АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 22°C
Харьков: 23°C
Днепр: 22°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 22°C
Львов: 18°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 19°C
Ровно: 21°C

В українських банків проблеми з гривнею

В українських банків проблеми з гривнею
В українських банків проблеми з гривнею

НБУ "зажав" гривню так, що вона стала дефіцитом. Банки змушені продавати валюту 

Гривня зміцнюється вже шостий день. Після паніки, інспірованої валютними спекулянтами, і якій піддалися багато наших співгромадян, курс поступово впав з 40 грн за долар до 26 грн у продажу і 25 - в покупці. Подешевшав і євро - з 46 грн до 29,6 і 26,7 грн відповідно (в середньому). 
Фінансисти кажуть, що це результат дій НБУ: він адміністративними заходами обмежив доступ до валюти імпортерів (їх заявки на покупку тепер перевіряються чотири робочих дні на предмет прозорості контракту), і підвищив облікову ставку відразу на 10,5% - до 30%, тобто брати у Нацбанку в борг стало невигідно, і "зажав" вільні обсяги гривні, наказавши банкам резервувати її більше, ніж зазвичай. У підсумку дефіцитом на ринку стала вже не валюта, а ... гривня! Але от куди піде курс далі, думки експертів розділилися. 
Як показав моніторинг столичних банків, долари і євро з’явилися практично скрізь. Інтерес громадян до покупки ВКВ є, але обережний: якщо за доларом по курсу 40 грн тиждень тому стояла черга, то охочих купити його за по 26 грн було всього дві-три людини у відділенні. Мабуть, тепер люди чекають подальшого зниження вартості валюти. Більше сотні в одні руки все одно не продадуть - через продовжених НБУ обмежень продажу валюти в одні руки на суму не більше 3000 грн. 
Охочих здати валюту майже немає, розповіли в одному з банків. "Минулого тижня, коли курс почав падати з 36 грн, багато здавали (швидше за все ті, хто купив дешевше 30 грн / $ - Авт.) - щоб заробити, поки не подешевшала. А зараз затишшя - з ранку тільки купували", - каже касир у відділенні. Схожа картина і в інших банках. 
Зате з’явилася нова проблема: не скрізь в банках є в наявності ... гривня. Так, в іншому столичному банку нам сказали, що долари продати можуть. А ось купити їх у нас погодилися лише з відстрочкою оплати, і лише за умови відкриття карткового рахунку, куди до вечора переведуть необхідну суму - мовляв, гривень немає, щоб відразу заплатити за валюту. 
В одних обмінниках говорили, що гривні взагалі немає, і долари купувати відмовлялися, а в інших брали, але на 1-1,5 грн дешевше, ніж в середньому по ринку (тобто, по 20,5-21 грн / $ ). 
Заступник голови правління банку "Фінанси та кредит" Ігор Львов і ст. аналітик "Forex club в Україні" Андрій Шевчишин прогнозують, що гривня буде зміцнюватися - особливо якщо 11 березня МВФ ухвалить рішення про видачу нам кредиту, імовірність чого дуже висока. "Тоді може бути навіть по 23 грн / $ у продажу", - сказав нам Шевчишин. 
Однак президент Украналітценра Олександр Охріменко песимістичний: він нагадав, що з 5 березня імпортери зможуть купити замовлені обсяги валюти, і тоді курс може знову піти в зростання: "Але не більше, ніж до 27-28 грн / $". 
Нацбанк продовжив на три місяці, до 3 червня, діючі обмеження на продаж валюти та банківських металів. В одні руки в день належить за раніше не більше, ніж на 3000 грн, а знімати з рахунку ВКВ можна тільки на суму не більше 15 тис. грн в день. Прес-служба регулятора пояснює цей захід необхідністю зберегти тенденції до стабілізації курсу гривні. 
Фінаналітики кажуть, що обмеження з купівлі валюти і золота-срібла треба було скасувати, оскільки заважають нормальній роботі ринку. "Нацбанк сам штовхає бізнес і громадян на неформальний ринок, адже курс там зараз зрівнявся з офіційним, а у спекулянтів немає ні обмежень за обсягом продажів (за нинішнім курсом в банку можна купити за раз не більше 100 євро або 115 доларів), ні 2% податку в Пенсійний фонд ", - дивується Олександр Охріменко. 
За словами Ігоря Львова, блокований також ринок монет із золота і банківських металів: "Ви не зможете купити не тільки золотий злиток вагою більше грама, а й золоту інвестиційну або колекційну монету, випущену самим Нацбанком, який на їх продажу заробляє". 

Джерело: Український економіст


Теги статьи: ГривнаГривня

Дата и время 09 марта 2015 г., 09:10     Просмотры Просмотров: 3701
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Распустит ли Зеленский Раду?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.117188