АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 2°C
Днепр: 2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Витік капіталу, або куди поділися українські мільйонери

Витік капіталу, або куди поділися українські мільйонери
Витік капіталу, або куди поділися українські мільйонери

У Києві скоротилася кількість людей, які офіційно декларували мільйонні доходи. І якщо ще зовсім недавно бути офіційним мільйонером було в моді, то зараз людям вже не до престижу. Багато бізнесменів за останній рік просто вивели свої капітали з країни, заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Кількість мільйонерів у Києві в минулому році склало 108 осіб. Про це повідомляє Державна фіскальна служба. Для порівняння, в 2013 році в столиці налічувалося майже 2 тисячі мільйонерів.

Детальніше про таке різке скорочення мільйонерів радіостанція Голос Столиці поговорила з головою Комітету економістів України Андрієм Новаком.

Куди подівалися всі мільйонери?

– Тут є дві обставини. Перша – об’єктивна, це економічний спад в Україні. Його причини зрозумілі, це і війна, і природний економічний спад, який у нас триває вже з другої половини 2013 року. І суб’єктивна причина – це декларування своїх доходів. Ми розуміємо, що колись раніше, за даними 2013 року, вже ввійшло в моду декларуватибільш-менш об’єктивні доходи, стало модно бути офіційним мільйонером, платником податків. А зараз, напевно, вже не до моди, і є бажання приховувати свої доходи.

Скільки людей перестали декларувати доходи, а скільки втратило з якихось об’єктивних причин?

−З об’єктивних економічних причин втратили всі, але ступінь цих втрат у кожного своя. Тут велике значення має, чи підприємець працював в основному з РФ, з ринком СНД, чи працював, наприклад, з Польщею, з ринками інших європейських країн чи США. У тих, хто працював з Росією, об’єктивно втрат набагато більше. У тих, хто працював з Європою, ступінь втрат набагато менша, якщо взагалі є. А суб’єктивна частина – небажання декларувати доходи – пояснюється тим, що дуже багато українських бізнесменів за останній рік просто вивели капітали. Наприклад, вести бізнес в зоні АТО фізично небезпечно. Бізнесмени виводили капітали, ховали їх. І друга причина, що люди просто не бачать перспективи, тому що весь минулий рік українська економічна влада просто втратила з точки зору демонстрації хоч якихось реформ, хоч якихось позитивних змін.

Чи можна якось спрогнозувати, як буде розвиватися ситуація далі? Далі ми побачимо зменшення чи збільшення кількості офіційних мільйонерів?

– Це напряму буде залежати від розвитку нашої економічної та військово-політичної ситуації. Для нас ключове завдання − до 2015 року зупинити економічний спад, зупинити падіння ВВП, вийти хоча б на нуль.

newsradio.com.ua


Теги статьи: КиевДекларации

Дата и время 04 марта 2015 г., 16:17     Просмотры Просмотров: 4355
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.14997