АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 12°C
Днепр: 15°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 12°C
Львов: 13°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 15°C
Ровно: 15°C

Що вони собі насудили: суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Олег Боднарюк

Що вони собі насудили: суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Олег Боднарюк
Що вони собі насудили: суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Олег Боднарюк

Пояснити джерело походження свого майна – один із основних обов’язків судді під час проходження кваліфікаційного оцінювання. Якщо ж суддя не може пояснити, за які кошти було набуте те чи інше майно – це повинно стати однією з причин його звільнення.

Втім, за весь час проведення оцінювання члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів постійно доводять, що для них неможливість суддею пояснити свої статки – аж ніяк не є причиною сумніватися в його доброчесності.

Знайомтеся, суддя Чернівецького окружного адміністративного суду – Олег Васильович Боднарюк.

Після закінчення Академії внутрішніх справ у 2000 році Олег Боднарюк пішов працювати у МВС. Спершу експертом, а потім слідчим в особливо важливих справах у Чернівецькій області.

У 2009 році Указом Президента Олега Васильовича призначили у Чернівецький окружний адміністративний суд на п’ятирічний строк. Після завершення каденції Президент Порошенко продовжив йому повноваження. Окремо зазначимо, що за нової влади Боднарюк також обіймав адміністративну посаду – голови суду.

У Реєстрі судових рішень є дані, що Олег Васильович Боднарюк, керуючи автомобілем “Фольксваген”, не дотримався безпечного інтервалу руху й зіткнувся з автомобілем “ВАЗ-21013”, що спричинило дорожньо-транспортну пригоду. Імовірно, це і є суддя Бондарюк, але у рішенні суду вказано, що він безробітній. Це поширена хитрість суддів, щоб «не світитись» у судовому реєстрі.

Ми проаналізували декларації Олега Боднарюка за 2013, 2014, 2015, 2016,  2017 та 2018 роки. Його сукупний заробіток за вказаний період склав 1,5 млн грн, з яких 150 000 грн він отримав від продажу майна та 11470 грн матеріальної допомоги. Дружина Наталія Боднарюк зареєстрована підприємцем і офіційно заробила трохи більше: 1,72 млн грн за шість років.

У 2018 році родина володіла шістьма земельними ділянками в межах Чернівецької області. Дві з них сконцентровані у власності Олега Боднарюка сумарною площею 0,17 га, 0,10 з яких отримані на підставі держакту.

Зате у дружини Наталії Боднарюк аж чотири ділянки на понад півгектара, з яких дві придбані й одна подарована.

У декларації за 2015 рік суддя вказав право користування будинком тещі Ольги Швед площею 355,7 кв. м. Однак у декларації за 2014 рік помешкання відсутнє, хоча Олег Боднарюк зобов’язаний був його вносити.

  • Сімейна суддівська система України: про що розповідають родинні зв’язки районного суду на Рівненщині

Відомо також, що дружина судді з 2007 року орендує шкільну їдальню площею 274 кв. м у селі Мамаївка, декларування якої теж ігнорувалося.

Торік Олег Боднарюк зареєстрував великий маєток площею 451,4 кв. м у Чернівцях, який спершу був самочинно побудований. З невідомих нам причин він не вказав у декларації його вартість, хоча оцінка повинна бути перед здачею в експлуатацію.

Однак це не єдина нерухомість, якою володіє родина. Згідно з декларацією у власності дружини Наталії з 2009 року є нежитлове помешкання з вбудованою квартирою. На той час воно коштувало 950 000 грн, або 118 000 дол. США.

Що ж є у тещі Швед Ольги Корнилівни? Виявилось, на неї оформлено одинадцять земельних ділянок на Буковині.  Три з них на підставі державного акту, ще три вона купила, а решта – спадок.

Громадська рада доброчесності, з посиланням на суддівське досьє, порахувала сукупний доход тещі, який у період з 2013 по 2018 роки склав лише 152 984 грн. Отже, її прибуток вдвічі нижчий за ринкову вартість придбаних ділянок, а це щонайменше 377 тис. грн.

Ольга Швед раніше працювала у ПСП «Мамаївське», котре належить її чоловіку, відомому на Буковині фермеру Ярославу Шведу.

У мережі є відкритий лист за підписом депутата Мамаївської сільради Олексія Крикливця з описом фактів порушень, на його думку, при реорганізації у 2000 році агроспілки “Мамаївська” (голова агроспілки Швед Я. А.), у результаті якої вона була приєднана до ПСП «Мамаївське».

Нині ПСП «Мамаївське» користується 352 об’єктами нерухомості переважно земельними ділянками у межах Чернівецької області.

Олег Боднарюк, схоже, підтримує родинні стосунки з батьками дружини. З 2014 року користується тещиним автомобілем BMW Х6.

Батьки Олега Боднарюка – пенсіонери. У їхній власності багато земельних ділянок, приміщень та два автомобілі: Mitsubishi Pajero Wagon, Mercedes-Benz Sprinter.

Олег Боднарюк поки жодного разу не приходив на співбесіду до ВККС у межах кваліфікаційного оцінювання. Нині відомо, що перший його візит повинен відбутися 8 травня, де він спробує довести свою відповідність обійманій посаді.

Розслідування «PROSUD»


Теги статьи: Боднарюк ОлегдоходиДеклараціяНерухомістьСуддя

Дата и время 16 мая 2019 г., 13:34     Просмотры Просмотров: 743
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Скільки заробляє еліта АМКУ
За чиї кошти придбана елітна квартира Лещенка?
Українець задекларував понад 10 мільярдів гривень

Що вони собі насудили: суддя Голосіївського районного суду міста Києва Андрій Новак
У “ДНР” вирішили відбирати житло у людей, які більше шести місяців не з’являються “вдома”
Завершено розслідування проти Труханова – НАБУ

Нові судді Верховного суду склали присягу: тепер їх 193 зі 196
На посаду заступника голови Вищого антикорупційного суду України претендує недоброчесний суддя
14 травня Конституційний суд може звільнити Станіслава Шевчука з посади Голови

Чоловіка, який разом із суддею допомагав бойовикам «ДНР» привласнювати квартири переселенців, посадили на 5 років
Голова Луганської ОВЦВ Філь згідно декларації придбав елітні авто для себе і дружини
Суддя Андрій Новак: хабарник який може уникнути покарання та навіть залишитись на посаді

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Распустит ли Зеленский Раду?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.12099