АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 15°C
Днепр: 14°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 15°C
Львов: 8°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 9°C
Ровно: 10°C

Кривава шахта Звягільського і суть ДНР

Кривава шахта Звягільського і суть ДНР
Кривава шахта Звягільського і суть ДНР

Пишуть, що шахта-вбивця угробила ще 33 людини, але зараз навіть цю інформацію перевірити неможливо, так як на підприємстві озброєні бойовики. 33 або 333 - ніхто точно не скаже.

Людям, далеким від минулого Донбасу, варто пояснити, що означає аварія на шахті Засядька в Донецьку. Для кращого розуміння - що таке ДНР.

З тієї ж причини ми не дізнаємося чому стався вибух, так як розслідування неможливо. Хоча й у мирний час офіційні причини аварій тупо приховували, не караючи винних.

Шахтою володіє народний депутат України Юхим Звягільский. За роки володіння він убив близько 3 000 гірників. Я так і пишу - вбив - бо це правда. Вбив за гроші, заради наживи. Найвідоміше масове вбивство на Засядько сталося в 2007 році, більше сотні чоловік за раз. Але в основному вбивав партіями по 20-30-50 людей.

Після кожної масової загибелі шахтарів на Засядько журналісти розпитували всіляких фахівців та причетних. Якщо спікер мав відношення до шахти або озвучував точку зору влади, звучала єдина версія - стихія. Не можна, мовляв, було нічого вдіяти.

Але в Донецьку багато незалежних фахівців і вчених, які навіть під своїми іменами особисто мені і колегам-журналістам говорили - причина в керівництві шахти, що перебуває під повним контролем Звягільського. У регіоні повно шахт, що працюють в точно таких же геологічних умовах, але братською могилою стала тільки шахта ім. Засядько.

З технічних причин аварій найчастіше називали дві - невиправдано інтенсивний видобуток вугілля і систематичне порушення елементарних правил техніки безпеки з подачі керівництва.

Вугілля на Засядько якісне затребуване, на ньому багато заробляють. Але є просте правило - чим більше вугілля викопують, тим більше метану накопичується, тому що метан міститься у вугільних пластах. Безпечні норми видобутку відомі, вони пов’язні з можливостями вентиляції, але Звягільському завжди потрібно було більше. Він прекрасно знає про норми, але все одно вбиває гірників.

Кривава шахта Звягільського і суть ДНР

Мій близький родич все життя пропрацював на Засядько. На початку 90-х (вже при Звягільському) на шахті з’явилася так звана бригада Балабана, на прізвище бригадира. Туди підбирали найбільш сильних, витривалих і безбашенних. Вони отримували великі гроші, працюючи на знос і не піднімаючись на поверхню навіть при безпосередній загрозі вибуху. Бригада смертників (їх так і називали), свідомо йде на смертельну небезпеку заради великого заробітку.

Через кілька років такою бригадою стала вся шахта. Датчики метану самі шахтарі замотували ганчірками, тому що інакше - звільнять. Спускалися під землю навіть знаючи, що йдуть на вірну смерть.

Відомий випадок, коли одна зміна навідріз відмовилася спускатися, знаючи про показання приладів. Кілька годин на них тиснули, погрожували, але шахтарі сиділи нагорі і вперто не хотіли вмирати. Зрештою, керівництво здалося і послало вниз іншу зміну, яка загинула практично в повному складі.

Журналісти, спілкуючись з шахтарями на Засядько, могли бачити їх фаталізм. Гірники абсолютно спокійно називають себе смертниками. Ця нездорова атмосфера рабів-смертників була створена однією-єдиною людиною, Юхимом Звягільським, масовим вбивцею, який досі сидить в українському парламенті, хоча практично не ходить на засідання.

Фіма в депутатському кріслі, а не у в’язниці. Якщо такі люди досі у владі, відчувають себе комфортно, процвітають і зі всіх сторін захищені - це, без перебільшення, вирок для України.

Кожен шахтар на Засядько знає фразу Звягільського - «Мені дешевше поховати, ніж зупиняти роботу шахти». Дешевше оплачувати похорони і виплачувати компенсації сім’ям загиблих, ніж виводити шахтарів на поверхню при загрозі вибуху.

Шахта Засядька знаходиться на окупованій території, але перереєстрована в Авдіївці, тобто офіційно це українське підприємство, яке продовжує працювати і продавати дуже затребуване вугілля. Хоча фактично на території шахти не діють закони України, туди не можуть потрапити українські контролюючі та слідчі органи. Навіть рятувальники українські потрапити туди не змогли. Фіма під повним захистом ДНР. Під дахом.

Для Звягільського це межа мрій. Він може безкарно вбивати скільки завгодно шахтарів, не побоюючись абсолютно нічого, навіть комариних укусів преси, для якої шахта зараз також недоступна. Достатньо домовитися з озброєними бойовиками, що у Фіми чудово вийшло.

Заради цього ДНР і задумувалася. Сіра територія без законів, на якій заради збагачення можна прокручувати будь-які схеми, навіть найкривавіші. Звягільський з його шахтою лише незначний епізод на цьому святі життя.

Заради благополуччя товстосумів ідеалісти-новоросці каламутили народ, принесли в мирні міста війну, прирекли мільйони людей на безпросвітну бідність.

А ви, росіяни - найманці, добровольці, відпускники і строковики - намотуйте на вус. Вас посилають помирати навіть не за імперію, а ось за цього жирного старого Звягільського, народного депутата України. Повісьте його фотографію у себе в казармах як уособлення вашого «русского мира».

Джерело: UkrMedia

 


Теги статьи: Шахта им.ЗасядькоЗвягильский

Дата и время 10 марта 2015 г., 13:20     Просмотры Просмотров: 4986
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.299441