АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 8°C
Харьков: 7°C
Днепр: 7°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 7°C
Львов: 7°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

Стрибки депозитної ставки повторять "стрибок" гривні у лютому

Стрибки депозитної ставки повторять "стрибок" гривні у лютому
Стрибки депозитної ставки повторять "стрибок" гривні у лютому

Теперішнє анонсоване підвищення депозитної ставки має позитивні наслідки і грамотну стратегію дій НБУ, та якщо це спеціально продумана гра для коштів від траншу МВФ, то її різке зниження, як говорять деякі експерти, не покращить, а навпаки, погіршить становище національної валюти. Про це журналістам ГО "Україна без корупції" пояснив спеціаліст одного з провідних банків міста Києва.

"Пониження депозитної ставки у різкому режимі та у короткий період закинуть гривню у нове круте піке, подібне до того, що було у лютому" , - заявив працівник банку.

Як стало відомо з джерела в НБУ, політика Гонтарєвої проста - Нацбанк хоче знизити інфляцію і валютний курс. Однак наш інсайдер риторично коментує це.

"Добре, прийдуть кошти від МВФ, валютний курс знизиться,  - ніби все чудово. Та як тільки різко понизять облікову ставку, вони запустять ще більше грошей на ринок, а значить їхня швидкість оберту буде меншою, що знову призведе до росту інфляції", - відзначає наш експерт. Крім того, НБУ, коли хоче пожвавити ринок, знижує ставки.

"Ось це - основна причина, бо мета цієї облікової ставки саме в цьому. Тому ставку треба знижувати, але дуже поступово та уважно, без наслідку для валютного ринку", - переконує  експерт.

На питання про те, які перспективи роботи НБУ бачать банкіри далі з вкладниками на фоні відомої ситуації з банками, спеціаліст резюмує дуже просто: 

ені ще просто теж дуже цікаво, як Нацбанк та фінансисти збираються дотриматися 91 млрд. грн. монетарної бази, за умови, якщо будуть друкувати гроші, брати нові кредити і понижувати ставки".

coruption.net


Теги статьи: ГривняГривнаДепозитыКурс доллара

Дата и время 04 марта 2015 г., 19:32     Просмотры Просмотров: 2989
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.071468