АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 27°C
Харьков: 29°C
Днепр: 29°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 28°C
Сумы: 27°C
Львов: 26°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 27°C
Ровно: 27°C

Чи стануть опозиційні телеканали провладними?

Чи стануть опозиційні телеканали провладними?
Чи стануть опозиційні телеканали провладними?

Так звані опозиційні телеканали заробили собі рейтинг на критиці Порошенка, яка часто-густо звелася до банального обливання його брудом. Крім відомих 1+1 та “Інтер”, популярність здобули Ньюзван, 112-ий і “Наш”.

Після перемоги Зеленського ці телеканали могли би стати провладними. Але тут виникає декілька запитань.

Будь-який провладний телеканал не має такої популярності, як телеканал опозиційний. Люди завжди надають перевагу ображеним і проскрибованим.

Крім того, перехід від опозиційного до провладного телеканалу може супроводжуватися не лише падінням рейтингів, а й різким зменшенням грошових потоків за рекламу.

Людям, які працювали на критику Порошенка, важко буде перебудуватися, щоб вихваляти Зеленського, тим більше, що видимих успіхів нової команди відразу не побачимо.

У тих, хто критикував Порошенка, спостерігається когнітивний дисонанс від перших заяв Зеленського, хоча той ще не став президентом. Заяви Володимира Олександровича проти Путіна і Росії викликали, м’яко кажучи, легке сум’яття у тих, хто сподівався на швидке закінчення війни, зниження тарифів, підвищення пенсій і зарплат. Вони ще не розуміють, що у рамках президентської влади Зеленський і не може діяти по-іншому. Рейтинг електорату якщо йому і потрібен, то лише задля парламентських виборів. Тому незабаром він повернеться до риторики, яка милуватиме вухо критикам Порошенка, але в практичних діях рахуватиметься з реаліями життя.

Українські телеканали належать олігархам, а тому навряд чи можна говорити про свободу слова на них. Якщо хтось і отримує можливість висловити інакшу точку зору, то робиться це на тлі агресивності й не сприйняття носія цих думок. При цьому українські телеканали перейняли найгірші зразки рупорів кремлівської пропаганди, коли телеведучі перебивають і не дають змоги висловитися тим, хто мислить інакше. А скоординовані оплески в студіях – з тієї ж опери.

Олігархічна складова телеканалів передбачає насамперед заробляння грошей. Можна заробляти на політиці – робитимуть це. Нині опозиційні телеканали не поспішатимуть ставати провладними, тим більше, що реальні здобутки чи упущення Зеленського даватимуть широке поле для критики. І все ж політична складова в їхній роботі поволі заміщуватиметься розважальними програмами.

Натомість ті, кого нині вважають провладними телеканалами, як 5-ий чи “Прямий”, теж різко не ставатимуть опозиційними, хоча ця складова наростатиме в них. Щоб заробити, вони теж багато уваги приділятимуть розважальним програмам.

Схоже, що в Україні стане жити краще і веселіше. Порошенки і зеленські приходять і відходять, а телебачення залишається.

Анатолій ВЛАСЮК


Теги статьи: ЗМІРейтингПорошенкотелебаченнятелеканал

Дата и время 04 мая 2019 г., 21:40     Просмотры Просмотров: 907
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Число россиян, которые считают Путина выдающейся личностью, сократилось вдвое и достигло абсолютного минимума
Годовщина взрыва многоэтажки на Позняках: какова судьба жителей дома
Добкин: украинского олигарха Фукса создал Порошенко

Вахтанг Кебуладзе: Психози homo soveticus
Хит "Путин – ***йло" попал в эфир российских телеканалов
Крах операции "Тутанхамон", или Кто развалил "золотое дело" Николая Романчука

Порошенко о встрече с Эрдоганом: он настоящий друг и союзник, благодарен за укрепление обороноспособности Украины
Новинский ведет переговоры о покупке телеканала Мураева
Гордон назвал Порошенко, Путина и Медведчука «одной бандой»

Зеленський та олігархи: палка таємна любов
Адвокаты Порошенко подали иск в суд против Гордона за слова о сдаче Мариуполя
Чаус в очередном обращении пообещал разоблачить банду "лысых птиц" из прокуратуры

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.217296