АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Українець відсудив у держави мільйон гривень за три незаконні роки в СІЗО

Українець відсудив у держави мільйон гривень за три незаконні роки в СІЗО
Українець відсудив у держави мільйон гривень за три незаконні роки в СІЗО

Мешканець Кривого Рогу відсудив у держави мільйон гривень за те, що його три роки незаконно тримали в СІЗО та ще рік – під підпискою про невиїзд. Усе за нібито отриманий хабар. Чоловік вимагав 16 млн грн, та зрештою йому призначили менше 40 тис. дол. компенсації.

Мешканця Кривого Рогу Олександра Денисенка (скоріше за все, він чиновник чи посадова особа) намагались осудити за нібито отриманий хабар. Про це  повідомили в канцелярії Жовтневого райсуду Кривого Рогу. Незаконне, як уже встановлено, кримінальне переслідування тривало з 2011 до 2015 року. У червні 2018-го чоловік звернувся до України з позовом на 16 млн грн.

«Під час судового розгляду чоловік доводив, що він протягом більше чотирьох років був підданий незаконному кримінальному переслідуванню, з яких більше трьох років тримався під вартою у місцях попереднього ув’язнення, та все це завдало йому моральних страждань, які повинна відшкодувати держава Україна», – повідомили в суді.

СІЗО й арешт майна на 7,5 років

Переслідування чоловіка тривало з січня 2011 року до червня 2015-го. Спочатку в січні 2011 року його взяли під варту та до початку березня 2014 року тримали в СІЗО. А потім ще до червня 2015 року він був на підписці про невиїзд.

Більше того, за даними Судового реєстру, на все його майно з січня 2011 року до жовтня 2018 року (тобто протягом більше ніж 7,5 років) було накладено арешт.

«Це службова особа. Її судили за  ст. 368 Кримінального кодексу («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»)», – уточнили в канцелярії Жовтневого райсуду Кривого Рогу.

У відповідь на позов представник казначейської служби, який виступав від імені України, заявив, що сумнівається в тому, що чоловік зазнав якоїсь моральної шкоди, три роки перебуваючи в СІЗО. Тому до справи залучили експертів Харківського НДІ судових експертиз ім. М. С. Бокаріуса.

«За результатами судового розгляду суд частково задовольнив позов громадянина та призначив йому грошову компенсацію в розмірі 1 млн грн за моральну шкоду, завдану незаконним кримінальним переслідуванням», – повідомили в суді.

Це рішення може оскаржити як постраждалий (щоб попросити більшу суму відшкодування), так і представники казначейства (щоб її зменшити).

«Відшкодування не відповідає стражданням»

Розгляд справи менше ніж за рік в умовах українських судів, та ще й на користь позивача, – результат дуже хороший, враховуючи, що подібні справи можуть розглядатись роками. Так вважає адвокат компанії «Климчук та партнери» Володимир Воронцов.

Утім він прогнозує, що в цій справі крапка не поставлена. Компенсація в розмірі 38 тис. дол. за три роки за ґратами та рік підписки про невиїзд для людини, яка ні в чому не була винна, – сума просто принизлива. Тож адвокат припускає, що Олександр Денисенко домагатиметься більшого відшкодування, аж до позову до Європейського суду з прав людини.

«Ця справа доволі цікава, але, на жаль, у Судовому реєстрі ще немає повного тексту судового рішення. Є лише його частина, у якій бракує мотивації, посилань і самих позовних вимог. Тому коментувати можна лише загалом.

Чи справедлива сума компенсації в 1 млн грн? Відповідаючи на це запитання, слід взяти до уваги те, що людина незаконно провела за ґратами більше трьох роки. Я вже не кажу про підписку про невиїзд, обшуки, арешт майна й інші незручності під час досудового розслідування. Треба зважити й на умови тримання під вартою – чи були вониналежними (за неналежних умов сума може збільшитися). Але все одно, виходячи з практики, компенсація мала б бути більшою, ніж 1 млн грн.

Для України це, можливо, і нормальна сума, але якщо врахувати страждання, яких зазнала людина, то вони цій сумі не відповідають (хоча без повного судового рішення ми не бачимо, яким був висновок експерта, яку методику застосовували та як саме суд мотивував своє рішення). Так що, можливо, цей чоловік разом зі своїми захисниками домагатиметься, щоб йому виплатили 16 млн грн, які були зазначені в позовній вимозі із самого початку.

Треба буде пройти подальші інстанції: апеляцію, касацію. Лише після цього захисники зможуть звернутися до ЄСПЛ. Якщо вони підуть цим шляхом, то позивач, звісно, понесе витрати на роботу адвоката. Але якщо ЄСПЛ винесе рішення на користь позивача, ці витрати будуть компенсовані за рахунок держави», – сказав  Володимир Воронцов.


Теги статьи: компенсаціяСудКривий РігСИЗО

Дата и время 05 мая 2019 г., 11:08     Просмотры Просмотров: 1374
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Суд закрив справу через смерть сбушника, який звинувачувався у заволодінні землею на 193 млн
Суд оштрафував потерпілого у справі проти матері, яка заморила голодом 1-річного сина
По подозрению в сепаратизме арестован светлодарский мэр Брехунец

Суд объяснил, кто компенсирует ремонт авто, сломавшегося из-за открытого люка на дороге
Екснардепу відмовлено у задоволенні позову до НАБУ — рішення суду
Жители Китая за сокрытие коронавируса могут получить пожизненное заключение или смертный приговор

Топ-менеджеров «Киевпастранса» подозревают в хищении более чем 200 млн гривен
Суд отменил "евробляхеру" штраф в 578 000 грн
На Кировоградщине мужчина угрожал взорвать судью гранатой

Порошенко намерен через суд добиться восстановления финансирования ATR
ВАКС продлил меру пресечения Гримчаку до 13 апреля
"Укроборонпром" выиграл судебное дело на 55 млн грн у российской компании, - Найем

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.826516