АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -7°C
Днепр: -9°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -6°C
Львов: -6°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Чому не заборонили Компартію?

Чому не заборонили Компартію?
Чому не заборонили Компартію?

Чому в Україні ще досі не розібралися, забороняти Комуністичну партію, чи ні, розповів начальник головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов. За його словами, судді, що розглядали справу, всупереч законодавству відмовилися від виконання своїх обов’язків. Це показовий випадок, який свідчить про недієвість української судової системи, вважають у Мін’юсті.

Ще на початку липня 2014 року Міністерство юстиції та Укрдержреєстр звернулися з позовом про заборону діяльності КПУ в нашій державі. Причинами цього назвали пропаганду війни, розпалювання міжетнічної ворожнечі, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, систематичні заклики до створення воєнізованих формувань та інші «грішки» червоних партійців. Справу розглядав Окружний адміністративний суд міста Києва. Однак 18 лютого під час чергового засідання, відбулася несподіванка. Суддя оголосив про самовідвід, а також самовідвід усіх суддів Окружного адмінсуду. А справу передали до іншого адміністративного суду.

– Відповідно до чинного законодавства суддя має право оголосити про самовідвід тільки до початку розгляду справи по суті. Законодавство не передбачає і колективних заяв про самовідвід суддів, які не є учасниками процесу, – коментує Едуард Кольцов. – Те, що весь склад суду всупереч Конституції і законам відмовився від виконання своїх обов’язків, дає фактичні підстави вважати, що служителі Феміди порушили присягу. Це свідчить, що суд весь час підігравав КПУ.

Цей випадок демонструє, наскільки недієздатною є судова система у нашій країні. Міністерство юстиції  через такий інцидент звернулося у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України щодо перевірки самовідвідників і можливого звільнення їх із посад.

Що ж до долі КПУ, Міністерство клопочеться про те, щоб справу в новому суді було розглянуто у чіткі терміни, які передбачає закон.

Заборона КПУ може відбутися тільки на рівні рішення суду – тоді автоматично будуть поза законом і осередки Компартії. Рішення обласної ради не може повністю ліквідувати КПУ на території Тернопільщини. Тож на даний момент КПУ має право не тільки існувати, а й балотуватися на виборах.

Дістатися на горіхи може і славнозвісному Печерському суду.

– Міністр юстиції вніс пропозицію реорганізувати цей суд і набрати туди на конкурсній основі нових суддів. Нині дуже багато позитивних процесів, які хочуть проводити керівники держави, гальмуються на стадії суддів. У даній ситуації я вважаю, що це неприпустимо. Разом потрібно рухатися до кращого, а не вставляти палки в позитивні зміни, що відбуваються у суспільстві, - каже Едуард Кольцов.

http://www.coruption.net


Теги статьи: КПУ

Дата и время 08 марта 2015 г., 18:54     Просмотры Просмотров: 2929
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Симоненко раскритиковал на росТВ новые правила секса в Украине
Как олигархи будут использовать Симоненко и коммунистов на выборах
Координатор «Опоры»: есть все перспективы, что Симоненко не будет зарегистрирован

Операция “Возвращение”: Зачем Компартия выдвигает Петра Симоненко на выборы
Историк: отличная новость – Симоненко идет в президенты, а, значит, минус 2-3% у Тимошенко и Бойко
Симоненко не может выдвигаться кандидатом на пост президента как коммунист – КИУ

Декоммунизция: в Украине объяснили участие коммунистов в выборах
Лидер КПУ Симоненко заявил, что намерен идти на выборы
Симоненко заявил об участие в выборах

Коммуниста Симоненко засекли спешащим на самолет в Москву: фотофакт
В Запорожье обнаружили целый кабинет коммунистической символики
Тещин дом и "слежка": "запрещенный" в Украине Симоненко рассказал, как живет

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.83059