АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 11°C
Днепр: 12°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 11°C
Львов: 8°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 9°C
Ровно: 10°C

Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?

Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?
Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?

21 січня 2015 року під час засідання виконкому Луцької міськради Сергій Григоренко зазначив, що у раді планують закупити бюджетні планшети для депутатів і членів виконкому, які не відмовляться від цього гаджету. Мета такого нововведення – економія паперу. 

Закупівля планшетів у такий непростий для економіки країни час викликала неоднозначну реакцію, але цей матеріал про інше. «Ага, знов у Яручика куплять», - із посмішкою тоді зазначив один із депутатів міськради.

Така думка пролунала із уст обранця громади тому, що постійні закупівлі оргтехніки міськрадою у фірм, пов’язаних із депутатом із групи «Рідне місто» Миколою Яручиком – один із «скелетів», про які нагадують «промерським» депутататам їх опоненти. 

Проте, якщо справді проаналізувати документацію відкритих торгів щодо закупівлі техніки, прізвище Яручика ви там не побачите. Не побачите ви там і ТзОВ «Апельсин» – підприємство Яручика та його бізнес-партнера В’ячеслава Теліцина.

Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?
 


Виходить, що всі заяви про «закупівлю в Яручика» - наклеп? Не думаю, адже диму без вогню не буває. 

Завдяки тому, що працівники Луцької міської ради в даному випадку виконують вимоги закону, на сайті цього органу влади розміщена документація щодо закупівель за останні роки. Той, хто ознайомиться із нею принаймні за 2014 рік, може помітити занадто багато прізвищ фізичних осіб-підприємців, які дуже рвуться продати техніку міськраді. 

Беруть участь торгах і досить респектабельні підприємства, що торгують не тільки у Луцьку, однак перемагають здебільшого ФОПи, що зареєстровані десь у квартирі в одній із луцьких «хрущовок» чи «висоток».

Серед цих ФОПів, можливо, найчастіше можна помітити Ящук Неллі Василівну – жінку підприємця, яка восени минулого року «зірвала банк» - 9 із 10 лотів на закупівлю оргтехніки(загальна вартість угоди 565368 гривень).

За ці гроші міськрада закупила «машиниобчислювальні, частини та приладдя до них (комп’ютерна та оргтехніка, сервернеобладнання) - 75: лот 1 - портативнікомп’ютери (ноутбуки) - 3; лот 2 - системні блоки - тип 1 - 5; лот 3 - системні блоки - тип 2 - 8; лот 4 - системні блоки – тип 3 - 27; лот 5 - сервери - 2; лот 6 - принтер тип 1 (А4) - 13; лот 7 - Принтер – тип 2 (широкофор-матнийА1) - 1; лот 8 - копіювальнийапарат А3 - 1; лот 9 - – багатофункціональний пристрій А4 - 13; лот 10 - сканер А4 – 2».

Іншому підприємству - ТзОВ «Інзарго» (м. Львів, вул. Городоцька, 128а/55) дістався лише один лот, проте найбільший –«лот 4 - системні блоки – тип 3 – 27» на суму 163890 гривень.

Цікаво, що цей лот Неллі Василівна могла «здати» львівському підприємству свідомо. Документи про розкриття пропозицій на торгах свідчать: за всі 9 лотів Неллі Ящук пропонувала меншу ціну, натомість на лот №4 – відчутно більшу - 203634 гривні проти 163890. Схоже, що таку поблажку конкурентам зробили свідомо, аби «не палитися». Проте я можу і помилятися, адже про усні домовленості, якими супроводжували ці торги, ми вже ніколи не дізнаємося.

Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?
 


До цього у 2014 році були ще дві спроби провести закупівлю оргтехніки, однак їх фактично зірвали, бо у документах всіх чи майже всіх учасників знаходили певні порушення.

Так, 25 квітня 2014 року - дата прийняттярішення про відхиленняпропозиційперших конкурснихторгів минулого року. Тоді їх учасниками були ТзОВ «Фолгат ФТК» (зареєстроване в Києві), Філюк Оксана Олександрівна (село Зміїнець Луцького району), Бурлаков Денис Вікторович (Луцьк, проспект Перемоги), а також вже знайома нам Ящук Неллі Василівна.

Тоді всім учасникам відмовили у доступі до торгів, бо «форма «Пропозиція конкурсних торгів» не відповідає формі, яка передбачена Додатком № 1 Документації конкурсних торгів)».

Другі торги оголосили влітку цього ж року. Однак і їх не вдалося провести. 4 липня чотирьом із п’яти учасників відмовили у допуску до торгів, а із одним учасником вони відбуватися не можуть.

Так, відмовили приватному підприємству «Лібра-Лайн» (Запоріжжя), Бурлакову Денису Вікторовичу,Ящук Неллі Василівні та ТзОВ «Рома ЛТД» (Львівська область, смт Івано-Франкове). Не було претензій лише до ТзОВ «Навігатор» (Київ).

Тому закупівлю вдалося здійснити лише із третьої спроби. Чи були причини «завалити» перші два конкурси, наразі відповіді немає. Однак оскаржувати рішення конкурсного комітету вже пізно, та й ніхто цього раніше не зробив.

У підсумку перемога за абсолютною більшістю дістала єдиному підприємцю, яка брала участь у всіх трьох торгах - Неллі Ящук. Вона фактично повторила «успіх» 2013 рокую. Тоді ця ФОП виграла угоду на суму 46026 гривень.

Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?
 


На мою думку, саме через неї і відбувається те, що у міськраді називають «закупівлі через Яручика».

Ящук Неллі Василівна офіційно зареєстрована у Луцьку на вулиці Коперника, 17 у квартирі №4. Точно таку ж адресу реєстрації має ТзОВ «Апельсин», засновниками якого є Микола Яручик і В’ячеслав Теліцин. Звичайно, це опосередкований доказ, однак я не вірю, що в одній квартирі могли б «вжитися» два конкуренти на ринку оргтехніки. 

Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?
 
Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?
 


Натомість сам Микола Яручик стверджує, що ніякого відношення до «Апельсина» вже не має, бо ж передав право підпису виключно Теліцину. 

Проте таке виправдання депутата виглядає не дуже переконливо. «Громадська приймальня депутата Миколи Яручика розміщена за адресою: вулиця Бойка, 1. Контактний телефон 24-25-21. Прошу людей звертатися», - заявив він свого часу.

Саме Бойка, 1 – фактична адреса розміщення магазину ТзОВ «Апельсин». Повірте, Миколу Яручика ви там зможете побачити частіше, ніж офіційного керівника В’ячеслава Теліцина.

Луцький депутат приховано продає міськраді оргтехніку?
 


P.S. А ще Микола Яручик під своїм справжнім ім’я брав участь інших тендерах, зокрема на продаж техніки СНУ імені Лесі Українки.

Не виключено, що для торгівлі з іншими структурами не зареєстрували ще кілька ФОПів. Просто зв’язок Неллі Василівни із «Апельсином» надто очевидний.

P.P.S. Фактично в діях цих підприємців немає злочину. Продавати техніку міськраді депутатам ніхто не забороняв. До того ж техніка від ТзОВ «Апельсин» справді може бути найкращою і найдешевшою. Але для чого ховатися?

volynpost.com


Теги статьи: ТзОВ АпельсинЯручик НиколайЯщук НеллиЛуцк

Дата и время 04 марта 2015 г., 13:13     Просмотры Просмотров: 4026
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Луцке ветеран АТО хотел себя сжечь требуя встречи с Зеленским
В Луцке избиратель оставил на участке мыло и веревку и попросил передать их «власти в Киев»
С Мемориала Славы в Луцке неизвестные украли две бронзовые плиты по 100 кг каждая

Порошенко сходит с ума — эксперт
Порошенко в Луцке приготовили в подарок свинью по имени Петя
Вместо "негостеприимного" Луцка Порошенко отправился в Славянск, - СМИ

Из-за приезда Порошенко в Луцке перекрыли весь центр
“Президент на крови”: Луцк встречает Порошенко гигантскими банерами
«Я не знаю, кто автор, но это прекрасно». В Луцке появились биллборды накануне визита президента

B Луцке неизвестные прикрепили фаллоимитатор к патрульной машине и сняли это на видео
В Луцке студентов заманивали на массовку под Порошенко «плюсами к пересдаче»
В Луцке сожгли машины адвоката

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.814523