АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 10°C
Днепр: 10°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 10°C
Львов: 12°C
Ужгород: 17°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

У команді Прем’єр-міністра України є послідовники «залізного наркома»?

У команді Прем’єр-міністра України є послідовники «залізного наркома»?
У команді Прем’єр-міністра України є послідовники «залізного наркома»?

У Верховній Раді України все частіше з’являються законопроекти, мета яких - встановлення в пострадянській країні авторитарного режиму.

Правляча коаліція, котра попервах прагнула відповідати традиційним принципам демократії, з деяких пір копіює дух і букву «диктаторських законів» від 16 січня минулого року авторства Партії регіонів та їх сателітів-комуністів.

Депутат від «Народного фронту» прем’єра Арсенія Яценюка Костянтин Матейченко (він пройшов до парламенту як командир добровольчого батальйону «Артемівськ») у своєму законопроекті №2225, зареєстрованому секретаріатом ВР 24 лютого, пропонує - ні багато ні мало - саджати співгромадян у в’язницю за критику влади:

«Стаття 339-1. Умисні дії по підриву авторитету держави та її органів влади.

Суспільно небезпечні протиправні діяння, що посягають на авторитет України як суверенної держави, публічне приниження, наруга, осквернення або інші дії, спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єднань громадян України, та/або цинічне, зневажливе ставлення і неприйняття як окремих структурних елементів системи державного управління (його відповідних органів), так і держави в цілому, що в подальшому може спричинити за собою порушення усталених соціальних норм і правил організації суспільного і державного ладу і життя - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років».

До слова, в пояснювальній записці зазначено, що законопроект не вимагає консультацій з громадськістю.

«Сам факт появи такого законопроекту - наслідок абсолютно безвідповідального популізму людей, які формували партійні списки (справедливості заради варто відзначити, Блок Петра Порошенка в цьому сенсі нічим не краще). В результаті з’являються законопроекти, які грубо суперечать Конституції України», - прокоментувала у своєму блозі журналістка Аксінья Куріна тоталітарний законопроект Фронту Яценюка.

44-річний пан Матейченко, автор законопроекту «єжовсько-берієвського спрямування», - випускник 1991 Томського вищого командного училища зв’язку, служив у військовій частині А0623 Артемівської механізованої дивізії, з якої пішов у запас у званні майора.

З Партією регіонів екс-президента України Віктора Януковича Костянтин Володимирович пройшов, мабуть, найважчі в її історії роки - з 2002-го по 2010-й. Коли ж Янукович став легітимним главою держави, Матейченко заходився помалу дрейфувати в бік опозиції: спершу до новоутвореного «Фронту змін» Арсенія Яценюка, потім до партії «Батьківщина».

«Сьогоднішня ситуація з викликами нашої державності, територіальній цілісності і суверенітету України через агресію Росії щодо нашої держави стала можливою через відсутність чітких правових визначень про неправомірність дій у сфері підриву авторитету держави, органів влади та її системи в цілому, - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. - Саме на цьому ґрунті, з використанням зовнішніх диверсійно-підривних заходів політики Росії, сьогодні і проявилися такі явища як сепаратизм, анархія і беззаконня на Сході України та в Криму.

Разом з тим слід зазначити, що авторитет органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян розглядається як складова частина порядку управління.

Тому, посягаючи на конкретне - діяльність компетентних органів (публічну їхню наругу, цинічне ставлення до них), визначений порядок управління в державі, - шкода наноситься і абстрактному: авторитету таких органів, де авторитет влади - це властивість класів та інших громадських груп, організацій здійснювати в різних сферах суспільного життя вплив на поведінку соціальної групи чи іншої особистості шляхом неформального, ненасильницького впливу.

Що неминуче тягне за собою розбалансування суспільних відносин, які забезпечують нормальне функціонування органів влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій».

Законопроект №2225, не в останню чергу з причини щойно процитованого фрагмента квазідемократичного словоблудства, навряд чи набере, в разі винесення його на голосування, мінімум у 226 депутатських голосів. 
Поки що документ припадає пилом у довгій черзі подібних до нього, що чекають на розгляд у профільних комітетах - головному (комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності) і суміжних (комітет з питань правової політики та правосуддя, комітет по бюджету, комітет з питань запобігання та протидії корупції і комітет з питань європейської інтеграції).

Ймовірність успішного проходження законопроекту №2225, надто через євроінтеграційний комітет, з причини хвилі різкої критики наразі виглядає мізерно малою.

Утім, вгадати, якими будуть настрої нашого суспільства через 2-3 місяці, доволі важко.

Олег БАЗАК

gre4ka.info


Теги статьи: Матейченко КонстантинЯценюк

Дата и время 01 марта 2015 г., 16:10     Просмотры Просмотров: 2975
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Следопыт: главарь Следственного комитета РФ смотрел на фото в ноуте с помощью лупы
На друга Яценюка завели уголовное дело
"Политика и деньги несовместимы": Яценюк заявил, что он гол как сокол

Яценюк о Путине: Очень интересный психотип. Стиль поведения: сначала идет не хамский, но наезд
Пойдет ли Аваков на жесткую драку с Порошенко и кто в ней победит — политолог
Кінець «Народного фронту». Експерти не вірять у майбутнє партії екс-прем’єра

Партактив "Народного фронта" высказался за выдвижение Яценюка в президенты, - Бурбак
Куля в лоб: как изменилась жизнь «лидера нации» Арсения Яценюка после знаменитой фразы на Майдане
Пять лет "Куле в лоб". Что обещал Яценюк на Майдане и почему его лоб остался цел

Михаил Подоляк: “Почем реаниматолог для Народного фронта?”
НАБУ почне розслідування проти Яценюка та Петренка за підозрою у розтраті
Суд зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження про «пральню» Мін’юсту

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.547695