АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -1°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Український уряд вирішив економити на бідних

Український уряд вирішив економити на бідних
Український уряд вирішив економити на бідних

ВРУ підтримала ініціативу Кабміну скоротити пенсії для працюючих пенсіонерів

Попри кризу, уряд заходився далі скорочувати доходи українців, які і так з’їдає скажена інфляція. 2 березня Верховна Рада, хоча і після кількагодинних суперечок, таки підтримала ініціативу Кабінету Міністрів скоротити пенсії для пенсіонерів, які працюють, на 15 відсотків. Негативний ефект від такого рішення народні обранці спробували пом’якшити, зробивши цю новацію тимчасовою. Буцімто триватиме це неподобство лише до січня 2016 року. Втім, всі ми добре знаємо, що немає нічого більш вічного, ніж тимчасове. Достатньо згадати тимчасово запроваджений військовий збір тощо.

Отже, вже з 1 квітня пенсіонери, які офіційно працюють, отримуватимуть тільки 85 відсотків пенсії. Як пояснив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, зміни не стосуватимуться тих, хто має пенсію 1,5 прожиткових мінімума для осіб, які втратили працездатність. Якщо людською мовою, хто отримує пенсію 1423 гривні і менше і при цьому змушений працювати, аби не померти з голоду, отримуватиме пенсію цілком, з них гроші не зніматимуть.

Не стосуватиметься скорочення пенсій інвалідів І, ІІ та ІІІ групи, учасників бойових дій (в тому числі учасників АТО, членів родин загиблих).

Ще менше поталанило держслужбовцям. Тим, хто працював на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, держслужбовці, судді, прокурори), а також у контролюючих органах, пенсії платити взагалі не будуть.

– У нашій країні Пенсійний фонд не має достатньо грошей, щоб забезпечити усіх пенсіонерів відповідними пенсіями. Державі треба шукати бюджетні кошти і покривати цю нестачу. А у держави самої тепер дефіцит коштів. Ось і вигадують різні можливості та зачіпки, щоб хоч на чомусь зекономити. Якщо людина може ще працювати і вона потрібна на роботі в якійсь організації, то вона чесно сплачує податки і цим забезпечує державний бюджет додатковими грошима. А те, що вона при цьому отримує ще й зароблену пенсію, ніяк не суперечить справедливості порівняно з тими пенсіонерами, які не працюють, – пояснює економіст, голова Чернівецького осередку європейських студій Володимир Козменко. – Виходить, що скорочення на 15% пенсії, це прихований податок лиш за те, що ще продовжуєш працювати. А це вже не є справедливо.

Економічні наслідки можуть і не бути надто помітними. Частина пенсіонерів, які працюють, може відмовитися від роботи, якщо пенсія у них велика, а зарплата відносно мала. Втрачені 15 відсотків можуть виявитися співвідносними з тією невеликою зарплатою. Особливо це вдарить по тих галузях економіки, де робота важка, монотонна, нецікава, малооплачувана, яку молодші за віком працівники просто не хочуть виконувати, а для пенсіонера все ж таки додатковий заробіток.

Юлія ХОРОШУН

vidido.ua


Теги статьи: ПенсияПенсииПенсионеры

Дата и время 06 марта 2015 г., 10:25     Просмотры Просмотров: 4104
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 ноября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.298589