можна було б зрозуміти, якби з lentainform.com, а тепер idealmedia.io, співпрацювали сайти компаній і партій з явною проросійською орієнтацією, типу Оппоблока і 112 каналу або News one.

Однак навіть пропрезидентський 5-й канал, або явно вільна від прокремлівських симпатій Радіо Свобода, теж розмістили на видному місці цілу лінійку інформерів кремлівського агента.

 

Вражає те, що такі поважні сайти настільки халатно ставляться до власної репутації та безпеки. Адже, по суті, вони безкоштовно віддають свою площу в руки ФСБшних медійників! Це все одно, що віддати в оренду свій аккаунт в Фейсбуці невідомій людині, що ганьбить твою батьківщину, без можливості контролювати, що і коли вона буде там писати.

Адже інформери idealmedia.io і те, що там анонсується, НІЯК не контролюється сайтами-носіями.

І вже завтра на сайті 5 каналу, за вказівкою того ж  Суркова, без відома редактора і сисадміна, можуть легко і просто з’явиться банери «Слава Путіну амінь, згиньте хохли», або «Трощи дільниці, підпалюй міністерства». І ці банери, поки не спохватяться і не заблокують, будуть висіти дуже довго, і скільки завгодно людей їх побачать і перейдуть почитати.

Хоча, у нас поки не клюнуло, кричати «Зрада» і дорікати в непатріотизмі теж якось не прийнято...

Та й сайти українські можна чисто по-людськи зрозуміти. Бо від спокуси утриматися важко - аж надто казкові умови за розміщення власних інформерів пропонують нашим сайтам ці мережі. А те, що клікнувши на будь-який інформер, українець, навіть зараз, коли все підчистили, дуже просто і швидко потрапляє в царство оскаженілої російської пропаганди - це таке, витрати бізнесу. Адже Україна ж не закрила кордони, і торгує з Росією, так чого ж ви від нас хочете?

Однак у випадку з інформаційною складовою справа йде набагато серйозніше. Це не торгівля і навіть не обмін заробітчанами. Це як пустити в будинок небезпечних квартирантів, які вже знищили купу сусідніх квартир, розорили безліч будинків, але от особисто вам поки справно платять за оренду, дарують подарунки і пригощають цукерками! А ви тішите себе ілюзіями, що в будь-який момент зможете їх виселити, якщо раптом вони почнуть щось не те творити... Ага, з Криму і Донбасу вже виселили!

А накачування пропагандою, забезпечення і підтримка швидких і прямих зв’язків з найпотужнішою пропагандистською машиною - це не небезпечно. До честі треба сказати, що далеко не всі українські сайти, не зважаючи на посули, клюють на вудочки Лентиінформ-Ідеалмедіа, бо бачать, з ким насправді мають справу. А репутацію відновити набагато складніше.

 

Вірус зайде через інформер?

Але ж через ці інфомери не тільки дезінформація і пропаганда заходять і поширюються по мільйонам комп’ютерів. Це не тільки відмінні майданчики для маніпуляцій і провокацій. Це ще і надійний та швидкий канал для цілеспрямованої вірусної атаки! Якщо в Кремлі захочуть і спланують, то в лічені години, за допомогою розповсюдження вірусного ПЗ через інформери, зможуть паралізувати життєво важливі системи української держави!

Особливо це актуально під час майбутніх виборів, коли суспільство наелектризоване, і будь-який сплеск може призвести до вибуху і незворотних наслідків.

Доки ж грім не гримнув, ще є час зробити висновки і вжити невідкладних заходів, щоб знезаразити український інформаційний простір. Якщо, звичайно, ми не готуємося до офіційної капітуляції перед Москвою. Тоді наявність інформерів idealmedia.io може навіть врятувати, коли Києвом будуть гуркотіти московські танки. Мовляв, бачите, ми таємно були своїми і завжди вас підтримували...

І все ж ми віримо і сподіваємося, що здорових патріотичних сил в Україні більшість, і наша країна в змозі захистити свій інформаційний простір, яким би хитрим і підступним не був ворог.

Довідка:

lentainform.com і замість неї idealmedia.io

IDEAL MEDIA SOLUTIONS LTD (Великобританія)

Company number 09288723

Registered office address:

Property Marketing, Oasis Camden, 85-87 Bayham Street, London, England, NW1 0AG

Компанія була зареєстрована під ім’ям MGID EUROPE LIMITED 1 December 2010 і змінила свою назву на IDEAL MEDIA SOLUTIONS LTD 01 Dec 2010 - 04 Jul 2013

Ліквідовано 17 February 2015

Реєстраційним агентом виступила юридична компанія з російським корінням, вона ж надавала деякий час свою юридичну адресу і була Корпоративним секретарем, вела бухгалтерію.

LAW FIRM UK LTD

Correspondence address

2nd, Floor Queens House, 180 Tottenham Court Road, London, United Kingdom, W1T 7PD

Role RESIGNED

Secretary

Appointed on

25 February 2013

Resigned on

19 February 2014

Domain: idealmedia.io і Domain: idealmedia.com незважаючи на те, що ім’я власника приховано (сервіс провайдера передбачає таке за 12 доларів в рік), але мають одні і ті ж DNS сервера і IP адреси, і без подальшого дослідження можна сказати, що домени знаходяться на одному сервері, в одному і тому ж місці і управляються одним адміном.

Name Servers:

fiona.ns.cloudflare.com

gordon.ns.cloudflare.com

Olena Tuts одночасно працює в Idealmedia.com і в Mgid.com

Олег Калиниченко, Сергій Безрук, Інформаційна сотня, спеціально для Антикор


Теги статьи: Радіо СвободаПутін5 каналФейкПропагандаросійська пропагандаidealmedia.iolentainform.comІдеалмедіаЛентаінформ

Дата и время 21 марта 2019 г., 14:15     Просмотры Просмотров: 4906
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Портников: Путін не почує Байдена
На Донбассе имитируют ремонт бомбоубежищ и больниц, чтобы создавать фейки о нападении Украины
Украинцам показали циничный фейк пропагандистов об "обстреле" на Донбассе

Данілов закликав протидіяти поширенню фейків та “чорній” пропаганді Росії
Фейки от российских пропагандистов: ВСУ "обстреливают" пригород Донецка и "убили" мужчину
За месяц работы Центр противодействия дезинформации СНБО не смог разоблачить ни одного фейка

Арестович разоблачил фейк оккупантов об исключении из ТКГ Гармаша и Казанского
Российская пропаганда вновь угрожает россиянам "Правым сектором"
Портников: Путін і "вибухонебезпечність" України. Чого очікувати?

Шостий фільм Оксани Марченко із серії "Паломниця" розставляє усі крапки над "і" у ставленні куми Путіна до російської агресії на Донбасі – журналіст
Жириновский: Россия ждать не может, введет войска на всю территорию Украины и подготовит санитарные поезда для раненых и убитых
У Путіна заявили, що в Україні “ось ось може поновитися війна”

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.116676